8 ZEELAND Mogelijk een informatiepunt over softdrugs in pand Checkpoint Guido van der Heijden Terneuzen Terneuzen koos er maart vorig jaar voor niet mee te werken met het plan van de Goese coffeeshop High Life om Checkpoint, wat ooit de grootste coffeeshop van Europa was, weer nieuw leven in te blazen. Het in de raadscommissie door Breeuwer aangedragen argument dat de Terneuzense vestiging van High Life een plek zou zijn waar ook voorlichting over softdrugs ge geven zou worden, mocht de poli tiek niet overtuigen. Terneuzen bleef bij het standpunt dat een tweede koffieshop niet gewenst is. ,,Dit plan, om er een informatie punt met lichte horeca te vestigen onder de naam High Life Terneu- zen, komt voort uit het eerdere plan dat we hadden met het Check- point-pand'', verklaart Terneuze- naar Breeuwer. ,,Denk aan een lounge-achtig café waar gelijkge stemden komen, waar informatie over softdrugs verkrijgbaar is en waar workshops te volgen zijn tij- Het liefst verkopen we daar softdrugs en daar zullen we voor blijven pleiten, maar het geven van goede voorlichting heeft voor mij de eerste prioriteit dens informatieavonden." Breeuwer is met de stichting Can- naWijzer zo'n acht jaar actiefin het geven van voorlichting over canna bis en aanverwante producten. ,,Er is een behoefte aan informatie. Het heeft een enorme vlucht genomen. Kijk alleen al naar de verkoop van CBD-olie. Dat wordt van cannabis gemaakt en bevat geen psychoac tieve stoffen waar je stoned van wordt. Het wordt gewoon legaal verkocht als voedingssupplement. Er doen daar veel indianenverhalen over de ronde. Het liefst verkopen we daar softdrugs en daar zullen we voor blijven pleiten, maar het geven van goede voorlichting heeft voor mij de eerste prioriteit." Breeuwer pleit al jaren voor moder nisering van het drugsbeleid, in Nederland en als Terneuzenaar, in zijn eigen stad in het bijzonder. ,,Nederland en ook Terneuzen lo- pen achter de feiten aan. Kijk alleen al naar dat vreemde achterdeurbe- leid. Terneuzen heeft nu één cof feeshop. Daar wordt gewoon soft drugs verkocht. Meer niet. Kijk je naar steden als Enschede en Utrecht, daar hebben ze een Canna- theek waar voorlichting en infor matie gegeven wordt en waar bij voorbeeld CBD-olie verkocht wordt." De gemeente Terneuzen heeft een Bibob-onderzoek ingesteld naar het voornemen. Uit dit onder zoek moet blijken of alles koosjer is en de integriteit niet in het geding is. Breeuwer heeft er wel begrip voor, maar het duurt alleen erg lang. ,,We huren de zaak inmiddels al en het duurt mogelijk nog twee maanden voor er duidelijkheid is. Mogelijk kunnen we pas in maart op zijn vroegst open. We betalen wel steeds huur." BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Gele hesjes Driekwart van de Zeeuwen on dervindt dat de maand een week te lang is. Driekwart van de Zeeu wen moet daarom overleven. Elke maand weer in plaats van kunnen leven. De toename aan verplich tingen en dat alles maar duurder wordt creëert een onwenselijke situatie waardoor Zeeuwen zich ongelukkig voelen in het dage lijkse gebeuren. Zeeland ligt nu aan de bedelstok van Holland en wat voor de Randstad werkt moet hier ook maar met buigen en bre ken passend werken. Meer dan de helft van de Zeeu wen vertrouwt de politiek niet en een groot deel gaat daarom niet stemmen. Dat Rutte roept dat hij ook een hesje aan heeft, maakt hem tot nar van de koning. Alles gaat naar de verdoemenis maar hij blijft vrolijk lachend ons voor dom verkopen aan het grote geld. Gele hesjes, hopelijk een maat te groot voor de premier en zijn coa litie. Abko Paauwe 's Heer Hendrikskinderenstraat 63, Goes Gele hesjes II Een columnist (17 december) mo raliseert de Zeeuwse demon stranten met gele hesjes en splitst ze in good guys die 'strijden voor een rechtvaardige samenleving' en bad guys die tegen het migra tiepact van Marrakesh zijn. Naar tegenstanders van het pact is niet geluisterd, maar uit de on dertekening van dit migratiepact blijkt niet dat Nederland een stuk humaner geworden is. Nederland weigert om zwaar bedreigde slachtoffers van christenvervol ging asiel te verlenen, zoals Asia Bibi. Nadat ze in Pakistan door het hooggerechtshof werd vrijge sproken van godslastering, is ze onderwerp van christenhaat door moslims die haar en haar familie willen lynchen. Uit Kamervragen blijkt dat Ne derland geen asiel wil verlenen gezien 'de gevoelige context rondom blasfemie (godslaste ring) en de veiligheidsrisico's'. Gevoeligheid ofwel christenhaat door moslimextremisten is dus voor Nederland reden om geen asiel te verlenen. Nederland tekent een pact voor humane migratie, maar capitu leert voor moslimfanatici. Hypo crisie ten top. Dick van Houwelingen D. Koddelaan 12, Zoutelande Ontpolderen Ontpolderen en de gevolgen daarvan, blijft velen bezighou den. Enkele voorbeelden de laat ste dagen: onduidelijkheden over de werking van de getijdenduiker in Waterdunen, de 'bevindingen' rondom de 'anti-slijk-slib-en- modder-wormen' in de Hedwi- gepolder, vraagtekens over de be trouwbaarheid van de nieuwe dijken rondom Perkpolder en het transloceren van enkele zeer zeldzame soorten slakjes die leef den in de habitat van het Dieven- gat in het Zwin. Zulke feiten ge ven te denken. Langzaamaan zullen heel wat ontpolder-voorstanders toch gaan denken: waren we maar nooit aan het ontpolderen begon nen. Maar ja, wie zich brandt Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Kapper In december naar de kapper ge weest voor 20.50 euro. Mooi afge rond 19.34 euro, zes procent btw wordt 20,50 euro. Bij een volgend bezoek, uitgaande van hetzelfde beginbedrag van 19,34 euro en 9 procent btw zou het knippen in theorie 21,09 euro, afgerond 21,10 of 21,15 maar zeer waarschijnlijk 21,50 euro kosten. Was de schade oorspronkelijk 20,50 euro, nu 21,50 euro. We moeten alle afron dingen maar eens afwachten en tegenover de belastingverlaging zetten, nog afgezien van de ta riefsverhogingen die nu al be kend zijn. Haagse theorie in een harde wereld. N. van de Wekken Poortdijkstraat 2, Brouwershaven dinsdag 8 januari 2019 Geen drugs, wel voorlichting Dimitri Breeuwer in het voormalige pand van Checkpoint in Terneuzen. foto boaz timmermans Nu de gemeente Terneuzen niks ziet in softdrugsverkoop in het voormalige pand van Check point, zou Dimitri Breeuwer er graag een informatiepunt over softdrugs van maken. -Dimitri Breeuwer, CannaWijzer Gele Hesjes demonstreren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40