m Speciale testen beschikbaar voor snelle diagnose JOL Atletiektrainer kon jarenlang speelsters misbruiken Anderlecht kiest weer Nederlander a Walcheren hoogtepunt soccertoernooi Niemand ging naar de politie i Fred Rutten aangesteld bij Brusselse club Hanneke van Houwelingen Eindhoven De griep heerst nu al een maand in Nederland en de eerste zieken heb ben zich gemeld in de ziekenhui zen. De uitbraak lijkt nog niet zo heftig als vorig jaar, toen de griep golf achttien weken aanhield. Ter voorbereiding hebben veel ziekenhuizen in het land sneltesten aangeschaft waarmee binnen twin tig minuten duidelijk wordt of de patiënt griep heeft en apart ver pleegd moet worden. In de Bra bantse ziekenhuizen als het Catharina Ziekenhuis in Eindho ven is dit nieuw, in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dor drecht wordt er al een jaar mee ge werkt, zegt een woordvoerder. „Voorheen duurde zo'n test uren. Dan kon het voorkomen dat de pa tiënt al op zijn kamer lag en ande ren kon besmetten.'' In navolging van het Jeroen Honderd patiënten stierven vorig jaar na griep opgelopen te hebben in ziekenhuis Bosch Ziekenhuis in Den Bosch, Waterlandziekenhuis in Purme- rend en het Rijnstate in Arnhem heeft nu ook het Franciscus Gast huis Vlietland in Schiedam een speciale griepafdeling, waar alle grieppatiënten bij elkaar liggen om besmetting van andere zieken te voorkomen. Jaarlijks overlijden er 2700 men sen aan het virus. „Ongeveer hon derd van hen liepen het griepvirus op in het ziekenhuis. Dat is te voor komen met dit soort maatregelen'', zegt Rob Slappendel, voormalig hoogleraar anesthesiologie in Ant werpen. In het Zuyderlandziekenhuis in Heerlen is er voor zo'n 'pop up'- griepzaal geen plek. Wel zijn er 24 extra bedden beschikbaar verspreid over het ziekenhuis, waarvan er al een aantal bezet is door grieppa- tiënten. Bij de Nijmeegse zieken- huizen Radboudumc en CWZ, maar ook het Amsterdamse VUmc, liggen draaiboeken klaar om zo no dig personeel meer uren te laten draaien. Geen hand Patiënten in het AMC in Amster dam moeten niet gek opkijken als de arts hen geen hand geeft. ,,Dat voelt onpersoonlijk, maar het voor komt besmettingen'', licht een woordvoerder toe. Via een grote poster bij de ingang worden de be zoekers bovendien opgeroepen een mondkapje te dragen bij verkoud heid of hoest. m P11 maandag 7 januari 2019 8°C Nieuwsmedia 5 5 5 530" RCS verslaat Axel in finale P4 SPORT2 Ziekenhuizen klaar voor griep Ziekenhuizen in het hele land nemen maatregelen tegen een langdurige griepgolf. Vorig jaar leidde de epidemie tot gesloten afdelingen, uitstel van operaties en was het personeel zelf ge vloerd door de griep. -Rob Slappendel, hoogleraar Overwegend bewolkt en in de loop van de dag regen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 SPORT10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1