Meedeinen op de golven van de blues l Wie mooi wil zijn, maakt zelf zeep 2 CHAMPAGNE Je Theatercollege Lieven Scheire is 'half wetenschapper, half mens'. Met Live in Nerdland: DNA maakt hij een tour langs Nederlandse en Belgische theaters. Homemade Beauty Zaterdagavond biedt hij het publiek in het Scheldetheater in Terneuzen allerlei aha-erlebnissen. Uitgelicht M M ijmeren en je laten leiden door nostal gische klanken. Als je luistert naar de meeslepende muziek van de formatie Champagne and Wine voel je de warmte die Ella Fitzgerald en Mahalia Jackson lang geleden al opriepen. De Zeeuws-Vlaamse formatie bestaat bijna tien jaar en heeft een heel eigen geluid. In de af gelopen jaren heeft de band een rijk repertoire opgebouwd en zelfs tien cd's uitgebracht. De blues- en rootsformatie speelt altijd met een aantrekkelijke passie voor oorspronkelijke volksmuziek. De muzikanten verzorgen een ge varieerd programma met covers van blues-, jazz-, country- en folkmuzikanten zoals Mem phis Minnie, Johnny Cash maar ook van Bob Dylan, Bonnie Raitt, Boz Scaggs en Leonard Cohen. Die covers zijn wel overgoten met een Champagne and Winesausje. Een goede ambassadeur, heeft Zeeuws- Vlaanderen aan de band. Op het erelijstje staan optredens met grootheden als Dave MacKenzie en Dave Walker. Daarnaast stonden ze op het bekende North Sea Festival. Mooie ballads afgewisseld met swingende uptempo songs uit Karin de Kock (zang), Theo de Ko ning (gitaren en zang), Peter Bout (basgitaren) en Gait Klein Kromhof, die in 2010 de Dutch Blues Award won en op weergaloze wijze mondharmonica speelt. Als special guest speelt in Zaamslag Ruben Mol (drums/percussie) mee. De doordewolgeverfde muzikanten presente ren mooie ballads en wisselen deze af met swingende uptempo songs. Zangeres Karin, die altijd zingt met bezieling, zorgt er samen met de andere bandleden voor dat de nodige vonken overslaan op het publiek. De bezoekers krijgen bij binnenkomst een glas champagne. Het zal dus sprankelen. Maar bij deze muzikanten kan ook gezegd worden dat hun muziek is als een mooie wijn, vol, heerlijk smakend en met een lange afdronk. MUZIEK TOP 3 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN Boek Ik ben één keer te laat gekomen bij een optreden in Rotterdam omdat mijn examen kwantumfysica uitgelopen was zelf te weten te komen. Heel binnen kort gaat de dokter je vragen of je preventief een test wilt doen. De mo gelijkheden zijn immens. Vooral het ontcijferen van dna zal snel gaan. Er moet nog wel onderzoeksgeld be schikbaar komen om dingen die erin zitten er ook echt uit te halen. Als je nu een dna-test doet, kun je al wel wat zeggen over zware ziektes en zo, maar nog niet echt over talenten, aanleg en persoonlijkheid. Maar dat komt er allemaal aan.'' Lieven Scheire zegt zich vooral op de inhoud te concentreren, voor de performance laat hij zich regisseren door een mede Vlaming: theater- en televisieacteur Ludo Hoogmartens. Ook voor de vormgeving schakelt hij profs in. ,,Die begeleiding heb ik ook wel nodig, want door mijn 'stand- upcomedy misvorming' durfde ik aanvankelijk de tijd niet te nemen voor de stukken die gewoon verha lend of boeiend zijn. Daar heeft de regisseur in bijgestuurd." Enkele try-outs in Nederland en België hebben al uitgewezen dat er duidelijk verschil in reacties is. In België kennen veel mensen hem van de zuivere comedy en voelt hij dat veel toeschouwers ook vooral een comedyshow verwachten. „In Nederland plaatst het pu bliek mij veel meer in de zuiver wetenschappelijke sfeer. Dat is voor mij heel aangenaam, want daar gaat de voorstel ling ook over. Daar naast zijn er bepaalde grappen die in België wel werken en in Ne derland niet. Als het over Bart De Wever gaat (Vlaams-nationalistisch politicus, red), bijvoorbeeld. Ik heb twee versies, met heel kleine aanpassingen. Dat heeft met taal en met po litieke actualiteit te ma ken." Het blijft een opmer kelijke combinatie: en tertainment en weten- Wat is dat eigenlijk een theatercollege? ,,Het is een lezing, maar dan zo aange past dat die het be ste uitpakt in het theater. Ik gebruik allerlei theatertechnieken: licht, de cor, projectie'', omschrijft Lieven Scheire het zelf. Een combinatie dus van vermaakt worden en tegelijk iets leren? ,,Ja absoluut. Ik heb in het ver leden stand-upcomedy gedaan en er zit veel cabaret in de voorstelling. Maar bij stand-upcomedy is het de bedoeling dat er drie keer per minuut wordt gelachen. Dat is hier niet het geval. Ik ga ook voor de aha-erlebnis en een beetje voor het holy shit mo mentje", grinnikt Scheire. Met dat laatste doelt hij op het feit dat er in de huidige weten schap en technologie al dingen bestaan waar mensen nog geen weet van hebben en vaak heel erg van schrikken. Dna en de invloed van genetica op ons zelfbeeld staan centraal in dit theatercollege. Scheire zegt daar bewust voor te kiezen, omdat deze tak van de weten schap zich zeer snel ont wikkelt en binnenkort ons persoonlijk leven binnen komt. „Mensen die nu aan kinderen beginnen, ko men het al tegen. Veel hobbyisten hebben al dna-testen laten doen om dingen over zich- donderdag 10 januari 2019 W W If* ~:vB 1 r 11 v i V il Jeanette Vergouwen houdt van cultuur en vooral van klassieke muziek. Zij is muziekrecensente. Wat: Champagne and Wine Waar: Het Podium Zaamslag Wanneer: zaterdag 12 januari 20.00 uur De formatie bestaat De keuze van onze redactie Van Morrison - The prophet speaks De bejaarde Ierse zanger is de laat ste jaren produc tiever dan ooit. Opnieuw een plaat met Ham mondspeler Joey DeFrancesco, een bluesy mix van covers en nieuwe nummers. Anderson .Paak - Oxnard Na Venice en Ma- libu noemt rap per-drummer zijn derde album ook naar een kust plaats in Califor- nië: Oxnard. Ont spannen funk, soul en hiphop met een indruk wekkende lijst aan gastmuzikan ten. GO B Champagne and Wine treedt zaterdag op in Zaamslag. foto toontje Voornemens dit jaar gezonder te leven en minder plastic te ge bruiken? Dan is het boek Home made Beauty van de Belgische Zoë Van Quickelberge - beter be kend als blogger Zolea - een aan winst. Toen zij besefte dat al die shampoos, conditioners, zepen en crèmes uit de winkel niet zo gezond voor huid en haar zijn, besloot ze haar cosmetica zelf te maken van uitsluitend natuurlijke ingrediënten. Beter voor je lichaam én het milieu. Verschenen bij Van Halewyck. Holy en Vivian de Gier bladert door het kookboek van een blogger die zelf zeep en crème maakt. Ook inte ressant: sekslessen in een nieuwe serie op Netflix. Boef - 93 In afwachting van het 'legendari sche' nieuwe album dat hij heeft aangekon digd heeft rapper Boef de EP 93 uitgebracht: acht superscherpe liedjes. 44 Lieven Scheire, we tenschapper/performer Ali Pankow

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 46