II 7 Hans Leutscher (60) heeft als zoon van een tuinder groene vingers. Al jarenlang is hij een vertrouwd gezicht bij het tuincentrum Life and Garden in Renesse. Hij is er onder meer verantwoordelijk voor de buitenhal. Ik werk op Schouwen- L\ Duiveland veel gelachen. Maar er kwamen meer werkzaamheden bij die ik minder leuk vond. Dat heb ik te gen mijn baas gezegd. Toen er een baan vrijkwam in het tuincen trum, ben ik daar begonnen." Populair Het tuincentrum was in die tijd nog lang niet zo groot en populair als nu. Hans maakte de groei door de afgelopen jaren heen mee. Hij groeide ook in zijn functie en is nu al sinds jaar en dag verant woordelijk voor de buitenhal. Ook doet hij de inkoop van de buiten- planten. ,,Daarvoor ga ik naar di verse beurzen. Erg leuk en uitda gend werk. Ik ben blij dat ik de vrijheid krijg om dat naar mijn ei gen idee in te vullen. Er is hier geen dag hetzelfde. Zeker in het voorjaar is het hectisch, dan wor den we een beetje geleefd. Zo na de feestdagen vind ik het wat minder, omdat er niet zo veel klanten zijn. Maar vergis je niet, werk is er hier altijd." Wanneer de voorjaarsdrukte weer losbarst, weet je nooit. Is het vroeg in het jaar mooi weer, dan kan het zijn dat Hans en zijn colle ga's zomaar worden overvallen omdat iedereen zin heeft om in de tuin aan de slag te gaan. En soms is er voorjaarsgoed ingekocht, maar volgt nog een strenge vorstperi ode. Als de karren in het voorjaar binnenkomen, is dat een van Het meeste plezier heb ik als ik mee kan denken, ideeën kan aandragen en kan adviseren Hans' lievelingsmomenten. ,,Het is super om tussen zo'n mooie sortering planten te wer ken. En de meeste mensen die hier komen, zijn vrolijk. En daar word ik dan weer enthousiast van. Ik vind het belangrijk dat enthousi asme op klanten over te brengen. Het meeste plezier heb ik als ik mee kan denken, ideeën kan aan dragen en kan adviseren. Ik wil de klant aandacht geven, laten mer ken dat hij geen nummer is. Men sen komen later soms met een foto van hoe hun tuin geworden is. Daar haal ik veel voldoening uit, ja." Wie regelmatig bij L tuincentrum Life and Gar- /M den in Re- nesse binnen loopt, kent hem wel: Hans Leuts- cher. Hij is bijna altijd de eerste medewerker die je tegenkomt. Vrolijk begroet hij iedereen en is altijd in voor een praatje. En een eerlijk advies, want dat is ten slotte zijn werk. Loopt er een klant met vijf grote rododendrons op zijn kar richting de kassa, dan vraagt Hans gerust wat die daar mee van plan is. ,,Als de klant me dan vertelt dat ze ergens op een open plek vol in de wind moeten komen, zeg ik hem eerlijk dat dat niet gaat werken. En dat hij beter iets anders kan kopen. Ook als dat betekent dat ik dan voor tachtig euro minder verkoop." Het is te kenend voor de manier waarop Hans in zijn werk staat. Hij wil mensen graag tevreden naar bui ten zien lopen. Maar dan écht te vreden. Zodat ze ook met plezier terugkomen. Pittig werk Hans rijdt al 35 jaar lang voor zijn werk op en neer tussen Hellevoet- sluis en Renesse. Dat vindt hij geen probleem. ,,Vroeger werkte ik bij Intratuin Zevenbergen. Toen dat filiaal failliet ging, kon ik via Braber in Spijkenisse aan de slag in de groenvoorziening. Dat was best pittig werk: bomen planten, bos maaien. Wel heb ik er altijd dinsdag 8 januari 2019 Hans Leutscher is meestal de eerste medewerker die de klanten van Life and Garden tegenkomen. fotos dirkjan gjeltema In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In deze aflevering: Hans Leutscher, medewerker tuincen trum. 'In het voorjaar is het hectisch' - Hans Leutscher Mariska den Hartog Renesse Hans Leutscher: „Mensen komen later soms met een foto van hoe hun tuin geworden is. Daar haal ik veel voldoening uit, ja.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50