Crosskalender is weer goed gevuld, wereldkampioen Herlings rijdt in Axel die op een avontuur azen Motorcrosskalender 2019 II II ZEELAND 11 Verdere publiekstrekkers zijn de tweedaagse Supercross (18 en 19 januari) in de Zeelandhallen in Goes en de jaarlijkse Supercross aan de Pekelingeweg in Aagte- kerke. Die wordt verreden op vrij dag 26 juli. Ook de strandcrossen van Vlissingen (20 oktober) en Zoutelande (2 november) mogen niet onvermeld blijven. Daarnaast staan er vijf wed strijden op de nieuwe kalender waarin gestreden wordt om het open Zeeuws kampioenschap in de diverse klassen. Afgelopen jaar was dat een succes, omdat door het goede weer alle wedstrijden door konden gaan. Ook de Motor Enduro Vereniging Zeeland (MEVZ) heeft een handvol wed strijden op de agenda gezet, die zijn gekoppeld aan clubwedstrij den. Hun meeruren-wedstrijd in Rilland is gekoppeld aan een wedstrijd om het Nederlands kampioenschap enduro bij de jeugd. Ook de wedstrijden op tweede paas- en pinksterdag in Wemel- dinge op 22 april en 10 juni en de Hemelvaartcross op 30 mei in Vlissingen hebben vanzelfspre kend weer een plek op de kalen der gekregen. Tijdens de vergadering werd De Supercrossen in Goes en Aagtekerke zijn ook dit jaar weer publiekstrekkers overigens ook duidelijk dat som mige verenigingen enige moeite hebben met de soms geringe op komst van de rijders bij de club wedstrijden. De animo van de deelnemers staat niet in verhou ding tot de werkzaamheden die moeten worden verricht om zo'n wedstrijd te organiseren, klonk het. Het is dan lastig om de vrij willigers enthousiast te houden. De hoop is dat de crossers daar dit jaar meer rekening mee houden. Next Level Soccer Academy en Soccerscouting Benelux scouten voor meerdere Amerikaanse clubs. Speelsters kunnen drie maanden Je speelt zo'n twaalf wedstrijden in verschillende staten aan de slag in de Verenigde Staten, van mei tot en met juli. Het gaat om clubs door heel Amerika. Naast voetbalsters voor clubs in de Ame rikaanse tweede divisie zoekt Next Level Soccer Academy ook speel- sters die op het tweede niveau van Denemarken voor Vildbjerg SF kunnen uitkomen. De club heeft een van de beste vrouwelijke jeugd- academies, met meerdere voetbal sters in de Deense nationale jeugd- selecties. Met het eerste elftal wil Vildbjerg SF promoveren naar de hoogste divisie. De try-out vindt op vrijdag 15 maart plaats in Bruinisse, tussen 18.00 en 22.00 uur op sportpark Volharding van Bruse Boys. De kos ten voor de try-out bedragen 15 euro per persoon. Aanmelden kan door een e-mail te sturen naar soccerscoutingbenelux@gmail.com met daarin naam, leeftijd, club, po sitie, telefoonnummer en woon plaats. Nadat meetrainen bij Hoek geen optie was, sloot hij aan bij zondag hoofdklasser VC Vlissingen. ,,Ik ben blij dat Vlissingen me die kans heeft gegeven'', zegt hij. ,,De afgelopen maanden heb ik twee of drie keer per week meege- traind. De club heeft gevraagd of ik overschrijving aan wilde vra gen, maar dat zag ik niet zitten. Het afgelopen jaar is wel lastig ge weest voor me. Ik had geen zeker heid en wist niet waar ik aan toe was. Bij Vlissingen heb ik mijn conditie op peil kunnen houden en daarnaast heb ik ook voor me zelf getraind.'' Hij speelde ook nog een testwedstrijd bij Patro Eisden, de club van eigenaar Salar Azimi uit Aardenburg. Mannenvoetbal Aan het begin van het seizoen was hij toeschouwer bij een thuiswed strijd van Hoek. Bannani: ,,Ik vond Het afgelopen half jaar is wel lastig geweest voor me. Ik had geen zekerheid het een leuk en goed niveau, het was echt mannenvoetbal.'' Gister avond stond hij voor het eerst op het veld met de nieuwe trainers Hugo Vandenheede, die de ontsla gen Dennis de Nooijer opvolgde, en David Destorme. Verschillende spelers van Hoek kent hij al. ,,Sven Mbikulu, Ruben de Jager en Ma- rijn Wijkhuijs van onze tijd bij JVOZ, Reguillo Vandepitte is een collega van mijn moeder en Jona than Constansia ken ik ook al.'' Bannani kan vanavond zijn eer ste wedstrijd voor Hoek spelen. De ploeg, die afgelopen weekend in Dublin verbleef, oefent op eigen veld tegen de beloften van AA Gent. ,,Ik ga eerst met de trainer bespreken of en hoe lang ik kan spelen'', zegt de aanwinst. De af trap in Hoek is om 19.30 uur. ben ze er haast achter gezet'', ver telt de voetballer. De linkspoot, die zes jaar bij PSV speelde, werd in januari 2018 voor een halfjaar aan FC Dordrecht verhuurd. In de play-offs om pro motie naar de eredivisie speelde hij goed tegen Cambuur en in de dubbel tegen Sparta. Nadat FC Dordrecht op het Rotterdamse Kasteel was uitgeschakeld, zat zijn seizoen erop. Een nieuwe werkge ver vinden bleek vervolgens lastig. over een mogelijke overstap en de rol van PSV daarin. Het zou ook slechts om meetrainen gaan. Dan kunnen we wel tien man extra mee laten doen. We laten jongens alleen meetrainen als er een kans is dat een speler een toegevoegde waarde is. Dat is Karim nu.'' Haast Vorige week leek het er nog op dat Bannani naar Tunesië zou verkas sen. ,,Toen Hoek dat hoorde, heb- dinsdag 8 januari 2019 GO De Zeeuwse motorcrosskalen der 2019 ziet er als volgt uit. RES-Axel: Naast de Dutch Masters of Motocross op 16 en 17 maart worden de clubwed strijden op 23 februari, 13 april, 4 mei gekoppeld aan de TM- cup. Die vinden op 1 juni, 29 juni en 24 augustus plaats. De finale is samen met een MEVZ- wedstrijd. MC Rilland: Clubwedstrijden op 9 maart, 27 april, 18 mei en 15 juni. MSV De Uitlaat (Vlissingen): Naast bovengenoemde evene- menten de clubwedstrijden op 23 maart en 20 april (samen met MEVZ), 25 mei en de finale op 22 juni. MC De Sproeier (Wemel- dinge): Clubwedstrijden op 6 april, 22 april (Tweede Paas dag), 11 mei en de finale op 10 juni (tweede pinksterdag). De wedstrijden voor het open Zeeuws kampioenschap (OZK) zijn op 31 augustus (Vlissin- gen), 7 september (West- dorpe), 14 september (Wemel- dinge) en 5 oktober (Rilland). Op 12 oktober wordt de finale verreden in Axel. Tijdens een bijeenkomst van de Zeeuwse motorcrossclubs is in Vlissingen de kalender van 2019 samengesteld. De Dutch Masters of Motocross, die in het weekend van 16 en 17 maart in Axel wordt verreden, springt er wel uit. Want als het goed is, komen wereldtoppers Jeffrey Herlings en Glenn Coldenhof dan in actie op het RES-circuit. Herman Heuvink Vlissingen speler van Hoek -Jouko Gorissen -Karim Bannani (20) Jouko Gorissen uit Sint-Phi- lipsland zette in Florida de Next Level Soccer Academy op. FOTO PZC professional Wereldkampioen Jeffrey Herlings komt half maart weer naar het circuit in Axel. foto ray archer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43