Soldaat aast op nummer 3 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Nooit eerder zijn de Golden Globes zo vroeg in het jaar uitgereikt. Om de toon te zetten wil de organisatie per se vooruitlopen op de Oscars Maar wat stelt de prijs eigenlijk voor en waarom kwam A Star is Bomer zo bekaaid vanaf? te mensen die stemden voor deze Golden Globes zijn geen van allen goed bij hun hoofd De neus. Het draait allemaal om De Neus. Logisch, in een serie gebaseerd op het boek Judas van Astrid Holleeder over haar leven met broer Willem, zou je zeg gen. Maar toch leidde de nep-gok die de gri meur hoofdrolspeler Gijs Naber opplakte tij dens de opnames mij zondagavond bij de eer ste twee afleveringen (de eerste aflevering was te zien op RTL 4, de tweede keek ik via Video land, waar de hele reeks al te vinden is) bijzon der af. Ik kon het gevoel maar niet afschudden naar een schminkpartijtje van Carlo Boszhard in de TV Kantine te kijken in plaats van naar een van 's lands beste acteurs (Naber dus) in een poten tiële topserie. Want als het boek van Astrid Holleeder zich ergens voor leent, is het wel een meeslepend en bloedstollend familiedrama compleet met moord, intimidatie en verraad op het hoogste niveau. Naber zette heus een geloofwaardige psy chopaat neer, precies zoals Willem Holleeder naar voren komt uit het boek van Astrid. Maar steeds als ik enigszins in het verhaal dreigde te komen, wat al niet makkelijk was met de on duidelijke sprongen in de tijd en onverstaan bare dialogen, was daar weer Die Neus. Kan ie mand mij uitleggen waarom daar in hemels naam voor is gekozen? Van zijn rol uit Penoza weten we toch dat Naber geen vermomming nodig heeft om angstaanjagend over te komen. Zijn ogen doen genoeg. Maar kennelijk dachten de makers dat de kijkers het niet pikken als hun hoofdrolspeler géén grote neus zou hebben. Met als gevolg dat ik in mijn hoofd zat te tur ven: vanuit die ene hoek deed Naber inderdaad een beetje denken aan de crimineel, in een an der shot leek hij eerder op Boszhards versie van Erland Galjaard. En toen moest Peter R. de Vries, ofwel de acteur die hem speelde, nog ten tonele verschijnen. Gelukkig zonder nepneus, maar wel met diens nasale manier van praten. Wat het TV Kantine-gevoel nog verder op schroefde. En dat terwijl ik als kijker al zoveel hobbels moest nemen. Dat de afloop van Judas bijvoor beeld bijna elke dag in het nieuws is. Dat het boek is gedramatiseerd en personages karikatu ren zijn geworden. En dat Astrids dochter in de serie als enige een schuilnaam heeft gekregen, terwijl iedereen weet dat ze Miljuschka Wit- zenhausen heet en actrice Rifka Lodeizen over duidelijk is gecast als Astrid omdat ze zo op haar lijkt. Dan is Die Neus misschien niet de grootste hobbel, maar wel de doodsteek. Quote van de dag Tv-hoofden die klagen over bedrijven op Twitter. Doe maar gewoon niet Trijntje in actie voor longen Earring in Ahoy FILM AWARDS en van de grote verliezers bij de uitreiking van de Golden Globes was het muzikale drama A Star is Born. Slechts één prijs lever den de vijf nominaties op: het door Lady Gaga gezongen Shallow werd uitgeroepen tot Beste Lied. Regisseur en hoofdrolspeler Bradley Cooper ging met lege handen naar huis. Ook het veelge prezen acteerwerk van zangeres Lady Gaga (in haar eerste grote filmrol) werd niet gehonoreerd. A Star is Born was de grote favoriet. Maar de leden van de Hollywood Foreign Press Association (HFPA), met ongeveer honderd buitenlandse jour nalisten die in Los Angeles over entertainment schrijven, gaven de voorkeur aan Bohemian Rhap sody, de filmhit over Freddie Mercury, en het ras- sendrama Green Book, ook een biografische film. Waarom A Star is Born zo werd genegeerd, weten alleen de leden van de HFPA. In de filmwereld is het een bekend gegeven dat de leden een voor keursbehandeling eisen van de filmmaatschap pijen voor hun interviews met de filmsterren, die Musical Awards De drie voorstellingen eindigden bovenaan in de eerste stem ronde. Het publiek had de keuze uit 25 kanshebbers. In de tweede stemfase, die eindigt tijdens de liveuitzending van het gala op woensdag 23 ja nuari, wordt de winnaar geko zen. De drie musicals behouden hun behaalde stemmen uit de eerste stemronde. Tijdens de SOLDAAT van ORANJE live-uitzending kan er ook nog gestemd worden voor de Publieksprijs, maar dan alleen nog via de telefoon (bellen en sms). Soldaat van Oranje won de Pu blieksprijs als enige van de drie voorstellingen al eerder. Dat ge beurde twee keer op rij, in 2015 en 2016. De rest van de winnaars van de Musical Awards 2019 wordt bepaald door een vakjury. The Addams Family is met elf nomi naties de grootste kanshebber op veel prijzen. Selma Ann Louis en Het Pauperparadijs hebben elk zes nominaties. Neus —Alexander Klöpping (Blendle) is klaar met BN'ers die opzichtig wat extra service S proberen los te peuteren dinsdag 8 januari 2019 TELEVISIE Trijntje Ooster huis en Jan Smit vragen aandacht voor longonderzoek. Zij presenteren 30 januari op NPO 1 Adem- noot, waarin vier longpatiënten, vier koren en vier BN'ers als gelegenheids- groep optreden. MUZIEK Rockband Gol den Earring geeft 18 novem ber een optre den in Ahoy. De Haagse band scoorde hits als Radar Love, Twi light Zone en When the Lady Smiles. De kaartverkoop van het concert begint 18 januari om 10.00 uur. 3 "U 0) GO Wat stellen de Golden Globes eigenlijk voor? Ab Zagt —Mark Harris, schrijver en filmjournalist Soldaat van Oranje, The Lion King en Mamma Mia! zijn de drie musicals die nog in de race zijn voor de Publieksprijs tijdens het gala van de Musical Awards. DE MUSICAL Soldaat won al twee keer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28