Bewoners willen schadevergoeding kolossaal huis buren 6 College: deelname reclame was promotie 'Ecotank hoort niet meer thuis in Wemeldinge' Derk Alssema en Loes Meeuwisse gingen niet te ver door mee te werken aan een video van een modezaak en een advertorial van een ondernemer. Dat stelt het voltallige Goese col lege. D66, dat de kwestie had aan gekaart, maakt er verder geen punt van. ,,Het is winst dat er nu over ge sproken wordt." De Goese wethouder Derk Als sema was te zien in een filmpje waarin hijzich een gepersonali- seerd pak liet aanmeten bij Rob Ja cobs Mannenmode in Goes, terwijl zijn collega Loes Meeuwisse figu reerde in een advertorial (een als krantenartikel opgemaakte adver tentie) van het toekomstige vakan tiepark Veerse Kreek in Wol- phaartsdijk. Dat is het huisjespark waarvoor de vaste gasten van cam ping De Veerhoeve moeten wijken. Mede vanwege de ophef die daar over ontstond, vond D66 het uiterst mm ongelukkig dat de wethouder mee werkte aan promotiemateriaal van de initiatiefnemer. Gemeentebelang Al met al vindt de partij dat wet houders zich verre van dit soort op tredens moeten houden om de schijn van belangenverstrengeling te voorkomen. D66 stelde schrifte lijke vragen. In de beantwoording stellen B en W echter dat de wet houders niet te ver zijn gegaan. Ze zijn het met D66 eens dat collegele den nooit mogen meedoen aan re clame-uitingen van één bedrijf en daarmee mogelijk andere Goese ondernemers benadelen. Maar daar zou geen sprake van zijn geweest. In dit geval is volgens het college het gemeentebelang gediend, om- dat de video waarin Alssema optrad onderdeel was van een breder tele visieprogramma over duurzaam heid en Loes Meeuwisse de nieuwe ontwikkeling van een gebied onder de aandacht wilde brengen. D66-fractievoorzitter Saskia Ver- heij zegt desondanks de optredens nog steeds hoogst ongelukkig te vinden. ,,Je moet dit niet willen." Toch maakt ze verder geen werk meer van deze twee specifieke voorvallen. Ze hoopt dat soortge lijke optredens in de toekomst uit blijven. ,,Ik heb nog met wethouder Alssema over het onderwerp ge sproken en hij vertelde me dat het in het college uitgebreid aan de orde is geweest. We zijn blij dat er nu aandacht voor is. Daarmee hebben we ons doel bereikt." Gisteren stonden ze met een plan- schadedeskundige bij de Raad van State in Den Haag tegen de ge meente Goes. De buren hebben hun woning gesloopt en mochten er van de gemeente een veel grotere voor terugbouwen. In plaats van de Er is een kolos voor hun woning neergezet in het bestemmingsplan toegestane oppervlakte van maximaal 220 vierkante meter werd die echter 248 vierkante meter. De hoogte werd negen meter ter wijl maximaal 8.80 meter was toe gestaan. Ook is over de volle breedte de achtergevelrooilijn met zestig centimeter overschreden. ,,Er is een kolos voor hun woning neer gezet'', zei hun raadsman H. El- mendorp. 'Nul euro' Hun huis zou met 44.000 euro in waarde zijn afgenomen. Maar de gemeente Goes is het niet met hen eens. ,,Nul euro waardeverminde ring", zei een woordvoerder. Volgens de gemeente was het voorzienbaar dat er van het bestem mingsplan afgeweken zou worden. De rechtbank Zeeland-West-Bra bant stuurde de twee bewoners van het Nieuwe Diep in september 2017 met lege handen naar huis. Uitspraak van de Raad van State in hoger beroep volgt. IN DE REGIO ATB- en wandeltocht Concert Seniorenorkest Repetitie Kattendijks koor MIJN DORP, MIJN STAD 09.30 uur: Digitaal Café; 13.45-16.30 uur: Koersbal voor senioren Dorpshuis MeerWaarde, 10.00 uur: Wandeling in groepsver band -J dinsdag 8 januari 2019 BE 'Wethouders gingen niet te ver' Rob Paardekam Goes Geplaatst door Rob Jacobs Mannenmode 1.073 weergaven iKlw?Stm~fezZ Derk Alssema laat zich een pak aanmeten in het filmpje. Wethouder Loes Meeuwisse was te zien in een advertorial. WEMELDINGE Als tan- kopslagbedrijf Ecotank in Wemeldinge fors wil uit breiden, hoort het niet meer in het dorp thuis. Het moet dan verhuizen naar een groter industrieterrein, zoals het Sloegebied. Dat vindt GroenLinks in Provinciale Staten. De par tij heeft vragen gesteld aan het dagelijks provinciebe stuur over de plannen van Ecotank om uit te brei den. Het bedrijf heeft ver gunningen aangevraagd om meer gebruikt frituurvet op te slaan en te verwer ken. Inwoners van Wemel dinge vrezen voor hun vei ligheid en voor het milieu. GroenLinks ook. De fractie wil weten of uitbrei ding binnen de regels past en of Gedeputeerde Staten ook vinden dat het bedrijf het dorp ontgroeit. Twee bewoners van het Nieuwe Diep aan het Goese Meer eisen van de gemeente Goes compen satie voor een veel groter uitge vallen woning naast hen dan ze hadden verwacht. Adri Klinkenberg Den Haag -raadsman H. Elmendorp KLOETINGE In Kloetinge wordt zaterdag een ATB- en wandeltocht ge houden. De wandel afstanden zijn 10 en 20 kilometer. De ATB-routes zijn zo'n 30 en 50 kilometer. Deelnemers aan de wandeling van 20 kilometer kunnen vanaf 10.30 uur starten. Voor de overige afstanden vindt de start tus sen 12.00 en 13.30 uur plaats. Start- en aankomst zijn op het Wesselopark bij VV Kloetinge. Na afloop is er warme erwtensoep. De kosten bedragen 5 euro. De helft is be stemd voor de ver eniging, de andere helft gaat naar de Rotterdamse Slok darm Stichting. 'S-HEER HEN DRIKSKINDEREN Het Seniorenorkest Zeeland geeft vrij dag een Nieuw jaarsconcert in het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hendriks kinderen. Het or kest bestaande uit vijftig leden brengt een gevarieerd pro gramma. Het con cert vindt plaats op vrijdag 11 januari en begint om 14.30 uur. De zaal opent om 14.00 uur. Toe gang is gratis. KATTENDIJKE Koor Katanza uit Kattendijke houdt woensdag weer een repetitie avond. Het repertoire is heel divers. Zoals: pop, folk, muziek uit de sixties, seven ties en nog veel meer. De repetitie avonden zijn op woensdag van 19.30 tot 21.30 uur in 't Katshuis. Het koor is nog op zoek naar nieuwe leden. GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Wijkcentrum De Spinne, 09.30-11.30 uur: Spreekuur Maatschappelijk werk; Erasmuspark, vanaf 14.00 uur: Activiteiten voor se nioren, waaronder schilderen, biljarten en internetcafé; Bibli otheek, 14.00-15.30 uur: Taal- café Kastanjestraat 289, 18.45 uur: Start winteropfris- cursus Vrolijk Frans 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30 10.30 uur: Wandeling in groepsverband HANSWEERT Kaj Munck, 14.00 uur: 50+ Bingo HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gratis sporten onder pro fessionele begeleiding in de Beweegtuin, KAPELLE Parkeerplaats, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Week markt; Hof Cruninghe, 14.00 uur: Wandelgroep 'Elke stap telt'; Ons Dorpshuis, Berg hoekstraat 3, 14.00-16.30 uur: 'Kom uit je huis middag', activi teitenmiddag voor senioren RILLAND Restaurant De Vliedberg, Dorpshuis Luctor et Emergo, WEMELDINGE De Wemel, 20.00 uur: Bingo WAARDE WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30-16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut' voor Seni oren Wolphaartsdijk en Oud- Sabbinge; De Griffioen, 19.15 20.15 uur: Fitness Fun Party YERSEKE Kerkplein 1, 13.00-16.00 uur: Rondleidingen door Ooster- scheldemuseum. EXPOSITIE GOES Kunstenares Sietske Koopman uit 's-Heer Abts- kerke exposeert haar werk van 12 januari tot 23 februari bij Kunstuitleen De Bevelanden in Goes. Koopman laat zich onder meer inspireren door dingen die dichtbij zijn, zoals de fritesfabriek in Lewedorp en de kerktoren tegenover haar huis. Recent maakte ze ook een serie over het baggerschip waarop haar man werkt. De expositie is te zien van woens dag tot en met vrijdag van 13 tot 17 uur en zaterdag van 10 tot 14 uur. FOTO KUNSTUITLEEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51