II Steenworp blijft aan populariteit winnen Brandweer Sas van Gent slaat groot vrijwilligersalarm 7 PHOTOYGRAPHER MARTIJN LIE HAP-PO Dat het af en toe vragen oproept wat hij precies aan het doen is, is hij wel gewend. Hoort er nu eenmaal bij als je jezelf photoygrapher noemt. Mogelijk nieuwe functie voor Hulster binnentuin Soms moet ik op zoek naar dat mooie oranje licht voor die echte seventies-vibe, soms weer iets heel anders een Zweed die heel enthousiast was over wat ik deed kreeg ik een spiegelreflexcamera, alleen maar omdat hij me de kans wilde geven om nog betere foto's te maken. Toen ben ik nog beter mijn best gaan doen. Van een grote Match box-verzamelaar kreeg ik weer au tootjes. Ik mocht ze houden, het enige wat hij vroeg is dat hij de fo to's kreeg die ik ervan maakte." Wat klein begon, wordt een steeds serieuzere hobby. Martijn fotografeerde de cover voor de Ci- troënclub en wordt stilaan bena derd door makers van miniatuur auto's. ,,Ja, dit als beroep. Dat zou echt mooi zijn." kan hij niet een, twee, drie van te voren echt zeggen. ,,Het ligt aan de auto. Ze hebben allemaal hun ei gen sfeer. Soms moet ik op zoek naar dat mooie oranje licht voor die echte seventies-vibe, soms weer iets heel anders. Het hoeven ook niet per se oude modellen te zijn. Het kan bij wijze van spreken ook een Fiat Multipla zijn. Als ik maar een gevoel voor de sfeer heb. Al heb ik wel iets met de autootjes uit mijn eigen jeugd." Erkenning ,,Mijn foto's werden op een be paald moment opgepikt op social media en ik kreeg erkenning. Van Vrijwel dagelijks trekt Martijn Lie Hap-Po (40) uit Terneuzen er op uit. Met spiegelre flex, een tas met speel goedauto's, op zoek naar precies het goede licht en de passende sfeer. Met de speelgoedauto's, soms een op stukje miniatuur wegdek of met kleine koffertjes, maakt hij magische stillevens waarin een miniatuurwereld ver smelt met de echte wereld. De fo to's zet hij als mr.grooves op Insta- gram. Hoekjes ,,Mensen denken misschien dat ik gek ben. Ik ben die gast die in hoekjes staat te kijken. Maar als je laat zien wat je aan het doen bent, vinden mensen het leuk. Hoeveel foto's hij al op zijn Instagramac- count heeft gezet, ,,pff, geen idee. Een stuk of vijftienhonderd?" Hij checkt het voor de zekerheid. ,,Oh, het zijn er 3315." En de teller blijft maar lopen. Zoals een op de grond spelend kind naar zijn autootjes kijkt en zich een echte wereld voorstelt. ,,Maar dan in beeld gebracht zoals een volwassene dat kan", vult hij aan. ,,Het gevoel voor licht, de techniek van het fotograferen, na bewerking in Photoshop, dat zou een kind niet kunnen." Zijn eerste foto maakte hij een jaar of vijf ge leden. Een wat verveloze oranje vrachtwagen waar een Ford Mu stang overheen lijkt te springen. Echt overtuigend was de foto nog niet, maar een begin was er. Hoe hij een auto in beeld brengt HULST De binnentuin direct langs de Bontehondstraat in de Hulster binnenstad krijgt moge lijk een nieuwe functie, die van terras voor lunchroom Captain's Coffee aan de Vismarkt. In een eerder bericht is gemeld dat dit terras in de Stadstuyn komt, vlakbij de Bontehond- straat. Dit klopt niet. De Stadstuyn is een sinds 2013 bestaand restaurant aan de Steenstraat met een stadstuin terras dat op afspraak open is voor feesten en diners. Het plan van Captain's Coffee waarover nog vergunning nodig is, staat hier los van. SAS VAN GENT De brand weer van Sas van Gent slaat groot alarm op de eigen web site, omdat de komende twee jaar tien nieuwe brandweer mannen (m/v) nodig zijn. De Sasse brandweer heeft een tankautospuit- en gaspakken- team in huis. Zo'n vijfentwin tig brandweerlieden zijn daar voor nodig. Dat is vrij veel. Het aantal oudere vrijwilligers is er bovendien vrij groot. Zij zul len op niet al te lange termijn uit dienst (moeten) treden. Om nieuwe leden te werven is de brandweer Sas van Gent op www.brandweersas.nl een campagne begonnen. 'We la ten jou graag zien hoe uitda gend en interessant het brand weervak is, hoe je het prima kunt combineren met jouw baan en sociaal leven. We laten je graag zien wat het betekent om een brandweerman te zijn', staat op de site. Meer brandweerkorpsen in de regio zitten om vrijwilligers verlegen, Sas van Gent is daar niet uniek in. De noodkreet 'groot alarm' geeft wel aan dat de situatie daar nijpender is dan elders, mede omdat extra mensen nodig zijn voor het gaspakkenteam. WESTDORPE Steenworp, het Zeeuws-Vlaams project voor jonge bands en muzikanten, is al helemaal volgeboekt. De eerste van de drie 1 voorrondes is zaterdag- Q avond in de Chillsoos in Westdorpe. De grote belangstelling verbaast zangeres en Steen worp-woordvoerster Femke Bun (foto) niets. Ze won zelf de editie van 2017. „Steenworp biedt je een kans om podiumervaring op te doen als muzikant." Het verklaart volgens Femke dat Steenworp al sinds 2011 bestaat en aan populariteit blijft winnen. ,,We hebben dit jaar weer heel veel deelnemers." Vier namen staan er op het affiche van de eerste voorronde in de Chillsoos aan de Kapittel straat in Westdorpe: Na meless, Maarten van Iwaarden, Designer Vio lence en Baneham. Sultan treedt op als special act. De aanvang is 19.30 uur. De andere voorrondes zijn, net jes verdeeld over Zeeuws-Vlaande- ren, in de kerk aan de Houtmarkt in Hulst en in strandpaviljoen De Zee meeuw aan het strand bij Retran- chement. De finale is traditiegetrouw in poppodium De PIT in Terneuzen, waar afgelopen weekend al een workshop van Steenworp was. dinsdag 8 januari 2019 Speelgoed krijgt magie voor de lens -Martijn Lie Hap-Po Guido van der Heijden Terneuzen Een foto van Martijn Lie Hap-Po, waar bij hij een scene uit de tv-serie The Dukes of Haz- zard als uit gangspunt nam. FOTO MARTIJN LIE HAP- PO Martijn Lie Hap-Po zoekt bij elke auto het juiste beeld. FOTO BOAZ TIMMERMANS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54