korting 1300r 4 OUD EN NIEUW Onder toeziend oog van de politie en autoriteiten werd er doorgebouwd aan de vreugdevuren in Duindorp en Scheveningen. In de nacht voor nieuwjaar kwamen er volgens een handelaar nog zes vrachtwagens vol pallets bij. Er is toen volgens de houthande laar 'een vrachtwagen met pallets Scheveningen ingereden als aflei ding'. ,,Toen konden wij zo doorrij den met zes vrachtwagens'', vertelt hij triomfantelijk. Door de Duindorpse bouwers van de houtstapel wordt hij met groot enthousiasme onthaald. ,,Als je dan dat strand op komt rijden en de vreugde en ontlading van de mensen ziet, dat zijn toch wel kip penvelmomenten. Het feest kan niet op. Zonder dat je het door hebt, ga je er ook wel in mee met die gas ten. Het is echt Ajax-Feyenoord hè.'' Hoeveel pallets hij de nacht er voor nog bracht? ,,Op een gemid delde vrachtwagen gaan er 400 a 500. Zeg dat het 2500 tot 3000 'plet ten' waren'', rekent Troost voor. Volgens hem zijn de vracht wagens 'nog tot in Poeldijk achter volgd door de politie'. ,,Maar we zijn niet aangesproken, niks. Ik ge loof dat de politie juist een oogje heeft dichtgeknepen.'' Een brandweerman - die ano niem wil blijven - bevestigt die le zing. ,,Het doorbouwen is ooglui kend toegestaan. Er werd gewoon niet ingegrepen. Klaar.'' Volgens de brandweerman is er - omdat het totnogtoe altijd goed ging - gedacht dat het 'nu ook wel zou loslopen'. De bron stelt dat de gemeente de vreugdevuren ziet als een manier om ongeregeldheden in de hand te houden. ,,Anders zijn ze de regie kwijt en hebben ze een miljoenen- schade in de wijk.'' Verbaast Het verbaast de brandweerman ho gelijk dat de politie niet ingreep. ,,Zijn de bouwers erop aangespro ken dat de torens te hoog waren? Als dat zo is en ze deden er niks te gen, waarom is er dan niet opge schaald? De héle dag zie je agenten op de boulevard staan, die kijken toch niet door een andere bril dan ik? Die kunnen ingrijpen of mel ding maken: 'Joh brigadier, er gaat hier iets mis'. Er is gewoon veel te laks gereageerd. Wat moet je ook met zevenhonderd man op het strand? Die drinken echt niet alleen maar sinas. Zodra burgemeester Krikke haar hielen licht, krijgt ze een dikke vinger.'' De suggestie dat niet is ingegre- pen omwille van intimidatie, wij zen de gemeente, OM en politie van de hand. Volgens een politiewoordvoerder is het niet de taak van de politie om de omvang van de houtstapel te controleren. ,,Dat zijn afspraken tussen de gemeente en de organi satie. Daar gaan wij niet over. Wij handhaven alleen maar of het pu bliek buiten de hekken blijft.'' Er zijn dan ook géén politiesurveillan- ces geweest om in de gaten te hou den of er nog vrachtwagens met pallets werden aangevoerd. ,,Wie daar op toeziet, dat zijn wij niet.'' De gemeente liet gisteravond in een persverklaring weten dat er 'al sinds het begin van die traditie meer dan 25 jaar geleden geen vergunning aan ten grondslag ligt'. Wel liggen er volgens Den Haag 'stevige afspraken', waarbij voor de gemeente 'veiligheid steevast het belangrijkste criterium is geweest'. De woordvoerder van burgemees ter Pauline Krikke laat weten dat het gemeentebestuur 'in de ge beurtenissen van dit jaar uiteraard sterk de noodzaak ziet om die werkwijze kritisch tegen het licht te houden'. Dat blijkt uit een reconstructie van deze krant. ,,Wacht maar, we heb ben nog een plannetje'', zegt één van de bouwers rond 23.00 uur, de avond voor de jaarwisseling. In het complot zit het bedrijf Gebr. Troost pallethandel b.v. uit Poeldijk dat al jaren pallets levert aan het vreugde vuur van Duindorp. ,,Wij hebben heel de week pallets naar het strand gereden'', bevestigt mede-eigenaar Aram Troost. ,,Ze vroegen ons op zondagavond of we nog meer pal lets naar het strand konden bren gen.'' Troost heeft dan naar eigen zeg gen nog een voorraad oude pallets liggen waar hij graag vanaf wil. ,,Vrachtwagens mochten eigenlijk Volop inspiratie en veel meer reizen? Kijk snel op nrv.nl/kassakorting oFbel 070 30 76 700 neemt je mee donderdag 3 januari 2019 'Nacht ervoor nog duizenden pallets erbij' niet het strand op. Dus toen hebben ze geprobeerd de politie om de tuin te leiden en dat is gelukt. Ik denk dat wij tussen middernacht en één uur wegreden.'' Een voorbijganger maakt in Scheveningen een foto van de schade die is aangericht door de vonkenregen. foto anp Kijk op de site bij /video voor beelden van de aangerichte schade Bart Lelieveld Marcia Nieuwenhuis Scheveningen Burgemeester Pauline Krikke van Den Haag. foto anp Klassiek Egypte Sr' Lanka Malediven Groepsreis 11 dagen, al vanaF Privéreis 15 dagen, al vanaf Bezoek de highlights van het Oude Egypte, Ontdek de schoonheid van Sri Lanka, inclusief inclusief een 8-daagse Nijlcruise relaxen op de exotische Malediven Prijs incl. korting. Exd. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. ProFiteer van kassakorting tot £300 per persoon op al onze 89 groeps- en 218 privéreizen wereldwijd, die u zelF kunt voorzien van een persoonlijk tintje. Boek nu t/m maart 2020: er is volop keuze! Kies voor de specialist in verre rondreizen. Beste van Vietnam Groepsreis 17 dagen, al vanaf Een ontdekkingstocht van koloniaal Hanoi tot het meeslepende Ho Chi Minh City Krugerpark, Swaziland Zululand Privéreis 13 dagen, al vanaF Beleef tijdens deze roadtrip de cultuur, natuur en safariparken van Zuid-Afrika West-Amerika Compleet Groepsreis 21 dagen, al vanaF Van wereldsteden tot Fabelachtige nationale parken, zo mooi is Amerika Nationale Parken van Costa Rica Groepsreis 21 dagen, al vanaF Laat u in 3 weken overweldigen door de natuurlijke schoonheid van Costa Rica

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4