O 0 O kijkt ver van huis zijn ogen uit 12 ZEELAND Tovaal begint met drie uitwedstrijden Delta Cross vierde in crosscompetitie Supercross Goes populair bij Denen Als voetballer speelde Gérard de Nooijer nooit voor een club in het buitenland. Als trainer is hij nu wel een avontuur buiten de landsgrenzen aangegaan. De 49-jarige Souburger is neergestreken in China. NIEUWE BAAN IN CHINA De rugbyers van Tovaal treffen het niet in de kampioenspoule van de tweede klasse zuid. Het team van trainer Brian Hendry start met drie opeenvolgende uitwedstrijden in de maand januari. Zondag spelen de Goesenaren in Leiden tegen het studententeam LSRG, een week later staan ze in Nijmegen tegenover Obelix, om de maand af te sluiten in Maas tricht tegen het sterke MMRC. Pas op zondag 10 februari speelt Tovaal voor het eerst thuis, tegen Te Werve. Hendry kan voorlopig nog geen beroep doen op Jorian Broekmeijer, Jeroen van Stee en Thomas Plouvier. Zij herstellen van blessures. Op de Kop van Schouwen is zaterdag de 47ste editie van de Delta Cross. Dit is de vierde wedstrijd is de Zeeuwse Verzekeringen Cross competitie. De langste afstand is 11 kilometer. De start is om 14.10 uur in het bos bij de Adriaan van der Weijdeweg in Westenschouwen. De korte cross is om 13.40 uur. Tegelijkertijd is in Sint Jansteen de 21ste Steense Rattenloop. Gekozen kan worden uit 6,4, 8,4 en 13 kilometer. De start is om 15.00 uur bij voetbalvereniging Steen. Schoofs Voor de 27ste Supercross van Goes (18 en 19 ja nuari) stromen de inschrijvingen binnen. Bij de Inters, de hoogste categorie bij de wedstrij den in de Zeelandhallen, zijn er inmiddels veertien aanmeldingen. Liefst vijf Denen doen er mee en verder komen er coureurs uit Canada, Tsjechië, Duitsland, Frankrijk, België en Nederland. Mark Boot uit Kamperland is - net als in 2018 - de enige Zeeuw die bij de In ters uitkomt. Vanaf komende zaterdag kan er al getraind worden in Goes. De baan wordt nu al vormge geven. Rinus van de Ven, Frank Rottier en Mark Boot verzorgen lessen. Er wordt op 18 en 19 januari gereden in tal van categorieën. De hobbyklasse is als enige al he lemaal vol. Zwackhalen Daar weet ik niks van. Als NAC niet verder gaat met mij, zou de derde of tweede divisie een overweging kunnen zijn." Iedere ochtend kijkt Gérard de Nooijer even uit het raam van de kamer waar hij deze weken verblijft. In de verte ziet hij bossen, daarvoor liggen tientallen voet balvelden. ,,Er liggen er hier een stuk of vijftig'', vertelt de Sou burger, die met zijn jeugdteam van de Dalian Istar H&C Foot ball Club op trainingskamp is op het gigantische complex van Guangzhou Evergrande, dat 120 hectare groot is en 185 miljoen dollar heeft gekost. ,,Dit is de grootste voetbalacademie ter wereld. Je weet echt niet wat je ziet.'' Eind januari komt hij even te rug naar Nederland, op 19 fe bruari reist hij weer terug naar China. De Nooijer gaat dan voor het eerst naar Dalian, de bad plaats in het noordoosten die de komende anderhalfjaar zijn thuisbasis wordt. ,,Omdat het in Dalian nu heel erg koud is, zijn we hier op trainingskamp. Ik ben hoofdtrainer van deze groep en werk iedere dag met een selectie van 24 tot 26 jonge spelers. John de Jong, een Ne derlandse trainer uit Den Bosch is mijn assistent. Er zit ook een Chinese trainer in mijn staf en ik heb een tolk. Hij loopt de hele dag met me mee en vertaalt alles op het veld. Jan Neder- burgh werkt hier als keepers trainer en Ian de Jager als tech niektrainer." Het klinkt als een cliché, weet Gérard de Nooijer, maar hij is echt in een andere wereld te rechtgekomen. In november werd hij vanwege tegenvallende resultaten ontslagen bij FC Dor drecht. De trainer had ineens voetballertjes op de aca demie van Evergrande. Ze wonen hier, gaan naar school en trainen zes keer per week. Ever grande werkt samen met Real Madrid en daarom lopen er hier ruim vijftig Spaanse een zee aan vrije tijd, dacht na over zijn toekomst en gaf bij zijn zaak waarnemer Youssif Hamzaoui aan graag in het buitenland aan de slag te gaan. Die kans kwam sneller dan verwacht. ,,Wij weten dat alles daar goed en netjes geregeld is'', legt Hamzaoui uit. ,,Het ontbreekt de trainers aan niets. Dit was een mooie kans voor Gérard.'' Met dank aan Guus Hid- dink, die in septem ber werd aange steld als coach van het olym pisch elftal van China, waarmee hij kwalificatie voor de Spelen van 2020 in To kio moet zien af te dwingen. Hiddink stelde Harry Sinkgraven, de vader van Ajax- speler Daley, aan als één van zijn assistenten. Sink graven was de afgelopen ja ren werkzaam bij de Dalian Istar H&C Football Club, waar dus een plek vrij kwam. Die positie is nu in genomen door Gérard de Nooijer, die daardoor weer jeugdtrainer is, zo als hij dat in het verleden ook jarenlang was bij RCS en JVOZ. 2500 voetballertjes De Nooijer: ,,China is een voetballand in op komst. Door het hele land heb je overal voetbalacademies. Hier in Guangzhou zitten bijvoorbeeld zo'n 2500 donderdag 10 januari 2019 GO RUGBY ATLETIEK CSÏSrJi De Supercross krijgt een fraai internatio naal deelnemersveld. foto johan van der heijden MOTORCROSS 2 De Vlissingse tenniscoach Sven Vermeu len zag giste ren in Mel bourne zijn 'pupil' Bibiane Schoofs de tweede kwalifi catieronde van de Australian Open halen. Zij was te sterk voor Liang En- Shuo uit Tai wan: 6-2 5-7 6-4. Voetbalvereni ging WIK'57 uit Kerkwerve heeft het con tract van trainer Wouter Zwack- halen met één jaar verlengd. Hij is momen teel aan zijn eerste seizoen bezig bij de za terdag-vierde klasser. Bij aan vang van de tweede compe titiehelft staat de Schouwse club tiende. a (O Gérard de Nooijer Rob Penders, assistent trainer NAC Breda, reageert op interesse van derdedivisionist Goes Barry van der Hooft Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40