Binotto moet Ferrari weer aan wereldtitel helpen Heracles laat de zon links liggen en kiest voor een kort tripje naar Duitsland II Lindsey Vonn maakt rentree in St. Anton 25 Waar de meeste eredivisieclubs de zon opzoeken, blijft Heracles thuis. Bij de eerste training van 2019 is het waterkoud en rond de 6 graden. „Een prima temperatuur'', vindt technisch manager Mark-Jan Fledderus. FC Groningen gaat deze week naar Duitsland en VVV zit een paar da gen in Den Haag. Andere eredivisi- onisten zijn op het vliegtuig ge stapt. Van Amerika (Ajax) en Qatar (PSV) tot Portugal, Turkije en Spanje: overal komen de 'vakantie kiekjes' vandaan. Heracles maakt komend weekeinde alleen een trip van twee nachten naar Duitsland en oefent zondag in en tegen Han nover. Hoe zit dat? „Trainer Frank Wormuth kwam met een aantal goede argumenten om niet ver weg te gaan'', zegt tech nisch manager Mark-Jan Fledderus, terwijl op de achtergrond de eerste training van 2019 wordt afgewerkt. „Hij wilde de ploeg twee hele we ken vrijgeven na een zwaar eerste halfjaar, zodat de jongens tijd had den om te herstellen en het hoofd leeg te maken.'' Gebruind Alexander Merkel komt voorbij ge sprint. De middenvelder is zomers gebruind en heeft de vakantie dui- delijk niet in Duitsland of Neder land doorgebracht. Verdediger Maximilian Rossmann deelde op sociale media zomerse beelden. „Veel spelers zijn op vakantie naar de zon geweest. Dan komen ze te rug in de winter, gaan bij een bui tenlands traingskamp weer naar de zon en dan andermaal naar de kou. Dat betekent dat ze steeds moeten acclimatiseren. En de winters in Nederland zijn de laatste jaren prima te doen.'' Te laat Een trip naar Spanje kost Heracles twee reisdagen, vervolgt de tech nisch manager. „Plus dat je spelers na een trainingskamp van een week een paar dagen vrij moet ge ven om bij de familie te zijn. Dat scheelt uiteindelijk vier trainingen. Natuurlijk valt er ook wat voor een trainingskamp te zeggen. Het is een voordeel om de gehele week bij el kaar te zitten. Maar we proberen het dit jaar zo. Bevalt het niet, dan doen we het volgend jaar anders.'' „Als we tijd genoeg hadden ge had, was het zeker een optie ge weest'', zegt Wormuth tussen de Twee weken voor de herstart van de competitie is het te laat om te gaan. Dan hebben we te weinig tijd om te acclimatiseren eerste en tweede training van het nieuwe jaar in. „Maar twee weken voor de herstart van de competitie begint, vind ik het te laat om te gaan. Dan hebben we te weinig tijd om te acclimatiseren.'' Dat zijn team in Nederland blijft, is in elk geval nieuws. Cameraploegen zijn afgereisd voor een verhaal over de nummer 6 van de competitie die in eigen omgeving achterbleef. Aanvoerder Tim Breukers kon de paar dagen extra kerstvakantie in elk geval erg waarderen. „We kre gen wel een trainingsprogramma mee voor thuis. Voor mij persoon lijk vind ik het fijn dat we niet ze ven dagen weggaan, maar dat komt doordat ik net een kleine heb gekre gen. Het is voor iedereen anders. We gaan nog wel drie dagen weg voor een klein trainingskamp, dat draagt ook zeker bij aan het team- gevoel.'' De 34-jarige Amerikaanse heeft haar deelname aangekondigd in St. Anton. Op de Oostenrijkse piste staat zaterdag een afdaling op het programma en zondag een super-G. ,,Ik ben nog niet he lemaal klaar'', benadrukte Vonn, die door een knieblessure haar start van het seizoen een paar keer moest uitstellen. ,,Ik heb zes zware weken achter de rug, maar verheug me op mijn rentree.'' Arrivabene werd door de leiding van Ferrari bedankt voor 'vier jaar onvermoeibare inzet en toewij ding'. Maar Arrivabene kon Ferrari ook in het afgelopen jaar niet aan de wereldtitel helpen. De renstal be schikte over misschien wel de snel ste auto, maar zag toch weer dat Mercedes de rode bolide overvleu gelde. Lewis Hamilton (Mercedes) rari, John Elkann, vindt de tijd rijp voor een nieuwe teambaas. Vooral ook omdat de spanningen tussen Arrivabene en Binotto opliepen. Arrivabene werd eind 2014 aan gesteld als vervanger van Marco Mattiacci. Zijn opdracht was helder: maak Ferrari weer wereldkampi oen. Sebastian Vettel was de aange wezen coureur, maar de viervoudig wereldkampioen zag de afgelopen seizoenen steeds een coureur van Mercedes de titel grijpen. Binotto werkt vanaf 1995 bij de technische afdeling van Ferrari. Ferrari besloot hem zoals vaker een promotie te gunnen. De Fin Kimi Raikkönen is de laatste coureur die Ferrari de wereldtitel bezorgde (2007). Hij wordt dit jaar vervangen door Charles Leclerc uit Monaco. pakte de wereldtitel, Sebastian Vet- tel (Ferrari) eindigde als tweede in het kampioenschap. Naarmate het seizoen vorderde, stapelden de fou- ten zich op bij Ferrari en vaak was de teamleiding verantwoordelijk voor tactische en strategische blun ders. De nieuwe president van Fer- dinsdag 8 januari 2019 'Winters zijn nu prima te doen hier' FardauWagenaar Almelo Aanvallende middenvelder Brandley Kuwas van Heracles gisteren aan de bal op het vertrouwde kunstgras van het eigen stadion in Almelo. foto frans nikkels -Coach Frank Wormuth ST. ANTON Skidiva Lindsey Vonn wil komend weekeinde haar langverwachte rentree maken in het wereldbekercir cuit. MARANELLO Bij het Formule 1- team van Ferrari keert teambaas Maurizio Arrivabene komend sei zoen niet meer terug. De Itali aanse renstal heeft bevestigd dat de 61-jarige Italiaan zijn leiding gevende functie moet afstaan aan Mattia Binotto, die sinds juli 2016 werkzaam was als tech nisch directeur bij het befaamde raceteam. Mattia Bi notto (l) luis tert naar Mau- rizio Arriva- bene, de man die hij bij Fer rari zal opvol gen als team baas. FOTO AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25