bolderman.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! bolderman.nl MEDIA CULTUUR 29 De belangrijkste winnaars van de Golden Globes 2019: n 599. ook allemaal verplicht op de foto moeten met de betreffende journalisten. Op het Filmfestival van Venetië in september vorig jaar lieten enkele leden overduidelijk hun irritatie blijken over de in hun ogen beperkte mogelijkheden voor interviews voor de film. Als de HFPA-leden daar niet tevreden over zijn heeft dat - zo wordt in de wandelgangen regelmatig gefluisterd - consequenties voor Golden Globe-bekroningen. De macht van de HFPA heeft alles te maken met de televisie-uitzending van de uitreiking. Veel leden, zeker van de oudere garde, publiceren nau welijks interviews en teren volledig op de impact van de Golden Globes, die vooral wordt bepaald door het feit dat de beelden ruim voor de Oscars worden uitgereikt. Merkwaardig Toch staan de Oscars in veel hoger aanzien. Bij de nominaties worden de categorieën bepaald door de mensen uit het vak die hun collega's kunnen voordragen. Pas bij de uitreiking kunnen de leden, ongeveer zevenduizend, stemmen op vrijwel alle categorieën. Bij de Golden Globes, die (vermoedelijk bij ge brek aan kennis bij de leden) geen prijzen toeken nen in technische categorieën als Beste Montage en Beste Camerawerk, wordt verschil gemaakt tus sen filmdrama en musicals en komedies. Dat leverde dit jaar de merkwaardige uitslag op in de sectie Musical/Comedy. De winnaar Green Book gaat over de groeiende vriend schap tussen een Italiaanse uitsmijter en een Afro-Amerikaanse klassiek pianist en hoort gezien het onderwerp - ras sendiscriminatie in de jaren 60 in het zuiden van Amerika - hele maal niet thuis in die catego rie. Schrijver en filmjournalist Mark Harris liet meteen na de uit slag op Twitter weten dat leden van de HFPA straks bij de Oscars niet kunnen stemmen en 'ook niet goed bij hun hoofd zijn'. Of de Golden Globes, zoals vaak wordt beweerd, een voorloper zijn van de Oscars zal op 22 januari blijken als de nominaties van deze prijs worden bekendgemaakt. De verwachting is dat het gros van de titels - Roma, A Star is Born, Green Book, Vice en Bohemian Rhapsody - ook bij de Oscars opduikt. Maar het winnen van een Oscar weegt toch veel zwaarder dan een Golden Globe, die door de vakgeno ten veel minder serieus wordt genomen. Bohemian Rhapsody Green Book Roma Spider-Man: Into the Spider-Verse Alfonso Cuaron (Roma) Rami Malek (Bohemian Rhapsody) Christian Bale (Vice) Olivia Colman (The Favourite) Glenn Close (The Wife) Green Book The Kominsky Method The Americans Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 12 dagen Peniscola, CostadelAzahar 12 dagen Lago Maggiore, Cinque Terre en Toscane 12 dagen Hoogtepunten van Sicilië 13 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust 14 dagen Rondreis Griekenland 15 dagen Rondreis Spanje en Portugal dinsdag 8 januari 2019 GO FOTO WIRE IMAGE Beste Film: Beste Musical/Komedie: Beste Buitenlandse Film: Beste Animatiefilm: Beste Regisseur: Beste Acteur (drama): Beste Acteur (musical/komedie) Beste Actrice (musical/komedie) Beste Actrice (drama): Beste Scenario: Beste Tv-serie (komedie) A Lady Gaga zondag bij uitreiking van de Golden Globes in Beverly Hills. Beste Tv-serie (drama): Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdat Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29