tf) Verlaat vervolg op Rocky IV 6 Als kind was acteur John C. Reilly (53) al een grote fan van Laurel en Hardy. Hij aarzelde om de rol van Oliver Hardy te accepteren in Stan and Ollie, die de nadagen van het tweetal volgt. ,,Het moest wel een eerlijke film worden." Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Mary Poppins Returns Spider-Man: Into the Spider-Verse Roma Grote regisseurs bij Netflix J, Schindler's List terug in bioscoop ls John C. Reilly praat over Oliver Hardy lijkt het alsof hij een ver familielid be schrijft. Die con statering is min der vergezocht dan het lijkt. ,,Laurel en Hardy zijn onlosmake lijk verbonden met mijn jeugd'', zegt de Amerikaanse acteur in Londen. ,,Ik ben met hun films, de lange en de korte, opgegroeid en ben altijd een groot bewonderaar van beiden geweest. Hun humor is door ieder een over de wereld te begrijpen, dat maakt hen uniek. Over honderd jaar zullen de mensen nog om hen la chen." De druk om Oliver Hardy te spe len, voelde Reilly, bekend om zijn karakterrollen uit films als Magnolia, Boogie Nights en Gangs of New York, dan ook aanvankelijk als een zware last. Hij wilde dat de filmbiografie hun status geen geweld aandeed. ,,Het moest een zo eerlijk mogelijke visie op hun leven zijn.'' De uitda ging om een legende als Hardy zo overtuigend mogelijk te vertolken ervoer de Amerikaanse acteur eve neens als een behoorlijke opgave. Volvreten ,,Hardy was veel zwaarder dan ik. Ik ben niet het type acteur dat zich vol vreet om het gezette postuur van zijn personage te krijgen. Ik had voor deze rol 50 kilo moeten aankomen. Daar paste ik voor. Ik wilde mijn gezond heid niet op het spel zetten. Het uiterlijk van Hardy moest dus op een andere manier worden nagebootst. Daarom zat ik elke dag drie uur in de make-up om op Hardy te lijken. Met nepkinnen en dat soort zaken." Nadat hij op deze manier was gerustgesteld, werd Reilly ook nog gegrepen door de opzet van de film die het duo volgt tijdens een af- Creed2 Voor de achtste keer in zijn carrière speelt Sylvester Stallone de rol van Rocky Balboa die van hem een film legende maakte. De jaren hebben hun tol geëist. Van de boksgod is weinig meer over. De bejaarde Rocky tobt met zijn gezondheid en zijn vo cabulaire is er ook niet op vooruit gegaan. Creed 2 is de tweede vervolgfilm op de Rockyreeks, die zes films om spande. De film is in feite een verlaat vervolg op Rocky IV, toen Stallone het opnam tegen de Russische sloper Drago, die in de ring zijn beste vriend Apollo Creed had doodgesla gen. De zoon van Creed, Adonis (Mi chael B. Jordan), is inmiddels wereld kampioen en wordt uitgedaagd door de zoon van Drago, die nog genadelo zer tekeergaat dan zijn vader. Ook hij beukt zijn tegenstanders het zieken huis in. Het verhaal van Creed 2 draait om de revanchepartij die Drago senior (weer gespeeld door Dolph Lund- gren) probeert te organiseren. Natuurlijk belanden de nazaten uit eindelijk in de ring. Over de voor spelbare afloop mag niet gecorres pondeerd worden. Toch heeft Creed 2 wel zijn charme. De ultieme confrontatie in de ring knalt van het doek en hoofdrolspeler Jordan maakt van Creed junior een intrigerend personage dat zeker nog een vervolgfilm verdient. - A.Z. donderdag 10 januari 2019 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Bohemian Rhapsody €468.000 2 (3) Bon Bini Holland €418.000 3 (5) Ralph Breaks The Internet €381.000 4 (2) Aquaman €336.000 5 (4) De Grinch €304.000 FAMILIEMUSICAL Emily Blunt volgt de legendarische Julie Andrews op in deze vervolgfilm op de Mary Poppins-klassieker uit 1964. De kinderen uit de eerste film zijn inmiddels volwassen geworden, maar kampen met financiële proble men die Poppins moet oplossen. De film zit vol nieuwe liedjes. ANIMATIEFILM Miles Morales is een gewone puber die na een beet van een radioactieve spin in Spider-Man verandert. Hij heeft nul superheldenervaring en geen cool pak in de kast. Als diverse parallelle werelden worden bedreigd, moet Miles zich toch echt bewijzen. DRAMA Met zijn zeer persoonlijke film won Al fonso Cuarón de Gouden Leeuw van het Filmfestival van Venetië. Terecht. Zijn zwart-witfilm is een ode aan zijn jeugd in de wijk Roma in Mexico-City. Vooral het kindermeisje staat centraal in deze film. Ook te zien op Netflix. Kijk op de site bij /trailers Hier vindt u alle trailers van de films van deze week SPEELFILM Op Netflix zul len in 2019 tal van regisseurs met hun nieuw ste films te zien zijn. Wat te den ken van Martin Scorsese (foto) met The Irish man? Verder: Michael Bay (6 Underground), Steven Soder- bergh (The Laundromat), John Lee Han cock (Highway men). Veel van deze films komen ook in de bioscoop. OORLOGSFILM Op 27 januari, de internatio nale herden kingsdag van de Holocaust, is Schindler's List van Steven Spielberg terug in de bioscoop. Schinder's List gaat over de Duitse oorlogs profiteur Oskar Schindler, die tijdens de Tweede Wereld oorlog de le vens redde van meer dan dui zend Joodse ar beiders. GO E De waarheid van aurel niet atid doe ore Ab Zagt John C. Reilly. FOTO CHRIS PIZZELLO/INVISION/AP BOKSFILM Regie: Steven Caple. Hoofdrollen: Michael B. Jordan, Sylvester Stal lone en Dolph Lundgren. Michael B. Jordan als Adonis Creed in Creed 2. FOTO MGM WARNER BROS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50