is90! Eén vwo-eis voor toelating havist Zij KweKen JOL Vandaag bij deze krant Minister Slob wil af van wirwar aan schoolcriteria Walcheren Fans krijgen er maar geen genoeg van Lieven Scheire geeft in het Scheldetheater 'les' over dna pi, 2&3 Ui& De maatregel moet een einde ma ken aan de wirwar van toelatings criteria die scholen nu nog hante ren. Op sommige scholen moeten havisten die door willen leren op het vwo nu nog gemiddeld een 7,5 halen voor hun eindexamen. Op andere instellingen geldt juist hele maal geen toelatingseis of is slechts een motivatiebrief nodig om door te mogen stromen. Slob vindt dat onderscheid niet rechtvaardig: „Iedere havist ver dient een eerlijke kans om na het behalen van een havodiploma door te stromen naar het vwo. Alle leer lingen verdienen de kans om het maximale uit zichzelf te halen. Ook als je bijvoorbeeld wat later bloeit dan je klasgenootjes'', vindt de be windsman. Tegelijkertijd zegt Slob te willen voorkomen dat leerlingen alsnog moeten stoppen met het vwo om dat ze het niveau niet aankunnen. Daarom onderzoekt hij nog hoe leerlingen voorbereid kunnen wor den op de overstap. Een van de mo gelijkheden die hij ziet is de invoe ring van een eenduidige toelating seis. Zo'n eis zou bijvoorbeeld kun nen zijn dat de leerling acht havo vakken moet hebben afgerond, in plaats van zeven. Het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (Laks) is 'heel blij' met het voornemen van Slob. ,,We heb ben dit al jaren geleden aange kaart'', zegt voorzitter Jordy Klaas. ,,Nu nog is het zo dat een school in Enschede heel andere voorwaarden kan stellen aan havo-gediplomeer den dan een school in Den Haag. Dan kun je als leerling zomaar pech hebben dat je niet door mag.'' Vraagtekens Wel zet Klaas vraagtekens bij een eventuele uniforme toelatingseis: ,,Als je acht vakken nodig hebt om na het eindexamen door te mogen stromen naar vwo-5 moet je dat in havo-3 al weten. Leerlingen moeten daar dus goed over worden geïnfor meerd.'' Klaas is verder beducht dat scho len via een achterdeurtje selectie criteria inbouwen, waardoor de doorstroming alsnog stokt: ,,Scho- len zouden kunnen eisen dat je minstens een 7,5 moet staan om te mogen kiezen voor een extra, acht ste vak. Dan is er alsnog sprake van selectie op schoolniveau." P4 In Arnemuiden hebben ze een goede hand van vogels kweken. Herman Marijs, Jaap van Belzen en Frank Wondergem (vlnr) leverden het bewijs tijdens het WK voor vogelliefhebbers in Zwolle De Arnemuidenaren veroverden wereldtitels met hun putters en sijzen. «zeeland 2 donderdag 10 januari 2019 5°C Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 P7 KUIFJE UIS Havoscholieren krijgen het recht om door te stromen naar het vwo. Om dat mogelijk te maken wil minister Arie Slob (Onderwijs) de wet wijzigen en één toelatingseis invoeren voor alle scholen. Laurens Kok Den Haag wereldkampioenen FOTO LEX DE MEESTER Koude en droge start pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 7 11688 5 5 5 530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1