£3 e? Jij homo? Dat denk je maar! Bief en Racoon maken kans op 100% NL Awards Fantasie Zeeland huisvest 421 statushouders 2 SGP HOMOSEKSUALITEIT Prominente Zeeuwse SGP'ers vinden aatn&n partijleider Kees van der Staaij zijn handtekening beter niet had kunnen zetten onder de Nashville- verklaring die homoseksualiteit afwijst. Zes anngeraZeeuwse partijen hebben een tegenveüaing opgesteld. Commentaar Het maakt niet uit wat je bent: lesbo, homo, biseksueel, transgender of interseksueel. Je moet dansen naar het pijpen van de Bijbeluitleggers. Denk maar niet datje ge aardheid een natuurlijk gegeven is, zo vanzelfsprekend als water. Nee, je seksualiteit is je eigen conceptie. Je denkt het slechts. Maar je moetje richten naar Gods ontwerp. Daarin is hetero de norm. Anders ruïneer je het menselijk leven en ont eer je God. Dit is de bikkelharde boodschap van de Nashville- verklaring, beter bekend als het homohaatmanifest. Deze onze delijke verklaring vindt genade in de ogen van Nederlandse predikanten van 'zware' kerkgemeenschappen en van sommige politici. De bekendste ondertekenaar is SGP-fractieleider Kees van der Staaij. Het is nuttig dat deze zware broeders zich laten kennen. Wie nog twijfelt over de aanstaande verkiezingen, kan alvast één partij van zijn lijstje schrappen. De SGP zet zichzelf buitenspel. Je kunt je zelfs afvragen of het tijd is voor een cordon sanitaire, een politieke boycot. Want de SGP zet de Ihbti-gemeenschap weg als een te corrigeren afwijking en negeert zo fundamen tele gelijkheidsbeginselen. Vijf Zeeuwse partijen wijzen in dit verband terecht op de Grondwet en op internationale mensen rechten. Zelfs de Zeeuwse SGP-bonzen vinden de actie van Van der Staaij ongelukkig. Het zal niet veel meer helpen. Met de Nashville-verklaring heeft Van der Staaij het beeld van zijn SGP in graniet gebeiteld: liefdeloos en dom. Met de Nashville-verklaring beitelt Kees van der Staaij het beeld van zijn SGP in graniet Beide bands zijn kandidaat in de categorie Band van het jaar, samen met 3JS, Causes, ChefSpecial, Ken sington (de winnaar van de afgelo pen drie jaar) en Rondé. Bl0f is verder één van de veertien geno mineerden in de categorie Hit van het jaar (met Zachtjes zingen) en een van de vijftien kandidaten voor Live-act van het jaar (voor het optreden vorige maand in Ahoy in Rotterdam). Het publiek kan stemmen via in ternet. De winnaars worden don derdag 7 februari bekendgemaakt in The Box in Amsterdam. Daar zijn optredens van onder anderen Davina Michelle en Ilse DeLange. Het radiostation ioo% NL reikt sinds 2009 jaarlijks prijzen uit aan Nederlandse acts. Blof won vorig jaar twee awards: grootste hit (Zoutelande, met Geike Arnaert) en Het radiostation reikt sinds2009jaarlijks prijzen uit aan Nederlandse acts meest gedraaide track Wereld van verschil, samen met Typhoon). In 2012 werd Blof gekozen tot artiest van het jaar. Racoon won nog niet eerder een 100% NL Award. ALMANAK De fantasie van die Kruininger sloeg op hol bij nieuws dat een dame in Bruinisse na jaren stopt met het maken van ondeugende taarten in de vorm van billen, borsten en piemels. ,,Wel jaren lang mee bezig geweest, maar in al die tijd slecht verkocht? Wat deed ze dan steeds met al die taarten die onverkocht bleven?", vroeg hij zich af. ,,In de vuil bak?" Het leek hem zonde. ,,Misschien kregen de kinderen ze mee naar school", opperde hij tegen zijn vrouw. ,,Dat die in de pauze teleurgesteld hun trom meltje open deden: 'Hè getsie, alweer piemeltaart'." MIDDELBURG CU wil denktank voor ouderen De Zeeuwse gemeenten hebben vorig jaar 421 vluchtelingen met een verblijfsvergunning onderdak ge boden. Dat zijn er 8 minder dan de taak die door het Rijk aan de ge meenten was toebedeeld. Vijf gemeenten namen meer sta tushouders op dan gevraagd: Goes, Kapelle, Middelburg, Tholen en Vlissingen. Dat varieerde van 11 (Middelburg) tot 4 meer (Goes en Vlissingen). Noord-Beveland nam precies het aantal op waarom het Rijk had gevraagd. Borsele, Hulst, Reimerswaal, Schouwen-Duive- land, Sluis, Terneuzen en Veere ble- ven wat achter. De achterstand per 1 januari loopt uiteen van 1 in Bors- sele tot 10 in Terneuzen. In de eerste helft van dit jaar moeten de Zeeuwse gemeenten in totaal 181 vergunninghouders een van een huis voorzien. Daarbij wordt de achterstand ofvoorsprong verrekend. Dat betekent dus dat er nog 8 mensen bijkomen. Rekening houdend met de voor- en achterstanden zijn de aantallen op te nemen statushouders per ge meente: Borsele 12, Goes 14, Hulst 19, Kapelle 1, Middelburg 12, Noord- Beveland 4, Reimerswaal 14, Schouwen-Duiveland 24, Sluis 18, Terneuzen 35, Tholen 4, Veere 15 en Vlissingen 17 mensen. Nieuwe AED's kunnen meer zelf Scooterrijder gewond door valpartij aan hebben de verklaring ook te on dertekenen. Volgens hem is het een kerkelijk document, opgesteld door theologen. ,,Ons standpunt is dat ie der mens er mag zijn en dat we in het politiek-maatschappelijke ver keer ook omgaan met mensen die anders denken en voelen. Ik vraag me af of dat in voldoende mate in dit stuk is weergegeven."Ook gede puteerde Harry van der Maas, lijst trekker van de SGP bij de provinci ale verkiezingen in maart, bena drukt liever 'de dialoog te zoeken met elkaar' dan 'een standpunt in te nemen over een Amerikaanse ver klaring'. Met een 'Zeeuwse verklaring' hebben PvdA, D66, SP, GroenLinks, VVD en 50 Plus gisteren nadrukke- Afgelopen weekend ontstond op hef, omdat SGP-partijleider Van der Staaij zijn handtekening heeft gezet onder de uit Amerika overgewaaide Nashville-verklaring. Daarin wordt aangegeven dat homoseksualiteit in strijd is met 'Gods heilige bedoelin gen'. Een huwelijk hoort tussen een man en een vrouw te worden geslo ten en er zou genezing mogelijk zijn van homoseksuele gevoelens. Voorzitter Goos Roeland van de SGP-Statenfractie zegt desgevraagd dat hij de opvattingen van Van der Staaij over homoseksualiteit deelt, maar dat hij betwijfelt of zijn Zeeuwse partijgenoten er behoefte dinsdag 8 januari 2019 Bl0f en Racoon zijn in de race voor de 100% NL Awards. Bl0f is drie keer genomineerd, Racoon één keer. Het publiek bepaalt de winnaars in elke categorie. Rolf Bosboom Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl De Statenfractie van de ChristenUnie wil een provinciale ouderen- denktank in het leven roepen. Zo'n denktank zou de eenzaamheid onder Zeeuwse ouderen terug moeten dringen. ,,Een groot deel van de inwoners van Zeeland wordt ouder. Het beleid voor ouderen is te ver snipperd en te klein schalig", zegt Jan Henk Verburg, fractievoorzit ter van de CU. Hij vindt dat de provincie meer zou kunnen doen. ,,Met een denktank kunnen we ideeën en initiatie ven uit de doelgroep zelf realiseren. Voor jon geren bestaat al het platform jouwzeeland'. Wij stellen voor om ook een 'uwzeeland' op te zetten." Theo Giele Vlissingen THOLEN De oudste AED's in Tho len zijn toe aan vervan ging. De gemeente laat deze week negentien nieuwe plaatsen. Een groot deel van de pakweg dertig via de ge meente geplaatste defi- brillatoren is zo'n tien jaar oud. Negentien worden vervangen door moder nere exemplaren. Die werken volautomatisch, dus zonder schokknop. Na het plakken van de pleisters geeft het appa raat - na een waarschu wing - zelfstandig een schok. Ook wordt de kwaliteit van de hartmas sage bijgehouden en eventueel bijgestuurd. MIDDELBURG Een scooterrijder is gis termiddag gewond ge raakt bij een valpartij aan de Leliëndaalseweg, tus sen Middelburg en Sint Laurens. Het slachtoffer is met een ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. Het ongeluk gebeurde bij kruising met de Schotel- weg. De scooterrijder kwam rond 15.15 uur ten val. Hoe dat kon gebeu ren, is nog niet bekend. De scooter is door de po litie opgehaald. {fiSSwiiki fr Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34