M Rock on the Kiosk pakt groots uit Waterschap heeft wat uit te leggen over werk Hengstdijk 7 DORPSWINKEL OPHEFFINGSUITVERKOOP 't Winckeltje is een begrip in Biervliet. De dorpswinkel sluit eind januari na 35 jaar de deuren. Ontelbare keren ging Hanny Nijssen de treetjes op en af tus sen de winkel en haar kantoortje. In al die jaren stapte ze maar één keer mis, de schade viel mee. Alleen al deze vrijdagochtend klingelt de deurbel minstens 20 keer; even energiek stapt ze het trapje af voor de vol gende klant. De één komt een pakketje halen of terugbrengen, de ander koopt nog een laatste cadeautje of an sichtkaart en weer een ander pint een bedrag van 200 euro. Een klant zoekt een AA-batterij. ,,Sorry! Die heb ik niet meer!" Er ontstaan steeds meer gaten in de schappen nu Hanny opheffingsuitverkoop houdt. Loopje Even na elven stapt een klant bin nen voor een rol 'foelie' - alumini umfolie, zo blijkt. ,,Ik heb er nog net één", ziet Hanny. Ook de vol gende klant heeft geluk: de set potloden die hij zo graag wilde hebben, is er nog. En morgen is hij er weer, kondigt hij blij aan. Dan voor de zaterdagkrant. ,,Voor som mige mensen is het echt een loopje. Even een bezoek aan de winkel", weet Hanny. Het zal slikken zijn. Voor de ei genaresse (67), maar ook voor de Biervlietenaren die weer een voor ziening in het dorp moeten mis sen. Voor het postagentschap lijkt een oplossing gevonden te zijn in het woonzorgcentrum in het dorp. „Gelukkig maar, daar ben ik blij om." Ze kan de deur met een ge rust hart dichttrekken. Hanny was in 1983 helemaal niet van plan om een winkel te begin nen, toen het jonge gezin de wo ning in Biervliet op het oog had. Maar in het pand zat al een winkel met huishoudelijke artikelen en met twee schoolgaande dochters was werk aan huis 'wel zo lekker'. Amper drie jaar later kwam het pand ernaast te koop. Voor Hanny en haar man een buitenkans: om de winkel uit te breiden én de woonruimte boven flink te vergro ten. Behalve voor huishoudelijke Als iemand met een kinderwagen of rollator naar buiten gaat, zal ik altijd even de deur open houden artikelen en speelgoed konden in woners en bezoekers voor van al les bij 't Winckeltje terecht: schoolspulletjes, sigaretten, an sichtkaarten, stomerij, fotorolle- tjes, tijdschriften of fietsroutes. Later kwam ook het postkantoor er bij. In de dorpswinkel draait alles om persoonlijke aandacht. ,,Als ie mand met een kinderwagen of rollator naar buiten gaat, zal ik al tijd even de deur open houden." Dat zorgeloze vertrouwen in de klanten liep in 2010 wel een deuk op. Een onbekende man, die de dag ervoor zogenaamd naar een koffiezetapparaat was wezen kij ken, schoof een briefje onder haar neus en bedreigde haar met een mes. ,,Ik schrok zo dat ik in paniek de straat op ben gerend", weet ze nog. Hoewel de overval - vijf jaar eerder was het ook al eens gebeurd - veel impact had, ging ze direct weer aan het werk. ,,Ik dacht: ik laat me door zo'n dwaze mijn werk niet afnemen.'' Toen haar man vijfjaar geleden overleed, overwoog ze even om wél te stoppen. ,,Gelukkig heb ik dat niet gedaan. Het werk hield me op de been." En opeens zijn de laatste weken aangebroken. Een buurman die te vergeefs om een vulling voor zijn pen komt, neemt nog geen af scheid. ,,Je bent nog niet van me af hoor." HENGSTDIJK Het college van burgemeester en wethou ders van Hulst hekelt het be sluit van Waterschap Schelde- stromen de werken aan de Vo- gelweg in Hengstdijk op de lange baan te schuiven. B en W schrijven aan het water schapsbestuur 'erg teleurge steld' te zijn. De herinrichting van de Vo- gelweg zou afgelopen novem ber beginnen. Het grootste karwei was het verleggen van de grens van de bebouwde kom en het aanpassen van het kruispunt met de Plevier straat. Daardoor zou de weg veiliger moeten worden. Het werk is niet begonnen, omdat de aannemer volgens het wa terschap 'te duur' was. De ge meente zou nieuwe straatver lichting plaatsen en had al ac tie ondernomen, schrijft het college, maar dat was voor niets. 'Daarnaast zijn er ver wachtingen gewekt bij omwo nenden waaraan niet wordt voldaan en de gemeente Hulst is pas geïnformeerd over het uitstel na de afgesproken start datum'. Hulst wil dan ook om de tafel met verantwoordelijk portefeuillehouder Rian de Feijter. Het Philipsplein in hartje Philip pine, het oude, vertrouwde festival terrein, wordt deze jubileumeditie ingewisseld voor het voetbalveld van VV Philippine aan de Strandga- per. Het programma is er ook naar. De organisatie heeft landelijk be kende namen geboekt: zanger Wulf (van de hit Mind made up), de in 2009 opgerichte, vijfkoppige indie popband Handsome Poets en rap per Fresku. De hoofdacts treden zaterdag 8 juni op, met ook Fragment en Six ties Revolution. Overdag is er voor kinderen de Telekids Disco Show. Zondag 9 juni is gereserveerd voor Reünie op de Kiosk, een selectie van zes a zeven bands die op eer- Wulf, Handsome Poets en Fresku zijn de grote namen op muziekfestival dere edities van Rock on the Kiosk speelden, onder meer Frontaal, The Remedy Blues Band en Rolr. Het programma loopt beide dagen van 14.00 tot 00.30 uur. Maikel de Clippelaar, één van de organisatoren, rekent op de zater dag op zo'n tweeduizend bezoekers en zondag op ongeveer achthon derd. Normaal zit het festival over twee dagen op achthonderd a dui zend bezoekers. Rock on the Kiosk was andere jaren gratis toeganke lijk, maar dit jaar niet. Een kaartje voor het zaterdagprogramma kost 20,80 euro en voor zondag 5,80 euro. Wie een ticket voor zaterdag koopt, mag zondag gratis binnen. Rock on the Kiosk wordt dus heel anders dan andere jaren. De Clippe- laar heeft er alle vertrouwen in. ,,We halen prima artiesten naar Philippine en gaan ook met een tweede podium werken, zodat het nooit stil is." De kaartverkoop is 1 januari be gonnen via de website rockonthe- kiosk.nl. zaterdag 5 januari 2019 Biervliet snikt: 't Winckeltje sluit Pascalle Cappetti Biervliet t Winckeltje in Biervliet. foto camile schelstraete Hanny Nijssen (links) stopt met -Hanny Nijssen Muziekfestival Rock on the Kiosk in Philippine pakt met het tienjarig bestaan groots uit in het pinksterweekend, zaterdag 8 en zondag 9 juni. Harmen van der Werf Philippine

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 156