Staatsgreep in Gabon mislukt: muiters gepakt 00^ Populair bij Sunweb €499 €549 ia (Si 12 NIEUWS #CREATINGMEMORIES 1^" y^T Selections Hotel Pickalbatros Aqua Park Resort Hotel Pickalbatros Jungle Aqua Park Sunweb.nl VERDWIJNING SABRINA OOSTERBEEK De drugsverslaafde Sabrina Oosterbeek verdween begin 2017 nadat ze seks had gehad met de vermeende seriemoordenaar Sjonny W. uit Amsterdam. Moeder Marion wil haar een waardige rustplaats kunnen geven. Vroeg in de morgen riep vanuit het pand van de staatsomroep een commandant van de erewacht van de Republikeinse Garde luitenant Ondo Obiang Kelly, de bevolking en de strijdkrachten op zich aan te sluiten bij 'de vaderlandslievende beweging'. Die zou volgens de offi cier 'een Nationale Raad van Her stel' installeren. President Bongo was volgens hem niet meer in staat te regeren. Het is onduidelijk of commandant Obiang Kelly veel steun had. Vol gens plaatselijke media speelt de luitenant geen belangrijke rol in de goed getrainde en bewapende Re publikeinse Garde. Kort na zijn oproep werd de Bou levard Triomphal, waar een hele boel regeringscentra inclusief het l iuKr-k fXKY KLf Luitenant Kelly roept de be volking op zich bij de coupple gers aan te sluiten. foto afp hoofdkwartier van de omroep zijn gevestigd, afgesloten door militai ren. Burgers zouden hebben gepro beerd steun aan de coupplegers te betuigen. Beroerte Bongo (59) is momenteel in Ma rokko, waar hij naar verluidt her stelt van een beroerte. Hij werd in oktober opgenomen in een zieken huis in de Saoedische hoofdstad Riyad. De autoriteiten meldden niet wat er aan Bongo mankeerde. Later werd bericht dat hij in Riyad een beroerte had gehad en in een militair ziekenhuis in Marokko wordt behandeld. Hij is niet meer in het openbaar gezien. De familie Bongo maakt al een halve eeuw de dienst uit in het West-Afrikaanse land. Ali Bongo volgde in 2009 zijn overleden vader Omar Bongo op, die sinds 1967 over het Afrikaanse land had geregeerd. Zoals dat gaat in levens van drugsverslaaf den, waren voor de 30-jarige Sabrina Oosterbeek dag en nacht omgedraaid. Ze was niet altijd eenvoudig te bereiken, maar belde haar moeder Marion bijna dagelijks - van het geld dat Marion wekelijks overmaakte zo dat Sabrina beltegoed kon rege len. Vanaf 8 maart 2017 bleef het stil. Sabrina was 's nachts vertrok ken uit de flat van haar vriend in Geldershoofd, in Amsterdam Zuidoost, om haar fiets te verko pen - hosselend als altijd. ,,Ze verdween wel vaker voor een paar dagen rust, maar nu voelde ik meteen dat het mis was'', zegt moeder Marion. ,,Ze had haar te lefoon, bankpas en identiteits kaart achtergelaten. Een ver slaafde laat echt haar bankpasje niet achter de dag voordat de zorgtoeslag wordt gestort. Er moet al wat zijn geweest.'' Het staat vast dat Sabrina naar Sjonny W. (46) is gegaan, een huisschilder en drugsdealer uit de buurt. Die erkent dat hij een wilde nacht met drugs en seks met haar had en is met haar fiets gezien. Dat hij haar heeft omge bracht, ontkent hij stellig. Zoals hij ontkent dat hij in 2003 de Groningse verslaafde prostituee Monique Roossien (26) zwaar toegetakeld en naakt heeft achtergelaten aan het IJ- meer in Amsterdam-Noord. Zoals hij ontkent dat hij de Roemeense verslaafde prostituee Mirela Mos (30) in 2004 heeft vermoord en haar in stukken ge sneden lichaam in vuilniszakken heeft gedumpt bij een boom vlak bij zijn huis. Zoals hij ontkent de 28-jarige verslaafde prostituee Stefanie Blijd te hebben laten verdwijnen in 2011. De rechtbank houdt hem al an derhalf jaar in de cel voor de moorden op Oosterbeek, Roos- sien en Mos. Hij zal daarvoor in juni terechtstaan. Voor zijn be trokkenheid bij de verdwijning van Blijd zijn vooralsnog onvol doende bewijzen die een aan klacht kunnen dragen. Moeder Marion kende Sjonny W. ,,Ik heb Sabrina wel naar hem gebracht als ze drugs moest ha len. Dat vond ik afschuwelijk, maar godzijdank heb ik haar Egypte - Rode Zee - Hurghada Egypte - Rode Zee - Hurghada dinsdag 8 januari 2019 Militairen hebben gisteren in Gabon enige tijd het hoofdkwar tier van de staatsomroep bezet. Ze wilden de al maanden afwe zige president Ali Bongo vervan gen. Volgens een regerings woordvoerder zijn 'de muiters' na enige tijd opgepakt door een speciale eenheid van de politie. David van der Heeden Rotterdam/Libreville Paul Vugts Amsterdam PC Sunweb ALL INCLUSIVE Spectaculair aqua park Gratis naar de folklore show Fantasia 4 restaurants om te dineren ALL INCLUSIVE 35 glijbanen en 32 zwembaden Overnachten in Afrikaanse bungalows Kiezen uit 9 restaurants per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen *Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Sunweb is aangesloten bij: V JJ o thuiswinki S <1^ R waarborc 'In de greppel liggen verdient ze niet'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 12