Blunder Schotse VVV met 'pedohuis' Met balderman.nl naar Kroatië baldErman.nl <z NIEUWS 15 Politie voorkomt bestorming ambassade F*' Volgers van het Instagramaccount van VisitScotland spraken hun be wondering uit voor het fraaie plaatje dat de promotor plaatste. De foto voor de hooglanden straalt een serene rust uit. Een oplettende In- stagrammer zag echter dat op de 'fantastische foto van de be sneeuwde toppen van Glencoe' een wel heel beladen plek staat afge beeld, melden lokale media. Jimmy Savile, de in 2011 overle den presentator van het BBC-mu- ziekprogramma Top of the Pops, die ervan wordt verdacht tussen de 500 en 1000 jongens en meisjes mis bruikt te hebben, kocht het pandje in 1998. Hij gebruikte de cottage tot aan zijn dood als vakantiehuis. Na Saviles overlijden werd het verkocht aan een ouder echtpaar. Kort nadat de schokkende seks- praktijken werden geopenbaard, nam een vandaal een spuitbus ter hand en spoot 'Jimmy het beest' op de sneeuwwitte muren. Lokale be woners zeggen dat het huisje, waarvoor 212.000 euro werd be- taald, er sindsdien verlaten bijstaat. De notoire pedofiel, die zestig jaar lang onopgemerkt zijn lusten kon botvieren, misbruikte vermoe delijk meer dan twintig slachtoffer tjes in het spectaculair gelegen huisje. Geschrokken door de link naar één van de ergste zedendelin quenten van Groot-Brittannië werd de foto snel weggehaald. ,,Wij gebruiken onze socialeme- diakanalen om mensen, door het delen van adembenemende vakan tiefoto's, te inspireren naar Schot land te komen'', zegt een woord voerder van VisitScotland. De Schotse VVV verontschuldigt zich en zegt de foto te hebben verwij derd voor het geval er iemand aan stoot aan neemt. Nooit bestraft De op 84-jarige leeftijd overleden Savile heeft nooit geboet voor zijn daden. De vele beschuldigingen te gen Savile, waarvan er één al uit de jaren 40 stamt, klonken al tiental len jaren maar werden pas na zijn dood serieus genomen. ,,De slachtoffers zijn genegeerd, afgewimpeld, niet geloofd, uitgela chen en kregen in sommige geval len verbazingwekkend te horen dat ze geluk hadden dat Savile aandacht voor ze had'', zei het hoofd van de Britse kinderbescherming NSPCC in 2014. Savile sloeg niet alleen thuis toe, maar ook in ziekenhuizen en scholen waar hij als een van de bekendste Britse tv-persoonlijkhe- den een graag geziene gast was. Een van de demonstranten is een zoon van de in 2017 in Den Haag vermoorde Iraniër Ahmad Nissi. Dinsdag bracht inlichtingendienst AIVD het nieuws naar buiten dat de Iraanse veiligheidsdienst achter deze en nog een andere moord op Nederlandse bodem zou zitten. ,,De sancties zijn een sterk sig naal van de EU dat we zulk gedrag niet accepteren'', verklaarde de Deense minister van Buitenlandse Zaken Anders Samuelsen dinsdag in een vergadering in Brussel. De financiële tegoeden en andere be zittingen van twee hoge Iraanse veiligheidsfunctionarissen en het ministerie waarvoor ze werken zijn bevroren. Ook zijn de func tionarissen op de terreurlijst ge plaatst. We willen niet nog meer instabiliteit in Economisch raken de sancties Iran niet direct. Toch zijn ze in diplo matiek opzicht een krachtige maatregel, zegt Midden-Oosten deskundige Bertus Hendriks van instituut Clingendael. ,,Europa geeft hiermee duidelijk aan dat de grens is overschreden. Nederland kan niet accepteren dat Neder- landse staatsburgers van Iraanse komaf op ons grondgebied wor den vermoord.'' Nederland en de EU lopen op ei eren als het om de relatie met Iran gaat. Afgelopen najaar voerde de Amerikaanse president Trump opnieuw zware economische sancties in tegen Iran als straf voor steun aan terroristische groepe ringen. De sancties waren drie jaar eerder opgeheven door zijn voor ganger Obama, omdat Iran be loofde zijn nucleaire activiteiten te beperken. De EU-landen zijn Iran altijd blijven stimuleren zich aan dat atoomakkoord te houden. Nog geen jaar geleden bracht minister Kaag van Buitenlandse Zaken - met hoofddoek op - een bezoek aan de Iraanse president Rohani. Afgelopen jaren togen diverse Ne derlandse handelsmissies naar Iran. Ondernemers roken kansen in het land met 80 miljoen relatief jonge, goed opgeleide inwoners. Tussen 2014 en 2017 (de laatste be schikbare cijfers) verdriedubbelde de Nederlandse uitvoer naar Iran bijna. Bedrijven in onder andere de energie-, landbouw- en medi sche sector verkochten er voor 1,1 miljard euro - meer dan in landen als Marokko, Indonesië en Viet nam. Ondertussen exporteerde Iran voor zo'n 600 miljoen euro naar Nederland; onder meer olie, pistachenoten, watermeloenen en saffraan. Knauw De Amerikaanse sancties hebben de handelsbetrekkingen al een flinke knauw toegebracht. Ze zor gen voor veel onzekerheid bij on dernemers. Zo besloot de West- landse kassenbouwer Van der Hoeven helemaal van zaken in Iran af te zien. ,,We vonden de ri sico's te groot, omdat we ook klan ten hebben in de VS'', zegt com mercieel directeur Peter Spaans. De dinsdag afgekondigde sancties zijn voor de Nederlandse handels relaties de doodsteek, verwachten ondernemersorganisaties VNO- NCW en MKB Nederland. Diplomatiek is Nederland en de EU er veel aan gelegen om de rela tie met Iran in stand te houden. ,,Iran is een te belangrijke speler in het Midden-Oosten, waar een koude oorlog gaande is'', zegt Hendriks. ,,We willen niet nog meer instabiliteit in de regio.'' k$B.j 10 dagen Istrië, Opatija/ Pittoresk Vrsar, Istrië 10/12 dagen Eilanden en kust van Dalmatië/ RR Dalmatische kust 10 dagen Istrië en Slovenië, Umag all-inclusive 12 dagen Makarska Rivièra en Dubrovnik 12 dagen Werelderfgoed Adriatische kust 15 dagen Byzantijnse rondreis mm r> 'E* Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! de regio. Iran is een te belangrijke speler donderdag 10 januari 2019 'Sancties krachtig signaal naar Iran' GO Het huis waar BBC-presentator Jimmy Saville een groot aantal kinderen seksueel misbruikte. foto getty images Politie bij de Iraanse ambassade in Den Haag, waar een tiental demonstranten projectielen naar het gebouw gooide. foto regio 15 'Kom naar Schotland', kopte de foto van de Schotse VVV van een rustiek wit huisje aan de voet van een ruig Schots berg landschap. Het blijkt echter om het vakantiehuisje van de be ruchte BBC-pedofiel Jimmy Savile te gaan, die daar jaren lang kinderen misbruikte. David van der Heeden Rotterdam/Glasgow Volgens de Nederlandse inlich tingendienst zit Iran achter twee moorden op Nederlandse grondgebied. Reden voor de Europese Unie het land sanc ties op te leggen. Gisteren trachtte een tiental demon stranten de Iraanse ambassade in Den Haag te bestormen. Annemieke van Dongen Den Haag -Midden-Oostendeskundige Bertus Hendriks m ^31 EXCURSIEREIS ""lp WERELDERFGOED jf" li Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15