Stapelen in onderwijs is geen taboe meer 3 dagen Groningen Donald Trump vervolgt zijn loopgravenoorlog aan 'frontlinie' 4 incl. diner 59.- De overval die Heinekenontvoerder Frans Meijer vorig jaar wilde plegen, samen met zijn zoon, was goed voorbereid. Net als eerdere spectaculaire overvallen waar hij tussen 1976 en 1982 aan meewerkte. Wilde Meijer zijn oude beroep oppakken? Stapelen mag weer. Het kabinet kondigde eerder al aan de doorstro ming van het vmbo naar de havo makkelijker te willen maken. En nu wil minister van Onderwijs Arie Slob (ChristenUnie) ook de drem pels slechten die havisten er van weerhoudt door te leren op het vwo. Doorstromen wordt een recht, al denkt Slob nog na over een uni forme toelatingseis, om uitval te gen te gaan. De wetswijziging zou in het schooljaar 2020/2021 moeten ingaan. Vroeger waren ze veel talrijker, de klassieke stapelaars die zich van de mavo opwerkten tot de univer siteit. Dat deze leerlingen er wat langer over deden, dat was maar zo. Totdat het geloof in efficiency en rendement zijn intrede deed in het onderwijs en vernieuwing op ver nieuwing werd gestapeld. Vooral de introductie van het vmbo in 1999, waar vbo en mavo in opgingen, is achteraf vaak be schouwd als een onderwijsver nieuwing die funest uitpakte voor stapelaars. De kloof tussen be roepsvoorbereidend en algemeen vormend onderwijs was te groot geworden, concludeerde Alexander Rinnooy Kan al in 2007 als voorzit ter van de zeer invloedrijke tijde lijke Commissie Leraren. Inmiddels lijkt sprake van een kentering. Van 2006 tot 2012 nam het aantal stapelaars nog af, inmid dels neemt het aantal juist toe. Van alle scholieren in het voortgezet onderwijs stroomt 8 procent door naar havo of vwo. Voor scholieren met een vmbo-t-diploma die naar de havo gaan ligt dit aandeel op bijna 17 procent. Jongens en scho lieren van allochtone afkomst zijn relatief vaker stapelaars. et een rollator schuifelt Frans Meijer (65) de rechtszaal binnen. De Heinekenontvoerder verblijft in het gevange nisziekenhuis in Scheveningen nadat een agent hem in zijn been heeft gescho ten. Zijn stem klinkt zwak. ,,Ze behande len me goed. Maar het is zwaar. Ik heb veel pijn.'' Links van hem zitten Rudolf D., zijn 26-jarige zoon uit Paraguay, en Laurens (35), de zoon van zijn oude gabber Jan Boellaard. Volgens het Openbaar Minis terie waren Meijer en de twee zonen op 2 oktober vorig jaar van plan een over val te plegen. ,,Op die plek stond een geldwagen. Een dag eerder was de heer Meijer op dezelfde plek te zien met een steekkar.'' Volgens het Openbaar Ministerie was de overval goed voorbereid. Bij de Am sterdamse Wittenkade stonden een Mercedesbus en een gestolen Kawasaki- motor klaar om weg te komen. Frans Meijer en zijn zoon hadden een jammer bij zich, een apparaatje om politiecom- municatie te storen. Ze droegen kogel werende vesten en plaksnorren om on- herkenbaar te zijn. En Meijer had een re volver bij zich om zo nodig van zich af te schieten. Omdat de twee zich verdacht gedroe gen, belde een buurtbewoner de politie. Een motoragent zag dat Meijer gewa pend was. Toen Meijer zijn pistool trok, schoot de agent hem neer. Spectaculair Frans Meijer, die na de Heinekenont- voering naar Paraguay vluchtte en een nieuw gezin stichtte, heeft altijd contact gehouden met Jan Boellaard. Hun gezin nen zijn bevriend op Facebook en schrij ven daar berichten onder elkaars foto's. 3 dgn Twente diner Bergen diner www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70^ Om zijn eisen in de onderhande lingen met tegenstanders kracht bij te zetten reist Trump vandaag naar de zuidgrens in Texas. Hij brengt een bezoek aan wat het Witte Huis de 'frontlinie' noemt in een 'nationale veiligheidscrisis en een humanitaire crisis'. Volgens zijn woordvoerder Sarah Huckabee Sanders is het uit roepen van de noodtoestand nog steeds een optie. ,,We kijken er naar. Het beste zou zijn dit met het Congres te regelen. We kunnen veel mazen in het net sluiten en de grensbewaking volledig financie ren en we hopen dat dat lukt.'' Trump weigert een nieuwe be groting zonder financiering voor zo'n afrastering te ondertekenen, en dus zitten vele Amerikaanse ambtenaren nog altijd zonder sa laris. De president eist dat er 5,7 miljard dollar extra wordt gesto ken voor de grensmuur die hij zijn achterban heeft beloofd. De Democraten toonden zich na afloop weinig onder de indruk. De Amerikaanse media produceerden een lijst aan foute claims die de president had gemaakt. Dat er nu plots een 'groeiende veiligheids crisis' aan de grens met Mexico zou spelen, klopt bijvoorbeeld niet. Het aantal illegale immigran ten dat vanuit Mexico de grens probeert over te steken, daalt al bijna twintig jaar op rij. Volgens sommige commentato ren klopt Trump de grenskwestie op om de aandacht af te leiden van een voor hem veel groter pro bleem: het onderzoek naar Russi sche inmenging in zijn verkiezing. 4 donderdag 10 januari 2019 GO Door scholieren het recht te geven door te leren op een hoger niveau wordt het ontmoe digingsbeleid voor stapelaars langzaam maar zeker terugge draaid. Laatbloeiers krijgen weer een kans. Laurens Kok Den Haag Koen Voskuil Amsterdam Voor maar: Het Groninger Museum, de Martinitoren en meer. Er gaat niets boven Groningen! 2 nachten in 3* Best Western Groningen Plaza (8,1) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een diner (dagschotel van het seizoen) Gratis gebruik wifi, binnenzwembad en parkeren Hotel Wyllandrie, Ootmarsum (7,8) 4* Fletcher Hotel Marijke (878) 2 nachten incl. uitgebre' lx diner (hoofdgerecht) Gratis wifi en parkeren d ontbijt v.a. 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt lx een 2-gangen diner Betaal pas bij aankomst! Ow Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reservedngskosten en toeristenbelasting Donald Trump begint 2019 met een politieke loopgravenoorlog om zijn muur aan de grens met Mexico. Hij wil geen centimeter wijken, bleek in zijn livetoe spraak voor de natie. Karlijn van Houwelingen Washington Heinekenontvoerders Willem Holleeder, Cor van Hout, Jan Boellaard en Frans Meijer (vlnr). foto kro Justitie: doelwit van Frans Meijer was geldwagen MM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4