Vandaag bij deze krant II musea JOL Nominaties voor 30ste editie van Zeeuws Topsportgala Extra bijlage over de Schoolkeuze Bescherming na moord op Reduan B. kost al meer dan 1 miljoen 'stzelf Walcheren Watersnoodmuseum het best bezocht De beveiliging heeft al meer dan een miljoen euro gekost, blijkt uit maandenlang onderzoek van deze krant. Onlangs spande een familielid een kort geding aan tegen het Openbaar Ministerie (OM). Hij eiste dat hij meer geld zou krijgen en beter zou worden beveiligd, be vestigt een betrokken advocaat. Om veiligheidsredenen werd dit proces achter gesloten deuren gevoerd. Het OM weigert elk commentaar. Bronnen bij de rechtbank melden dat de eisen zijn afgewezen. Sinds de moord op Nabils vol strekt onschuldige broer Reduan B., in maart 2018, staat het leven van de familie B. op zijn kop. In allerijl werden familieleden door zwaar bewapende politieteams geëvacu eerd. Sindsdien worden zij be waakt, leven ze in safehouses en hebben zij nieuwe identiteiten. De moord op Nabils broer was een ver gelding voor de stap van Nabil om kroongetuige te worden. Er zijn tienduizenden euro's uit gegeven aan nieuwe huizen, die al lemaal moesten worden beveiligd. Ook is veel geld uitgegeven aan nieuwe auto's. Daarnaast worden de personen die vanwege de drei- ging niet meer kunnen werken, fi nancieel gecompenseerd. Hoewel er bij politie en justitie begrip is voor de situatie waarin de familie B. terecht is gekomen, be staat er ook irritatie over declaraties van familieleden. ,,Het kan niet zo zijn dat wij een reis van de hele fa milie naar een pretpark moeten be talen. Dat heeft niets met veiligheid Het kan niet zo zijn dat wij een reis van de hele familie naar een pretpark moeten betalen te maken. En kogelwerende dekens ter waarde van duizenden euro's, die niet nodig zijn. Waarom moe ten wij die betalen'', vraagt een be trokkene zich af. De familie zegt onvoldoende te zijn voorbereid op het leven met een nieuwe identiteit. Zo ontstond bij het team dat verantwoordelijk is voor de beveiliging van de moeder, paniek toen het dacht dat de vrouw naar de moskee zou gaan voor het vrijdaggebed. Om redenen van vei ligheid werd dat als onmogelijk be schouwd. Vervolgens bleek dat de vrouw helemaal geen moskeebe zoeker is. „Ondertussen was er wel ruzie ontstaan tussen de vrouw en het OM. Terwijl men gewoon had kunnen vragen of zij naar de mos kee zou willen'', zegt een inge wijde. »P8 Nieuwsmedia 5 5 5 530" ZEELAND 2 Diirfvero te W/ken' Ombres SS"ke Ï80.000 diaken de herren», Familie kroongetuige eist betere beveiliging De beveiliging van de familie van kroongetuige Nabil B. leidt tot hoogoplopende ruzies tussen deze familie en het Openbaar Ministerie. Een deel van de fami lie vindt de beveiliging onvol doende en stelt hogere eisen. Yelle Tieleman Utrecht —Betrokkene TOPJAAR Zeeuwse Periode met zon woensdag 9 januari 2019 7°C pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1