Concordia bouwt muziekcentrum 6 Burgemeesters Tholen/Kapelle Industrievrij Wemeldinge uit de lucht Michiel Bouwman en Willem Adriaansens Tholen/Kapelle ,,Tholen wordt aantrekkelijker voor haar inwoners en gasten", aldus burgemeester Ger van de Velde in haar toespraak. Daarmee doelde ze onder meer op de werkgelegenheid ('met honderden banen toegeno men') en de bedrijventerreinen ('steeds voller'). Van de Velde sprak de hoop uit dat het Rijk meer geld beschikbaar stelt voor het sociaal domein, zeker De inwoners voelen zich veilig en thuis. Maar dat mag voor ons geen reden zijn om achterover te leunen wat betreft de jeugdzorg een heikel punt voor Tholen. De gemeente kampt op dat gebied met een tekort van zeven ton. ,,Het beheersbaar houden van de kosten blijft lastig." Waar Van de Velde in oktober de koning en koningin nog ontving in haar gemeente, zijn in januari de rollen omgedraaid. Ze is uitgeno digd voor de nieuwjaarsreceptie op 16 januari in het Paleis op de Dam. Waarnemend burgemeester Huub Hieltjes van Kapelle hield voor de tweede keer een nieuw jaarstoespraak. ,,De inwoners van onze gemeente zijn tevreden. Ze voelen zich er veilig en thuis. Maar dat mag voor ons geen reden zijn om achterover te leunen." Hieltjes riep iedereen op om mee te blijven denken over de toe komstvisie van Kapelle, het zoge noemde Strategisch Kompas: ,,Op die manier kunt u wat voor uzelf, uw buren en voor volgende genera ties betekenen." Het Strategisch Kompas is daarnaast ook nog eens belangrijk voor de opvolging van Hieltjes zelf. Want onlangs nog bleek er geen geschikte kandidaat te zijn, waardoor de waarnemer lan ger aan moet blijven. Het kompas moet als leidraad gaan dienen om een nieuwe, kroonbenoemde bur gemeester te zoeken. Willem Adriaansens Wemeldinge Zusterpagina Mooi Wemeldinge maakt op hetzelfde medium melding van de afsluiting van Industrievrij Wemeldinge. „He laas is het door personen die niet blij zijn met deze openheid van zake gelukt de pagina Industrie- vrij Wemeldinge uit de lucht te halen", valt daarop te lezen. Mooi Wemeldinge neemt voor lopig de honneurs waar voor de geblokkeerde pagina: ,,Via deze weg informeren wij u nog zo lang mogelijk." Veiligheid Voor Ecotank ligt een vergun ningsaanvraag klaar bij de ge meente Kapelle voor de opslag van 27.000 ton gebruikt frituur vet. Inwoners van het dorp vrezen voor hun veiligheid en voor het milieu. Volgens wethouder Jon Herselman verandert er echter helemaal niets aan de situatie bij Ecotank. Hij liet eerder al weten dat die hoeveelheid opslag nu al plaats vindt, maar dat een wijziging in de wet Ecotank noopt een nieuwe vergunning aan te vra gen. Tholen Wie binnenstapt, ziet weinig van de gymzaal terug. Muren en pla fond zijn gestript. De vloer is eruit gehaald. Net voor kerst werd de vloerverwarming aangesloten. ,,Daar ben ik erg blij mee", lacht Concordia-voorzitter Job van de Velde. Het maakt het werk in het oude gebouw een stuk aangenamer. Want het slopen is door een deel van de 161 leden zelf gedaan. Daar mee is meteen flink wat geld uitge spaard. Kleedkamers De oude kleedkamers worden om gebouwd tot lesruimtes. In het midden komt een ontvangsthal an nex sociale ruimte, die toegang geeft tot de grote zaal. En waar vroe ger de trampolines, bokken, en kas ten stonden, worden straks de in strumenten opgeslagen. Concordia huisde al tien jaar in de gymzaal, vertelt Van de Velde. Het laatste jaar werd er echter geen gymles meer gegeven omdat de vloer verzakte. De muziekvereni ging greep zijn kans en kocht de hal in april 2018 van de gemeente. Die stelde 350.000 euro beschikbaar voor de verbouwing. ,,Het pand is dan wel van ons, maar wordt voor heel muzikaal Tholen, zegt Van de Velde. ,,We ge- ven het gebouw een algemene naam. Als andere koren of muziek gezelschappen willen repeteren, kunnen ze het huren." Van de Velde hoopt dat de mu ziekvereniging uiterlijk eind maart het gebouw kan betrekken. Tot die tijd repeteert ze in het gebouw van het voormalige Westerpoort-col lege. IN DE REGIO Bomen snoeien Toer door Beveland Frans leren MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 3 januari 2019 BE 'Tevreden over onze gemeenten' Tholen en Kapelle hielden gis teravond al hun nieuwjaarsre ceptie. Zoals gebruikelijk keken de burgemeesters in hun toe spraken achterom en vooruit. - Huub Hieltjes, waarnemend burgemeester Kapelle Facebook heeft de pagina In- dustrievrij Wemeldinge uit de lucht gehaald. De pagina waarop verontruste inwoners van het dorp ageerden tegen een vergunning voor opslag- bedrijf Ecotank, is sinds kort onvindbaar. In 134 jaar is de Thoolse muziek vereniging Concordia al vaak van thuisbasis veranderd. Tot het in 2018 de oude gymzaal aan de Zoekweg kocht. Die wordt nu omgebouwd tot muziekcentrum. Michiel Bouwman - Ai Concordia-voorzitter Job van de Velde: ,,Het gebouw is is bedoeld voor heel muzikaal Tholen." foto johan van der heijden KAPELLE Het Fruitteeltmu seum organiseert in de maanden januari en februari een korte cursus snoeien van laag stamfruitbomen. Tij dens de cursus leert men de basis van het snoeien van laagstam fruitbo men, zowel het tijd stip van snoeien, de wijze van snoeien en de reactie van de boom op het snoeien zullen be handeld worden. De startbijeenkomst vindt plaats op za terdag 19 januari van 10.00 tot 16.00 uur in het museum te Kapelle. De prak tijklessen kunnen gevolgd worden op donderdag 24 en 31 januari of op zater dag 9 en 16 fe bruari. Voor meer informatie zie fruit- teeltmuseum.nl. WISSENKERKE Toerclub De Kroon in Wissenkerke houdt zondag de dertiende ATB toer en wandeltocht Noord-Beveland. De tocht gaat langs dijken, door inlagen, langs akkerranden, door bossen en langs strand. Er zijn twee afstanden voor de ATB: 35 en 55 kilometer. De wandelaars lopen 12, 16 of 22 kilome ter. Inschrijven kan zondag van 09.00 uur tot 11.00 uur en kost vijf euro per persoon. MIDDELBURG Vanaf 8 januari gaan er weer nieuwe modules Conversatie Frans van start bij de Alli ance Frangaise in Middelburg. De lessen zijn op dinsdag en donder dag. Meer informa tie via: afpb.nl/wal- cheren. HEINKENSZAND Bijna veertig deelnemers deden gister middag een gooi naar de titel E-sporter van voetbalvereni ging Luctor. Achter vier reusachtige game-consoles werd vol bezieling FIFA19 gespeeld. ,,Het is een initiatief van Luctor en de jongerenraad Borsele", vertelt Martin Blankenburgh namens de voetbalvereniging. ,,Het wordt nu voor het eerst ondersteund door de KNVB." De wedstrijd maakt deel uit van de landelijke E-Talents Cup. De KNVB heeft voor de spul len gezorgd. Vier game-consoles, maar ook materiaal om op het veld de voetbalkwaliteiten van de deelnemers te testen. Want buiten mogen de deelnemers laten zien wat ze met de bal kunnen. foto johan van der heijden GOES Markt, 09.00-22.00 uur: Openstelling schaatsbaan met van 09.00-10.30 uur: Schaat sen voor slechtzienden en blinden; Serviceflat de Scha kel, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café; Erasmuspark, 10.00 11.00 uur: Inloopspreekuur van wijkverpleging; 14.00 uur: Wandeling en scootmobiel- tocht; Ambachtscentrum, 13.00-16.30 uur: Kinder-Doe- Dag; Hospice Het Clarahofje, 13.00-15.00 uur: Open huis Hospice; Molenplein, 16.00 uur: Kerstshow Familiecircus Barani; Kattendijksedijk 23, 19.30-21.45 uur: Basiscursus ecologisch moestuinieren; 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 10.00-11.00 uur: Gratis sporten; HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandeling; HEINKENSZAND Biltplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; 09.30 uur: Wandelen; Biblio theek, 09.30-11.30 uur: Digi tale inloopochtend; Hoefblad- straat 1, 11.00-12.00 uur: Gratis sporten; Bibliotheek, 14.00 15.30 uur: Taalcafé; 'S-HEER ARENDSKERKE Arendhuis, 19.15-20.15 uur: Fit ness Fun Party; KRUININGEN Reimerswaalhal, vanaf 13.00 uur: Zaalvoetbal toernooi voor meiden tot 15 jaar; vanaf 19.00 uur: Jeugd- zaalvoetbaltoernooi tot 15 jaar; SINT MAARTENSDIJK Haes- tinge, 13.30-16.30 uur: Spelle tjesdag vanaf 6 jaar oud; STAVENISSE Dorpshuis De Stove, 09.30-12.30 uur: Spel letjesdag vanaf 6 jaar oud; YERSEKE MFC Tehare, 09.00 09.45 uur: Allevo lessen 'Be wegen voor 65+'; 09.45-10.15 uur: Vrij badmin tonnen; 10.00-11.00 uur: Yoga- gym; 13.30-16.00 uur: Koers- balmiddag; Bibliotheek Moer- zicht, 10.00-12.00 uur: Digitaal inlooppunt; Moerzicht, 14.30 16.00 uur: Creamiddag; 16.00 17.00 uur: Borreluurtje voor senioren. GAME-TOERNOOI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58