J fffisifstfe SS li» Anderlecht snel weer tot leven wekken 23 club om bekendheid te vergroten en zo meer geld te verdienen dinsdag 8 januari 2019 h, 1HQ 1 7: AGENDA AJAX Programma M Matthijs de Ligt leeft zich uit op één van de goal- tjes tijdens de training van Ajax in Orlando. foto vi 'merk' Ajax moet op de kaart ko men. En dat gebeurt niet als de ten ten worden opgeslagen in pakweg Lagos of Belek. Nee, nu rijdt de spe lersbus van Ajax met de koppen van onder anderen Nicolas Tagliafico, David Neres en Matthijs de Ligt door de ruime straten van Orlando. Honderden kilometers verderop in hartje New York kijken Hakim Ziyech en Frenkie de Jong vanaf grote billboards de stad in. In de grootste metropool van de VS opende Ajax eind vorig jaar een kantoor. Algemeen directeur Edwin van der Sar, die gisteren traditiege trouw een ochtendje meetrainde met de keepers van Ajax, omschreef het zo: ,,De ontwikkeling in de VS, waarbij het voetbal steeds meer aan De Florida Cup is een mooi platform voor ons. Met wedstrijden tegen Sao Paulo en Flamengo bereiken we miljoenen fans -Edwin van der Sar, directeur populariteit wint, is voor ons aan leiding om die markt nader te on derzoeken. Dat past in onze strate gie om meer en meer buiten de ei gen landsgrenzen te kijken.'' Want binnen Nederland zit Ajax commercieel volledig aan het pla fond. De club speelt elke wedstrijd in een uitverkochte Johan Cruijff Arena. Op Champions League avonden kan het stadion wel drie keer worden gevuld. Ook de sky- boxen zitten vol. Binnen Nederland haalt Ajax jaarlijks bijna dertig mil joen euro op met sponsoring, bijna twee keer meer dan PSV en Feyen- oord. Landkaart Pak een landkaart van de wereld en je ziet dat Ajax in bijna elk conti nent actief is. Zo levert de samen werking met de Chinese club uit Guangzhou drie miljoen euro per jaar op. In ruil voor Nederlandse voetbalkennis (onder meer trai ningsmethoden), waar in China een grote markt voor is. Verder werken de Amsterdammers ook sa men met Sagan Tosu in Japan en Sydney FC in Australië. Met Ajax Cape Town in Zuid-Afrika bestaat al een jarenlange overeenkomst. Dat moet op termijn dus ook in de Verenigde Staten gebeuren. Dus draait de pr-machine deze week op volle toeren. Met deelname aan de vijfde editie van de Florida Cup als belangrijkste pijler. Ajax speelt donderdag tegen Flamengo en za terdag tegen Sao Paulo in het Or lando City Stadium. De uitzend rechten voor die wedstrijden zijn verkocht in 120 landen. Bovendien worden de wedstrijden in de VS live op Facebook uitgezonden. Het heilige doel: structureel mee- doen in de Europese (sub)top. Dat Ajax volgende maand de achtste fi nale van de Champions League speelt tegen Real Madrid is prach tig, maar juist dat moet de norm en niet de uitzondering worden. Voor de nieuwe aankopen in de categorie Dusan Tadic en Daley Blind is sim pelweg geld nodig. Volgens de club onder meer binnen te halen door 'innovatief en internationaal te denken'. Van der Sar: ,,De Florida Cup is voor ons een mooi platform. Met wedstrijden tegen Sao Paulo en Fla- mengo bereiken we miljoenen fans. Door structureel in de buurt (kan toor in New York) te zijn, kunnen we hen blijven bereiken en hopelijk enkele toekomstige voetbalsterren helpen met hun ontwikkeling.'' zette de club vol in op de Deen Kas- per Hjulmand van FC Nordsjael- land. De club wilde echter een forse afkoopsom voor de 46-jarige trai ner. Sportief directeur Michel Ver- schueren vertelde gisteren het erg te betreuren dat Rutten nu hier en daar wordt gezien als 'de zoveelste keuze' van Anderlecht. ,,We stellen deze coach met trots aan en het is de bedoeling dat we lang met elkaar gaan samenwerken", zei Verschue- ren. De nieuwe trainer, die na de persconferentie pijlsnel met zijn nieuwe ploeg het vliegtuig in stapte naar Spanje om een week lang de tenten op te slaan in San Pedro Del Pinatar, haalde ook al zijn schou ders op voor het stempel. ,,Voor mij voelt het niet alsof ik 'zoveelste' keuze ben. Ik kijk daar anders te genaan. Een vriend zei me ooit: 'Als je als eerste wordt genoemd bij een club, zal je sowieso niet de nieuwe trainer zijn''', aldus Rutten. In Nederland geldt hij als een trainer die aan een ploeg schaaft, die met lange trainingssessies pa tronen kan inslijpen. Eentje die het spelers zeker niet gemakkelijk maakt, maar wie de aanpak van Rutten opvolgt zal zich hoe dan ook ontwikkelen. Al leverde dat hem in het verleden dus slechts één prijsje op: de KNVB-beker in 2001 met FC Twente. Maar tijd om een elftal echt op te bouwen, heeft Rutten nu niet. Hij heeft met de nummer 5 van België nog negen wedstrij den op weg naar de play-offs. ,,Het gaat nu om resul- ILEJit RTING CLUB ANDERLEC Coach Fred Rutten tijdens de persconferentie: ,,Ik ben vereerd.'' foto photo news taten, we moeten de afstand met de nummer 1 verkleinen. Daarom is het goed dat we naar Spanje gaan, op die manier kan ik de spelers en de technische staf snel leren ken nen. Als Anderlecht komt, zeg je geen 'nee'. Die club spreekt ook in Nederland aan, in heel Europa zelfs. Ik ben vereerd dat ik hier mag wer ken.'' Rutten neemt voormalig keeper Arno van Zwam (49) mee als rech terhand. Het duo werkte al samen bij Al-Shabab en Maccabi Haifa. Voor de Franstalige journalisten had Rutten een teleurstellende me dedeling. ,,Ik ben de Franse taal he laas niet machtig'', zei hij. ,,Bij deze excuses daarvoor. Als ik langer bij Anderlecht werk, zal ik me de taal proberen machtig te maken.'' UITSLAGEN GO X1VI m, NEDERLANDSE TIJD Vandaag 19.00 uur Persconferentie Florida Cup met aanvoerder Matthijs de Ligt in Universal Studios. 21.00 uur: Legend Match in Universal Studios met namens Ajax Edwin van der Sar, Aron Winter, Ri chard Witschge, Mario Melchiot en John O'Brien. Morgen T rainingsdag Nacht van donderdag op vrijdag 01.00 uur: Ajax - Flamengo Vrijdag Trainingsdag Zaterdag 19.00 uur: Ajax - Sao Paulo, daarna vlucht terug naar Amsterdam TENNIS Sydney Mannen, eerste ronde De Minaur (Aus/5) - Lajovic (Ser) 6-4, 6-3, An- dreozzi (Arg) - Ebden (Aus) 3-6, 6-3, 6-4, Kli- zan (Slw) - Popyrin (Aus) 7-6, 4-6, 7-6, Querrey (VS) - Jaziri (Tun) 6-1, 4-1, Thompson (Aus) - Mannarino (Fra) 6-3, 6-3 Vrouwen, eerste ronde Bertens (Ned/7) - Pera (VS) 7-5, 6-4, Bac- sinszky (Zwi) - Sevastova (Let/9) 6-7, 6-4, 6-4, Poetintseva (Kaz) - Gavrilova (Aus) 6-1, 7-6, Muguruza (Spa) - Suarez (Spa) 6-3, 6-4, Sto- sur (Aus) - Cibulkova (Slw) 3-6, 6-3, 6-4 Auckland Mannen, eerste ronde Sousa (Por) - Sjapovalov (Can/7) 4-6, 6-4, 6-4, Fritz (VS) - Copil (Roe) 4-6, 6-3, 6-4, Nor- rie (GB) - Paire (Fra) 6-3, 6-2, Struff (Dui) - Djere (Ser) 7-6, 2-0 opg, Berrettini (Ita) - McDonald (VS) 6-3, 6-4, Sandgren (VS) - Mar- terer (Dui) 6-3, 6-4, Kohlschreiber (Dui) - Klahn (VS) 6-4, 7-6 VOETBAL Oefenduels FC Den Bosch - Borussia MG (reserves) 5-2, PEC Zwolle - FC Nürnberg 1-1, NAC - STVV 2-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23