mm UIT THUIS 3 Led Zeppelin Sex Education The Delines Edzard Mik Wetenschappelijke ontdekkingen Boek m Serie Cd Boek r T schap, toch? ,,Ach, ik ben tijdens mijn studie natuurkunde in Gent begon nen met stand-upcomedy in een spe ciaal café daar. Na een paar optredens mocht ik mee op tournee in line-ups met wat studievrienden. Toen heb ik bedacht dat ik wel zou zien waar ik als eerste vaste grond onder de voe ten zou krijgen. Stel dat die comedy zich trager had ontwikkeld en ik in de wetenschap iets heel boeiends kon gaan doen, onderzoek of docto raatsstudie of zo, dan had ik waar schijnlijk dat gedaan.'' Maar met comedy ging het wel snel. Samen met een paar studie vrienden won hij als de groep Ne veneffecten in Groningen het Caba- PODCASTNERDLAND maken zij daarop in eigen tijd en op eigen kosten een pro gramma van anderhalf a twee uur over de wetenschappelijke ontdekkingen van de maand. Scheire: ,,Onze groot ste ambitie is om er over te praten zoals er over voetbal wordt retfestival. Ze gingen samen met Ro nald Goedemondt op tournee langs de Nederlandse theaters. ,,We stu deerden toen ook nog. Het was een fantastisch avontuur, we waren 20 jaar oud, hadden weinig nodig, we leefden op kamers. Ik ben één keer te laat gekomen bij een optreden in Rotterdam omdat mijn examen kwantumfysica uitgelopen was.'' Kiezen Toen Woestijnvis, een Vlaams televi sieproductiehuis met het verzoek kwam programma's te gaan maken, werd het een kwestie van kiezen. Dat laatste afstudeerjaar kon immers al tijd nog als ze bij de televisie zouden zeggen: 'Je bent er toch niet zo voor geschikt'. Maar dat zeiden ze niet. ,,Ik mocht het blijven doen en dus heb ik nu nog het steeds naïeve plan die stu die natuurkunde ooit af te gaan wer ken. De studieboeken heb ik nog en veel van de proffen zijn inmiddels vrienden geworden met wie ik vaak telefoneer om uitleg te vragen over een bepaald onderwerp dat ik behan del. Dus misschien lukt het ooit nog.'' En nu was er dus de behoefte een eigen theatercollege te maken? ,,Ik wou heel lang al wetenschap in het theater brengen, maar dat was moei lijk te combineren met het voortdu rende tv-werk. Maar het gaat niet goed met televisie. Ik merkte dat het steeds moeilijker werd een pro gramma-idee gemaakt te krijgen. Er moesten celebrities en steeds meer entertainment in. Dat werd een beetje een frustratie. Daarom heb ik voor theater gekozen, omdat ik het daar wel volledig zelf in de hand heb.'' Scheire houdt oprecht van natuur kunde. Hij zegt nieuwsgierig te zijn. ,,Ik wil alles weten over wat er ge beurt achter het toneeldoek van de werkelijkheid en die beleving wil ik met zoveel mogelijk mensen delen." donderdag 10 januari 2019 GO Al twintig jaar staat het nummer Stairway To Heaven van Led Zeppelin in de top 5 van de Top 2000. Het num mer uit 1971 maakte de Britse rockband legenda risch. In de biografie When Giants Walked The Earth vertelt muziekjournalist Mick Wall het ver haal van deze grootse rockband - met alles erop en eraan - en het tijdperk waarin de groep kwam, speelde en over won. Verschenen bij Arcade. WtfUW Ni ill—M Netflix komt met een nieuwe coming-of- age-serie: Sex Edu cation. Otis Milburn schaamt zich kapot voor zijn vrije, enigs zins excentrieke moeder: ze is seksuoloog en hij wil liever niet dat zijn medescholieren dat te weten komen. Maar als blijkt dat zijn klasgeno ten Otis' kennis goed kunnen gebruiken, komt dat juist ten goede aan zijn populari teit. Vanaf morgen op Netflix. ii B- n- _mv Het duurde even voor dat het nieuwe album van The Delines werd opgenomen, omdat zangeres Amy Boone geschept werd door een auto en gewond raakte. Maar nu is er The Imperial, met wonderschone num mers van schrijver Willy Vlautin. De soul volle stem van Boone geeft de countryp- laat iets vertrouwds en warms, ook als de verhalen niet vrolijk zijn. Verschijnt morgen bij El Cortez. In de luwte schrijft Edzard Mik aan een fascinerend oeuvre, dat negen romans omvat, waaronder het gepre zen Mont Blanc. Zijn nieuwe heet Mea culpa. Hoofdper soon Marten was ooit be vriend met de Turkse jongen Erol. Hij raakte betrokken bij een vechtpartij tus sen twee Turkse families waarbij Nazim invalide wordt. Nu Nazims dochter wordt vermist, schiet Marten, inmiddels journa list, hem te hulp. Verschenen bij Querido. shit momentjes aha-erlebnissen Wetenschap is wél leuk en veel mensen zijn er wél in geïnte resseerd. Met die overtuiging creëerde Lieven Scheire met een groepje weten schapsvrienden een eigen medium in de vorm van Podcast Nerdland. Elke maand gesproken, dus niet enkel over de objec tieve feiten, maar ook echt over de beleving. Als bijvoorbeeld Elon Musk weer eens wat geks doet, dan be spreken wij wat we ervan vinden.'' Meer info op de web site lievenscheire.be. Lieven Scheire: ,,Ik wou heel lang al we tenschap in het thea ter brengen.'' FOTO'S TVB THEATER Live in Nerdland: DNA, Lieven Scheire: zaterdag 12 januari, Schel- detheater Terneuzen, aanvang 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47