JOL Militairen staan voor zware klus op stranden van Schiermonnikoog Film Birdbox kan tot gevaarlijke dingen leiden Vandaag bij deze krant boys Bijna-ramp met vreugdevuur wakkert wantrouwen burger aan LifsJSsiU GENTS Walcheren Geblinddoekt vluchtdrama leidt tot kopiegedrag »pu CMirjam kleurt De kalender voor het nieuwe jaar in een heel ander licht Wat zijn de trends voor 2019? Elektrisch rijden, grote kamerplanten, kwaliteitsbier uit blik. Voor de Zierikzeese kapper Mark Koornneef, die hier Emiel van Slooten onder handen heeft, betekent het een kort herenkapsel, wat rommelig naar voren gekamd. Kapster Leonie Speelman coiffeert Colin van Oosterhout. Dus MMPh even onthouden heren: de jépibaard blijft in, maar het lange haar mag eraf. Dat stellen deskundigen tegenover deze krant in reactie op het uit de hand gelopen vreugdevuur tijdens de nieuwjaarsnacht in Schevenin- gen. De stapel pallets die werd aange stoken, bleek met 48 meter veel ho ger dan de afgesproken 30 meter. Door plots opstekende wind uit zee raasde een vonkenregen over het dorp. Die zorgde voor angst en schade. Bij de gemeente zijn al ze ker zestig schademeldingen bin nengekomen. Uit onderzoek door deze krant bleek eerder deze week dat de poli tie niet ingreep toen de stapel te hoog werd. Een brandweerman stelde dat de politie dat wel had moeten doen. De politie reageerde dat controle de taak van de ge meente is. ,,Alle instanties zijn de afgelopen jaren druk bezig hun eigen taken te omschrijven, om zo de eigen ver- antwoordelijkheid in te perken: politie, brandweer, openbaar be stuur. Niemand zegt meer: alle lijntjes komen bij mij uit'', reageert Gerd Leers, voormalig minister en huidig burgemeester van Bruns- sum. ,,Het is funest als overheids diensten naar elkaar wijzen. Dan Het is funest als diensten naar elkaar wijzen, je verliest grip op de samenleving verlies je de grip op de samenle ving. Terwijl die samenleving toch al complexer wordt.'' Krikke De gemeente Den Haag, waar Scheveningen onder valt, kondigde meteen na de vonkenstorm al aan dat er een onderzoek komt naar de gang van zaken voorafgaande aan het vreugdevuur. Intussen staat de Haagse burgemeester Pauline Krikke steeds meer onder druk. Zo bleek dat de organisatie van de vreugdevuren geen evenementen vergunning hoeft aan te vragen, maar alleen werkt op basis van af spraken met de gemeente. Professor Pieter van Vollenho ven, lid van het Koninklijk Huis en voorzitter van de Stichting Maat schappij en Veiligheid, maakt zich al langer druk over gebrek aan goed overheidstoezicht. ,,We constate ren regelmatig dat er wordt gesjoe meld met regels. Denk aan het gif schandaal bij de chemische fabriek Dupont in Dordrecht, de vuur werkramp in Enschede en de café brand in Volendam.'' Hij maakt zich er zorgen over. ,,Want het ge sjoemel, het je niet houden aan af spraken, laat het wantrouwen in onze maatschappij alleen maar toe nemen.'' P8enZEELAND2 zaterdag 5 januari 2019 Nieuwsmedia 5 THE 'T AUTHENTIC BARBERSHOP Rough ZEELAND2 BARBERSHOP VAN DAM 'Overheid veegt straatje schoon' Overheidsdiensten verwijzen bij incidenten naar elkaar en proberen hun eigen verantwoor delijkheid in te perken. Tegelij kertijd zorgt gesjoemel met re gels ervoor dat het wantrouwen van burgers toeneemt. Cyril Rosman Den Haag -Gerd Leers, ex-minister Grijs weer houdt dit weekend aan 8°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,70 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1