Boek vóór 15 januari 2019 en profiteer van grote kortingen! ^DAGEN! 088 - 70 70 600 22 I I Cruise Dubai, Oman Abu Dhabi per Transavia mogelijk! kantoor in Doha, om namens de Verenigde Naties toezicht te hou den op alles wat het arbeidsrecht aangaat. Qatar schijnt zelf ook te vragen om knowhow over zaken als: hoe zet je een deugdelijke ar beidsinspectie op? Lichteffecten In het stadion komt PSV-directeur Toon Gerbrands - zijn club is mo menteel in Doha - met een idee voor de WK-organisatie. Philips levert straks alle ledverlichting in de stadions. In Europa pioniert PSV al een paar jaar op dat vlak. Gerbrands: ,,Bij PSV experimente ren we met lichteffecten tijdens wedstrijden. Stel je voor: je hebt een avondwedstrijd en tijdens de penaltyserie maak je het hele sta dion donker, waarna je alleen het strafschopgebied verlicht. Dan creëer je nóg meer spanning. Een extra showelement voor het pu bliek. Ik voorspel: in de Champi ons League gaat dat over een paar jaar zo.'' Gerbrands hoorde laatst dat alle CL-tegenstanders van PSV van de laatste jaren ledverlichting hebben aangeschaft nadat ze in Eindhoven hadden gespeeld. ,,Een honderd- procentscore, meldde Philips, met ook Barcelona, Spurs en Inter er nu bij. En het zou ook ideaal passen bij het eerste WK ooit in de win termaanden. 's Middags om 17.00 uur is het hier al pikdonker.'' mend hun werk doen. Khalifa is als eerste van de WK- stadions volledig af. Er passen 40.000 fans in. De andere elf ar chitectonische hoogstandjes wor den in de komende twee jaar afge bouwd. Geld is geen enkel pro bleem op het schiereiland, qua grootte een kwart van Nederland. ,,Wij spelen al in een aantal sta dions waaraan nog wordt ge werkt'', zegt Nigel de Jong, die zijn voetbalcarrière afbouwt in Qatar. ,,Ze pakken het rustig aan. Ze stampen hier sowieso niet alles in één keer uit de grond, zoals in Abu Dhabi of Dubai.'' moet naar de wintermaan den. Geen twijfel over mo gelijk", zei hij met een. ,,Ik was al eens in Qatar aan het einde van het voorjaar. Toen was het al veel te heet.'' Die beslissing nam de FIFA later ook. Maar in november en decem ber kan het nog steeds verraderlijk warm zijn. Daarom kunnen Mat- thijs de Ligt en Steven Bergwijn het straks dus meemaken: met Oranje het WK 2022 aftrappen te gen Senegal, met 3000 airco's die om 13.00 uur 's middags zacht zoe- Pal naast de hoofdingang van Khalifa hangt een foto van het sta dion zoals het er in 1976 uitzag. Een soort Kaalheide van Roda JC, met alleen maar woestijn erom heen. Nu maakt de accommodatie deel uit van de grootste sportcam- pus ter wereld, te midden van een labyrint van autowegen, hotels en winkelcentra. Alles is weer veel uitgebreider dan destijds in 2011. Maar het is niet alles goud wat er blinkt. Nog altijd klinkt kritiek, onder meer op de werkomstandig heden voor de stadionbouwers. Vorig jaar mei opende de Interna tional Labour Organization een Ze zien eruit als de ronde gaten in een glasbak. In werkelijkheid zijn het kleine luchtkokers en het Kha lifa Stadium in Doha schrijft er momenteel geschiedenis mee. De gids die ons rondleidt, zegt het zo: „Dit is het eerste stadion dat volledig gekoeld kan worden zonder dat een ge sloten dak nodig is. Als het buiten 45 graden is, kun nen 3000 airco's zorgen dat het binnen 18 graden is. En zo koel is het dan op de middenstip tot helemaal boven in de tweede ring.'' Storm van protest Acht jaar geleden waren we hier ook al eens. Toen was het WK van 2022 net aan Qatar toegewezen. Midden in een wereldwijde storm van protest ging Louis van Gaal met Bayern München op trai ningskamp in Doha. In een poli tiek statement had Van Gaal geen trek. Hij keek destijds vooral naar het sportieve aspect. ,,Dat WK Het mystieke Midden-Oosten! Cruise per 3*+ MS Horizon of 4* Costa Mediterranea Verblijf op basis van All Inclusive of volpension Vertrek januari t/m maart 2019 Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! Kortingen to per boeking donderdag 10 januari 2019 WK 2022 wordt 'coolste' WK ooit Een WK in Qatar. In de winter maanden. Lang was dat een ver van-mijn-bedshow. Maar het wordt steeds concreter. Zeker tijdens een rondleiding door het eerste stadion dat volledig af is. Maarten Wijffels Doha M Het Khalifa Stadium, met de airco's. foto HOLLANDSE HOOGTE stip* MANI Dubai cruise topperJ geldig t/m maandag 14 jan. 2019 V 23.59 uur korting vP-P> pullmantur zie stipreizen.nl/dubai-cruises *Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/algemene-voorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22