Try-out voor voetbalsters WPSL centric 10 ZEELAND Kerkhove tegenover Fran$aise Hesse De Witte blijft twee jaar langer bij WHS Groot toernooi acrogym in Zierikzee Linksback was een half jaar clubloos. Gisteravond trainde hij voor de eerste keer mee bij de derdedivisionist. HSV HOEK AANWINST De uit Sint-Philipsland afkomstige Jouko Gorissen woont sinds 2015 in Florida, waar hij eigenaar en op richter is van Next Level Soccer Academy. In de Verenigde Staten kwam hij in contact met de Wo men's Premier Soccer League (WPSL), de grootste voetbalcompe titie voor vrouwen. ,,De WPSL heeft meer dan 118 voetbalteams, die tegen elkaar spelen op het tweede niveau in Amerika. Zij strij den om het nationaal kampioen schap en er zitten dan scouts van alle profteams op de tribune. Je speelt in tweeënhalve maand zo'n twaalf wedstrijden in meerdere staten'', legt Gorissen uit. Tempo en motivatie Erik Post van Soccerscouting Bene lux denkt dat het niveau veel voet balsters zal aanspreken. ,,Het Amerikaanse voetbal is heel anders dan het Nederlandse'', weet Post. ,,Het is veel fysieker en de speel sters zijn sneller. Zij moeten alleen technisch en tactisch nog veel le ren. Daar kunnen de Nederlandse speelsters aan bijdragen. De Ne derlandse voetbalsters zullen wel hard moeten werken, om het tempo en de motivatie van de Amerikaanse speelsters te kunnen bijbenen.'' Goofies Besloten Tennisster Lesley Kerkhove (27) uit Zierikzee neemt het in de eerste ronde van het kwalifi catietoernooi voor de Australian Open op te gen Amandine Hesse. Kerkhove is de nummer 195 van de wereld, de 25-jarige Fran^aise is te rug te vinden op de 240ste positie. Kerkhove en Hesse spelen vandaag de tweede wedstrijd op court 14 van Melbourne Park. Beide speelsters slaagden er nog nooit in het hoofdtoernooi in Melbourne te behalen. Kerk- hove trok in de twee eerdere onderlinge ont moetingen aan het langste eind. Bibiane Schoofs, de pupil van de Vlissingse coach Sven Vermeulen, komt op de openings dag nog niet in actie in Melbourne. Zij treft woensdag de achttienjarige En-Shuo Liang uit Taipei. Leon de Witte is ook de komende seizoenen trainer van WHS. Het bestuur van de zater dag-derdeklasser en de oefenmeester zijn een contractverlenging voor twee jaar overeenge komen. De Witte (49) is nu aan zijn tweede seizoen als hoofdtrainer bezig, bij de club waar hij tot zijn 38ste in het eerste speelde en ook jeugd- en assistent-trainer was. Vorig seizoen ein digde De Witte in de derde klasse B op de vijfde plaats met WHS. Halverwege dit sei zoen bezet de ploeg de tiende plaats, met der tien punten uit twaalf duels. Op 19 januari hervat WHS de competitie met de derby te gen hekkensluiter Smerdiek. Bij gymnastiekver eniging Delta Sport in Zierikzee wordt zaterdag en zondag het open Zeeuws kampioenschap acro- gym gehouden. In het Laco Sportcen trum in Goes komen zo'n 260 turners in actie in diverse cate gorieën. Acrogym is acrobati sche gymnastiek. Het is een snel groeiende tak binnen de turn bond. Vanuit Zeeland zullen teams van Delta Sport, Forza Gymnastica (Goes), Thor (Sas van Gent) en VTV (Vlissingen) meedoen. Ook zijn er verenigingen uit Groningen en Lim burg aanwezig. Karim Bannani stond gisteravond dan toch voor de eerste keer op het veld in Hoek. De twintigjarige links back uit Terneuzen, die na zijn vertrek afgelopen zomer bij FC Dordrecht clubloos was, sluit per direct aan bij de selectie van de derdedivisionist. ,,Het is in eerste instantie voor een halfjaar'', zegt Bannani. ,,Daarna kijken we ver der. Het is fijn dat ik nu een club heb en ook weer wedstrijden kan spelen.'' Bannani leek in september, na dat een stage bij Club Africain in Tunesië op niets was uitgelopen, al aan te sluiten bij Hoek. De Terneu- zenaar zou mee gaan trainen, maar daar zette de club op het laatste moment toch een streep door. De technische commissie was bang dat een nieuwe speler voor onrust zou zorgen binnen de selectie. Daar is de club nu op teruggeko men. Jacky Lambert, lid van de tech nische commissie, liet in decem ber al weten dat Hoek de doelstel ling - handhaven - wilde bijscha ven. Hoek begint zaterdag als nummer vier aan de tweede com petitiehelft en de beleidsbepalers zijn ervan overtuigd dat er meer in zit dan een plek in de midden moot, zoals Lambert het vorige maand omschreef. ,,We draaien mee in de top vier'', zei hij toen. ,,Dan moet je dat misschien wel als doelstelling neerleggen rich- ting het einde van het seizoen. Als we daar extra spelers voor nodig hebben en die zijn beschikbaar, gaan wij daar zeker naar kijken.'' Hij liet toen ook al doorscheme ren dat de komst van Bannani nog steeds een optie was. ,,We willen weten of hij in januari bij ons zou kunnen aansluiten, zonder dat wij een vergoeding aan zijn oude club PSV moeten betalen'', aldus Lam bert. ,,Als dat het geval is, bestaat de kans dat hij vanaf januari bij Hoek komt voetballen.'' Dat is nu dus het geval. ,,In sep tember vonden we het nog niet nodig'', zegt Lambert er nu over. ,,Er was toen ook onduidelijkheid dinsdag 8 januari 2019 GO De Next Level Soccer Academy en Soccerscouting Benelux zijn op zoek naar vrouwelijk voetbal talent tussen de 16 en 22 jaar. Op 15 maart wordt in Bruinisse, op het complex van Bruse Boys, een try-out gehouden waarbij jonge voetbalsters zich in de pic ture kunnen spelen. De besten komen in aanmerking voor een avontuur, want beide organisa ties zoeken voetbalsters die als semi-prof aan de slag kunnen op het tweede niveau in de Ver enigde Staten en Denemarken. Barry van der Hooft Vlissingen TENNIS VOETBAL 3 Bij de eerste Goofies-wed- strijd van 2019 slaagden drie Zeeuwse zei lers erin op de Oosterschelde podiumplaat sen te bemach tigen. Marco de Bat uit Terneu- zen werd twee de in de klasse ORC A, maar won wel in de IRC A. In de klasse ORC B werd Bas Dijk huizen uit Kam perland twee de, voor Kees Meijer uit Goes. 14.11 FC Twente speelt vandaag om 14.00 uur een oefenwed strijd tegen Bayer Leverku- sen, de nieuwe club van trainer Peter Bosz. Het betreft een be sloten duel, waardoor het stadion in Le- verkusen niet toegankelijk is voor publiek. Voor Twente, de ploeg van de Zeeuwen Tom Boere en Godfried Roe- meratoe, is het een test rich ting de herstart van de compe titie. Zondag wacht de uit wedstrijd tegen MVV. Lesley Kerkhove. foto craig golding/epa TURNEN Bannani nu toch Acrogym in Zierik zee. FOTO DELTA SPORT Barry van der Hooft Hoek Karim Bannani (rechts) op 13 mei 2018 in duel met Spartaan She- rel Floranus, die tegenwoordig bij Heerenveen speelt. Het duel in de play-offs was de laatste officiële wedstrijd van Bannani. foto carla vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42