Arjen Robben gevleid door de vele belletjes 'Real Madrid ligt in puin, een nachtmerrie' 27 Bijna de halve basisploeg van het WK 2010 treft elkaar bij PSV in Qatar Herinneringen aan de WK-finale van 2010 borrelden spontaan op bij de training van PSV in Doha. Zowat de halve basisploeg van het toenmalige Oranje trof elkaar in een mini- reünie. De bondscoach van toen zag dat het goed was. De training van PSV in Doha is al een tijdje klaar, maar Donyell Malen blijft maar staan dralen bij de zijlijn. Als we later vragen waarom dat was, zegt de 19-jarige aanvaller haast verontschuldigend: ,,Ja kijk, mijn schoenen stonden onder de stoel van Robben. Ik durfde ze niet te pakken, zolang hij in gesprek was. Je denkt toch: poeh, daar zit nogal wat, samen op het bankie.'' De reactie van Malen is die van heel veel PSV-spelers. Respect alom. Luuk de Jong grapt dat hij wel even overwoog om een stoel te pakken en aan te sluiten. ,,Dan had je ook meteen een reünie van het EK 2012 gehad. Maar: niet gedaan, natuurlijk.'' Wesley Sneijder, Arjen Robben, Nigel de J ong en Mark van Bom mel speelden 390 keer voor Oranje. En het gros van die duels ook nog samen, onder bondscoach Bert van Marwijk, die er in Doha ook is vandaag, net als André Ooijer (55 caps). ,,We spreken elkaar zeker niet regelmatig. Dus hartstikke leuk dit'', zegt De Jong. „Natuurlijk heb je het direct over het WK van 2010, die herinnering is ons allen dier baar. Maar we hebben het ook DOHA Sinds Arjen Robben (34) begin december wereldkundig maakte dat hij Bayern München na dit seizoen gaat verlaten, wordt zijn vader en zaakwaarne mer Hans Robben veelvuldig ge beld door geïnteresseerde clubs. De transfervrije aanvaller voelt zich gevleid door alle belangstelling, in Nederland onder meer van PSV en FC Groningen, maar wil nog even wachten met het kiezen van een nieuwe werkgever. ,,Ik ben blij met alle belangstelling, daar ben ik best trots op'', tekende Vl.nl uit zijn mond op in Doha, waar hij met Bayern München deze week op trainingskamp is. ,,Het is de laatste weken behoorlijk druk geweest. Het is altijd fijn om te horen dat er clubs geïnteresseerd zijn. Voor mij ligt alles nog open, dat heb ik ook voor de winterstop al gezegd.'' Robben heeft naar eigen zeggen geen haast met het nemen van een beslissing. ,,Mijn focus ligt nu vol ledig op fit worden en de groeps training hervatten. Ik zal niet wachten tot het einde van dit sei zoen, want ik moet ook rekening houden met mijn gezin en alvast plannen kunnen maken. Maar het voelt als een voorrecht en ik ben dankbaar dat veel clubs belangstel ling hebben getoond.'' Robben, die op 23 januari zijn 35ste verjaardag viert, speelt sinds 2009 bij Bayern München. Hij kwam eerder uit voor FC Gronin gen, PSV, Chelsea en Real Madrid. „Madrid in puin'', kopt Marca. ,,Er is sprake van een maar niet eindi gende crisis, het is een nachtmer rie.'' Vooral in aanvallend opzicht stelt Real teleur. In achttien duels scoorde het team van trainer San tiago Solari slechts 26 keer. ,,We missen Cristiano Ro- naldo'', schrijft AS. Het interview na afloop van de wedstrijd tegen Real Sociedad met Luka Modric toont hoe groot de crisis is, vinden de media. ,,We kunnen toch niet elke keer zeggen dat het ligt aan een gebrek aan concentratie'', al dus de vaak rustige en beschaafde Kroatische middenvelder. Ook de leeftijd van de spelers van Real is een thema. Vooral de dertigers in de ploeg moeten het ontgelden in de diverse verhalen die worden opgetekend. Het einde van een generatie, met spelers als Sergio Ramos (32 jaar), Modric (33), Marcelo (30), Karim Ben- zema (31) en Toni Kroos (29), is volgens Spaanse media aan staande. gewoon over het nu. We naderen allemaal het einde van onze car rières of zijn al gestopt. Je bent eveneens benieuwd naar ieders plannen.'' Van Bommel (41) heeft zijn nieuwe roeping al gevonden: trai- ner. Ooijer (44) combineert trai ning geven met een marketing- baan binnen PSV. Sneijder (34) denkt aan trainer worden. En De Jong (34) zelf? ,,Nog geen enkele ambitie in die richting. Ik ver wacht dat ik eerst door blijf spelen 'tot de wielen van de wagen val len'. Ik praat toevallig net met mijn club, hier in Qatar, om langer te blijven. Tot aan het WK over drie jaar.'' De meeste ogen zijn natuurlijk gericht op Robben (bijna 35). Dat hij naast PSV-manager John de Jong zit, daar zien PSV-fans uiter aard graag een teken in. Maar nee. ,,Deze week komt er zeker nog geen nieuws over mijn toekomst. Eerst maar eens fit worden en lek ker trainen'', meldt de routinier van Bayern München. ,,Het is wel mooi dat er inmiddels veel clubs belangstelling hebben getoond.'' Ook Van Marwijk geniet van de spontane reünie. De coach van het WK van 2010 koestert de herinne ring aan wat trainers van tegen standers zeiden: ,,Die spraken uit: tegen dit Oranje valt niks te halen. We waren op den duur zó stabiel, zó op elkaar ingespeeld.'' Ver wacht Van Marwijk eigenlijk dat de klas van 2010 veel trainers gaat opleveren? ,,Ik adviseer ze in elk geval één ding: haal allemaal één trainersdiploma. Dan hoef je nooit ergens nee op te zeggen, omdat je geen papiertje hebt. En de KNVB moet een beetje helpen. Niet te veel hobbels opwerpen om exa men te kunnen doen. Deze jon gens hebben al op heel hoog ni veau over het spel na moeten den ken. En ze hebben veel betekend voor ons voetbal.'' dinsdag 8 januari 2019 Oranje-reünie in Doha Maarten Wijffels Doha Arjen Robben. foto afp MADRID De spelers van Real Madrid moesten het gisteren in de Spaanse media flink ontgel den. Na de thuisnederlaag van zondag tegen Real Sociedad (0 2) is bij De Koninklijke sprake van een immense crisis, zo schrijven de kranten. Oranje voor de aftrap van de WK-finale in 2010 die met 0-1 (na ver lenging) verloren ging tegen Spanje. Van Bommel (6), De Jong (8), Sneijder (10) en Robben (11) troffen elkaar nu in Doha. foto pro shots De reünisten van het WK 2010. Van rechts naar links: Bert van Marwijk, Wesley Sneijder, Nigel de Jong, John de Jong (niet op het WK), Arjen Robben en Mart van den Heuvel (PSV-teammana- ger, niet op het WK). Staand: Mark van Bommel. foto vi images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27