c* Martijn is pho grapher Wim van Rheenen krijgt van rechtbank nul op het rekest Gewapend met een camera en speelgoedauto's trekt Martijn Lie Hap-Po er dagelijks op uit. Op zoek naar de perfecte plaat waarin miniaturen opgaan in de echte, grote wereld. De Terneuzense photoygrapher brengt in beeld hoe een op de grond spelend kind naar zijn autootjes kijkt en de echte wereld voorstelt. Inmiddejs heeft Martijn ruim3000 foto's op instagram staan. Op 13 november diende de zaak die Van Rheenen Politiek Onderzoek Adviesbureau had aangespannen tegen het dagelijks provinciebe stuur. Wim van Rheenen had de provincie anderhalf jaar geleden met een beroep op de Wet Open baarheid Bestuur (Wob) gevraagd om inzage in diverse stukken over de sanering van het Thermphoster- rein. Hij wilde onder meer corres pondentie zien over de aanstelling van Dinro Hobbel als directeur en gedeputeerde Jo-Annes de Bat als commissaris van Van Citters Be heer (VCB), het bedrijf dat de sane ring uitvoert. Ook was hij benieuwd naar het salaris van De Bat, naar het geld dat voor de schoonmaak is uitgetrok ken, hoe dat precies wordt uitgege- ven, en welke adviesbureaus zijn geraadpleegd. Volgens de provincie was De Bat onbezoldigd commissaris, en was er ten tijde van het Wob-verzoek 35 miljoen euro uit de boedel van het failliete bedrijf, 3 miljoen euro van het ministerie en 11,3 miljoen euro van de provincie beschikbaar voor de schoonmaak. Door extra inves teringen van de provincie, het Rijk en havenbedrijf Zeeland Seaports (nu North Sea Port) is dat in totaal inmiddels 129,5 miljoen euro. Om dat de provincie zelf niet beschikte over de meeste andere informatie waarnaar Van Rheenen vroeg werd zijn Wob-verzoek deels afgewezen. Daartegen protesteerde Van Rheenen in november. Hij be toogde dat het provinciebestuur de plicht heeft de geldstromen van VCB te controleren en denkt dan ook dat bewust stukken worden achtergehouden. De rechter gaat daar niet in mee. VCB is een bedrijf van Zeeland Seaports (ZSP). De provincie bezit weliswaar de helft van de aandelen van ZSP, maar daarmee heeft ze nog geen directe zeggenschap over VCB. Dus kan ze de documenten waar Van Rheenen naar vraagt ook niet overleggen. De rechtbank vindt dat geloofwaardig en oordeelt dat het aan Van Rhee- nen is om aannemelijk te maken dat het anders is. Hij krijgt nul op het rekest. Schokkend Van Rheenen spreekt van een 'schokkende uitspraak', omdat de belastingbetaler in zijn ogen nu niet kan controleren hoe het over heidsgeld voor de schoonmaak van Thermphos precies wordt besteed. Hij kondigt aan in beroep te gaan bij de Raad van State. 1% I dinsdag 8 januari 2019 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl 'Provincie houdt geen stukken over Thermphos achter' Het dagelijks provinciebestuur houdt geen stukken achter over de sanering van de voormalige fosforfabriek Thermphos in Vlissingen-Oost. Tot die uit spraak komt de rechtbank in Middelburg. Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33