Palletstapelaars willen volgend jaar weer een feestvuur Rennende moeder: het was heel eng 3 dgn Den Bosch 5 Grondblunder onder de loep T°T 50 69.- Komende jaarwisseling komt er, als het aan de organisatie, gewoon weer een vreugdevuur op het Sche- veningse strand. ,,Een traditie is een traditie. Maar we willen wel alle zorgen wegnemen dat dit nog een keer gebeurt." Het is volgens de bouwers nog niet bekend hoe hoog de stapel exact was. In een filmpje dat via so ciale media circuleert, wordt ge zegd dat er een hoogte van onge veer 48 meter was bereikt, terwijl 35 meter was toegestaan. ,,Ik heb ge woon maar een getal genoemd. Het is een competitie. Het was eigenlijk een beetje onzin. Het is niet duide lijk hoe hoog de stapel was. De ge gevens worden door het meetbe drijf op papier gezet. Het defini tieve aantal meters en kuubs heb ben we zelf niet." Verlaat De persconferentie ging gister avond verlaat van start doordat voorzitter van bewonersorganisatie Wijkoverleg Scheveningen-Dorp, Jan Lautenbach, de zaal niet wilde verlaten. De politie is gebeld om de man uit het gebouw te zetten. De orga nisatie zegt dat omwonenden op een later moment geïnformeerd worden. Scheveningen De organisatie zegt de gebeurtenis sen tijdens de jaarwisseling te be treuren. ,,Dit was zeker niet de in tentie, we zijn geschokt en versla gen. Het is voor ons een groot raad sel wat er is gebeurd. We zullen alle medewerking verlenen aan het on derzoek van de gemeente", aldus een woordvoerder. De bouwers herkennen zich niet in de uitspraken van burgemeester Krikke dat er 's nachts stiekem zou zijn doorgebouwd. Woordvoerder Peter van Zaanen: ,,Als het te ge vaarlijk zou zijn geweest om de sta pel aan te steken, zouden we dat ab soluut niet hebben gedaan." Vol gens de organisatie was de brand weer eerder op de dag langsgeko men om de stapel te bekijken en kon het vuur 's nachts gewoon wor den aangestoken. 3 dgn Kust diner 2 dgn Drenthe diner Jet www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70cpg UTRECHT ProRail onderzoekt hoe het zo heeft kunnen misgaan met de aankoop van gronden langs het spoor. Topman Pier Eringa spreekt van een 'heel pijnlijk dossier'. ,,Achteraf is dit natuurlijk gepruts geweest'', zegt Eringa. ,,En we moeten nu heel goed onderzoeken hoe dat heeft kunnen gebeuren, zodat het nooit meer gebeurt.'' Deze krant onthulde onlangs hoe ProRail 33 miljoen euro kwijtraakte aan twee vastgoed handelaren. Die namen in 2010 en 2014 duizenden percelen spoorgrond over van de NS. Pro Rail moest die grond later voor miljoenen terugkopen. PARA Ml' *ZUSSS* donderdag 3 januari 2019 GO De bouwers Peter van Zaanen (l), Ad Massa en Dennis Rog. foto anp De organisatie van het vreugde vuur in Scheveningen wil on danks de enorme vonkenregen volgende jaarwisseling toch weer een vreugdevuur bouwen. Een woordvoerder ontkende gisteravond tijdens een pers conferentie dat er 's nachts stie kem is doorgebouwd. Bart Lelieveld SCHEVENINGEN Ze is 32 en de moeder die met haar 4-jarige zoontje op oudejaarsnacht voor haar leven rent, om te ontkomen aan de vonkenregen op de Sche- veningse boulevard. Moeder en kind vormen het hart van de op vallende foto van Dick Teske, gis teren in deze krant, en zijn ermee de verbeelding geworden van de angst en chaos die ontstond toen het vreugdevuur in Scheveningen omsloeg in een gevaarlijke storm van brandende snippers. ,,Het leek alsof we in een film terecht waren gekomen", zegt de moeder uit Alphen aan de Rijn. Meer wil ze over zichzelf niet prijsgeven. ,,De reacties op so ciale media op de foto hebben mij gebroken. Iedereen weet be ter wat ik had moeten doen in plaats van te rennen met mijn kind.'' Eén ding weet ze zeker: ,,We gaan nooit meer naar de vreugdevuren. Nooit meer. Mijn zoontje heeft er een trauma aan overgehouden." Het was heel eng. Gelukkig was het niet zo druk op de boule- vard dat mensen elkaar in hun vlucht onder de voet dreigden te lopen. ,,Maar je had ook geen contact met anderen. Iedereen ging echt voor zichzelf. Wegwe zen hier." De afgelopen jaren was het ge zin bijna altijd in Scheveningen. ,,Ook dit jaar was het begin hart stikke leuk. We waren bij het af tellen naar het nieuwe jaar, de vuurwerkshow en het in brand steken van het vreugdevuur. Maar na ongeveer een half uur kwamen die vuursnippers.'' Ontdek Den Bosch; proef een Bossche Bol en bewonder de Sint-Janskathedraal I 2 nachten in 4* Mövenpick 's Hertogenbosch (8,3) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet Incl. welkomstdrankje, gebruik van sauna en wifi Aankomsten t/m maart. Betaal pas bij aankomst! 3* Fletcher Hotel Callantsoog (8,2) 4* Hotel Wesseling, Dwingeloo (8,1) 2 nachten incl. ontbijtbu lx een 2-gangen diner Incl. zwembad en wifi 1 nacht incl. ontbijtbuffet lx een 3-gangen diner m q gg Gratis parkeren en wifi Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reservermgskosten en toeristenbelasting KORTING! INDIAN BLUEJEANS Reset ANERKJENDT VANGUARD DSTREZZED DOMBURG GOES RENESSE MIDDELBURG TERNEUZEN ZOUTELANDE ETTEN-LEUR ID SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5