9 Vlaams minister van Natuur Joke Schauvliege komt het liefst uitwaaien tussen Nieuwvliet en Breskens. Je mag zelfs stellen dat deze omgeving haar inspiratie bezorgt voor het geplande beleid. Zuiderburen Groede Wie een strandwande ling maakt in Groede of Nieuwvliet kan Joke Schauvliege (48) wel eens tegenkomen in een plaat selijk strandpaviljoen. Zij is voor de partij CD&V sinds 2014 Vlaams minister van Omgeving, Natuur en Landbouw. ,,Ik ken deze streek al heel lang. Vroeger zat ik met mijn ouders vaak op het strand van Cadzand. En ik woon hier niet zo ver van daan. Evergem ligt in de buurt van Gent, maar wel richting Zeeuws- Vlaanderen. In Cadzand is het wel wat drukker geworden. Daarom trek ik nu vooral richting Groede. Ik wandel en fiets hier heel graag. Ik zoek hier vooral de rust en de stilte op." Dat is mooi, maar de laatste jaren lijkt het ook tussen Cad zand en Breskens steeds druk ker te worden. Met dank aan bij gebouwde vakantieparken. ,,Ja, meer en meer mensen ont dekken deze streek. Daar sta ik een beetje versteld van. Niet dat ik het een probleem vind. Je vindt in de omgeving, wat weg van het strand, nog veel rust en stilte. Bo vendien kom je er genoeg gezel lige cafés en restaurants tegen." ,,Oh, dat maakt voor mij niet zo veel uit, hoor. In Groede kom ik ook regelmatig Vlamingen tegen. Nee, hier is vooral veel ruimte. En richting de Zeeuwse kust sta je zelden in de file, dat is een bijko mende reden. Vanuit Evergem kan ik zelfs gewoon naar hier fietsen." ,,Ik denk dat je de vergelijking niet echt kunt maken. Nederland heeft gewoon een veel langere kustlijn. Wat ik wel doe, is in deze streek politieke inspiratie opdoen. Ik stel vast dat in het Zeeuwse kustge bied van overstromingsgebieden toeristische troeven worden ge maakt. Gewoon door natuurlijke elementen te gebruiken. Zo fiets ik graag van Nieuwvliet richting Groede Podium. Dan kom je een natuurspeeltuin tegen met een klimtoren en een glijbaan. Of de kinderen kunnen over een boom stam en een hangbrug klauteren. Zoiets willen we in Vlaanderen meer gaan realiseren. Wat ik in de Hier even komen uitwaaien, de rust opzoeken. Dat is perfect voor mij streek ook graag doe, is met de boot de overtocht maken naar Vlissingen. Of een mooie wande ling maken in de Verdronken Zwarte Polder in Nieuwvliet." „Waarom niet? (lacht) Ik heb daar niet echt bij stilgestaan. Ik hou deze plekken wel liever wat voor mezelf. Daarom is hier komen wo nen ook niet echt een optie. Hier even komen uitwaaien, de rust opzoeken. Dat is perfect voor mij." dinsdag 8 januari 2019 Bijeenkomst van Vlaamse ministers in Sint Laureins met derde van links Joke Schauvliege. foto belga 'Hier vind je nog rust en ruimte' In de rubriek Zuiderburen werpen we wekelijks een blik over de Belgische grens. Deze week: Vlaams minister Joke Schauvliege is een regelmatige bezoeker van Zeeland. Dominique Piedfort Waarom is deze strook van de Zeeuwse kust één van uw favo riete plekken? Pakweg Slijkplaat is inderdaad niet vergelijkbaar met Oos tende. Is dat nog een reden de Belgische kust te mijden? Om daar niet de hele tijd aange klampt te worden? De Vlaamse weervrouw Sabine Hagedoren kreeg een tijd gele den kritiek toen ze zei dat de Belgische kustlijn met een wir war van hoogbouw lelijk was. Zo'n uitspraak kan de Vlaams minister uiteraard niet maken. Je hoort het meer Vlamingen vertellen: De Zeeuwse kust is wel nog puur natuur. -Joke Schauvliege, minister Begin september nodigde u uw collega's van de Vlaamse rege ring uit in het Godshuis van Sint- Laureins. Met deze jaarlijkse 'away day' start de regering elk jaar het parlementaire jaar op een andere, aparte locatie. Elke keer door een andere minister georganiseerd. Had dat dit jaar ook aan de andere kant van de grens in Groede of Nieuwvliet gekund? Joke Schauvliege. foto epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41