Niets is mooier dan blind vertrouwen in je viervoeter I 6 De carrière van de Engelse actrice Olivia Colman (44) verkeert in een stroomversnelling Haar rol als koningin Anne in The Favourite kan haar een Oscar opleveren. ,,Ik wist niets over haar. Tijdens de geschiedenisles werd zij nooit genoemd.'' Top 5 in de bioscoop €285.000 2 (2) Aquaman €272.000 3 (1) Bon Bini Holland €267.000 4 (7) De Grinch €231.000 5 (8) Ralph Breaks The Internet €177.000 Nu in de bios Mary Poppins Returns Roma Aquaman FILMNIEUWS Geen Jack Sparrow meer voor Depp Speciale prijs voorJane Fonda Buddy Als je nog niet verrukt was van hon den, dan trekt deze documentaire van Heddy Honigmann (Crazy, For everover slim getrainde viervoeters en hun dankbare baasjes je over de streep. In deze ode aan de band tus sen mens en dier wordt de onvoor waardelijke liefde, in zes door elkaar lopende portretten, andermaal aan getoond. We zien de blindengeleide hond in actie, maar ook honden die getraind zijn om met autistische kin deren te werken, honden die hun aan PTSS lijdende baasjes begeleiden of honden die hun lichamelijk gehandi capte baasje in bed leggen. Tussen openhartige verhalen van de baasjes door volgt de camera de hulphonden in actie, regelmatig op 'hondhoogte'. Zo wordt hun perspec tief ervaren. Visueel bijzonder is het verhaal van de blinde Edith en haar onafscheidelijke Makker, die niet de eerste hulphond van deze tachtiger is. In geweldige archiefopnames zien we de jonge Edith zelfverzekerd te paard en met haar hond ernaast, in volle galop door de duinen racen. Dat is nog eens blind vertrouwen. - Marieke Nieuwdorp donderdag 3 januari 2019 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (9) Bohemian Rhapsody FAMILIEMUSICAL Emily Blunt volgt de legendarische Julie Andrews op in deze vervolgfilm op de Mary Poppins-klassieker uit 1964. De kinderen uit de eerste film zijn inmiddels volwassen geworden, maar kampen met financiële proble men die Poppins moet oplossen. De film zit vol nieuwe liedjes. DRAMA Met zijn zeer persoonlijke film won de Mexicaanse regisseur Alfonso Cua- rón de Gouden Leeuw van het Film festival van Venetië. Terecht. Zijn zwart-wit is een ode aan zijn jeugd in Mexico City, met name de wijk Roma. Vooral het kindermeisje staat centraal met haar beslommeringen. FANTASY Spectaculaire stripverfilming volgt de belevenissen van een onderwaterbe woner uit Atlantis die moet opboksen tegen zijn halfbroer om de troon in deze onderzeese wereld. De film knipoogt schaamteloos naar de le gende van Koning Arthur. PIRATES Johnny Depp zal niet meer te zien zijn als de kleurrijke piraat Jack Sparrow in Pirates of the Caribbean. De filmreeks veran dert van koers en kiepert ook het belangrijk ste personage overboord. Zijn plaats wordt vermoedelijk door een vrou welijk perso nage ingeno men: Redd. SOCIAAL Actrice Jane Fonda krijgt in Hollywood een speciale onder scheiding: de Stanley Kramer Award, ver noemd naar de gelijknamige regisseur en producer. De prijs wordt toe gekend aan sterren of films die van belang zijn voor de sociale bewust wording over politieke kwes ties in de media. EDffiB DOCUMENTAIRE Regie: Heddy Honigmann Er is geen betere vriend dan een hond, dat bewijzen de viervoeters die alles doen voor hun baasje. AbZagt ueên nne

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50