Even achterover leunen émmiiMmm 4 Familiemusical Wereldberoemde sprookjes omtoveren in succesvolle familiemusicals, dat is het concept van Van Hoorne Entertainment. Sinds september trekt het gezelschap met de voorstelling De Kleine Zeemeermin volle zalen en zaterdag zijn ze te zien in het Ledeltheater in Oostburg. Met een vette knipoog naar Expeditie Robinson Mannen zingen over worsteling met water eer dan een voorstelling: een belevenis en een compleet uitje, zo omschrijft Es ther van Santen de musical De Kleine Zeemeermin. Ze speelt in het stuk het karakter van Fien, dat samen met Titus een komisch duo vormt. ,,Bij veel voorstellingen stap je het theater in, je bekijkt het stuk en je gaat weer weg. That's it. Wij moedi gen kinderen aan om verkleed naar het theater te komen en houden een wedstrijd voor het mooiste kostuum. Kinderen zijn op die manier thuis al in de weer met het theaterbezoek. Bij binnenkomst in het theater komen ze al spelers uit de voorstelling tegen. Na afloop komt de gehele cast naar de foyer voor een meet greet. Er worden handtekeningen verzameld, foto's gemaakt en kinderen kunnen een praatje maken met hun favoriete ka rakter", vertelt Van Santen. „En we houden ook nog een 'onderwaterbal', waar we samen met de kinderen zin gen en dansen. Die interactie is voor zowel de bezoekers als de spelers al tijd een feestje." De humoristische karakters van Titus en Fien maken het minder griezelig In de musical wordt de rol van de Kleine Zeemeermin vertolkt door popzangeres en presentatrice Sita Vermeulen. Zij speelde in eerder op gevoerde sprookjes van Van Hoorne al de hoofdrollen in Rapunzel en Asse poester. De bekende verhalen zijn herschreven voor de musicals, zo heet de zeemeermin niet Ariel (zoals in het Disneyverhaal), maar Elize en haar vriendje niet Botje, maar Gup. In ieder sprookje van Van Hoorne keert het knalgroene tovenaarsduo Titus en Fien terug. Het duo heeft, mede dankzij een eigen YouTube-ka- naal, een grote fanschare opgebouwd bij kinderen van 4 jaar en ouder. Van Santen: ,,De Kleine Zeemeermin is de vijfde musical waarin we als duo meespelen. Het is begonnen bij De Gelaarsde Kat. Daar werden Titus en Fien zo goed ontvangen, dat we be sloten ze in ieder sprookje mee te ne men." Gruwelijkheden Er was nog een belangrijke reden het komische duo in stand te houden. „Sommige sprookjes zijn best eng. Als kind vroeg ik me af hoe het toch kon dat de wolf Roodkapje inslikte. In onze sprookjes halen we dat soort gruwelijkheden uit het verhaal en de humoristische karakters van Titus en Fien maken het minder griezelig." Voor wie het sprookje De Kleine Zeemeermin niet kent, licht Van San ten alvast een tipje van de sluier op. ,,De kleine zeemeermin is met haar golvende rode haren, zeeblauwe ogen en schitterende stem het oogappeltje van haar vader, koning Triton. Op een dag, tijdens een hevige storm, redt het mooie zeeprinsesje een knappe mensenprins van een zin kend schip en ze worden verliefd. In haar magische bol heeft de gemene tovenares Fien alles gezien en ze be denkt samen met haar man Titus een plannetje om de twee tortelduifjes uit elkaar te drijven." Van Santen was altijd al gek op sprookjes en musicals, maar had nooit gedacht zelf musicalster te worden. ,,Ik was een vaste bezoeker van het sprookjesbos in de Efteling. De tijdloze verhalen die ik vroeger leuk vond, lees ik nu voor aan mijn eigen kinderen. Als kind droomde ik niet van een toekomst als acteur. Pas toen ik in de vierde klas van de mid delbare school meedeed aan een schoolmusical over Oliver Twist, was ik verkocht. Dit was wat ik wilde en niets anders." Verliefd Inmiddels zijn we jaren en talloze producties verder en is Van Santen nog altijd verliefd op haar vak. In De Kleine Zeemeermin speelt ze opnieuw de slechterik, een personage dat haar op het lijf is geschreven. ,,Dat vind ik de leukste rollen om te spelen. Een prinses is altijd lief, maar een zee heks haalt graag kattenkwaad uit. Ik wil als Fien de machtigste van het land worden en Titus moet me daar bij helpen. Hij is onhandig en de kin- 4 REDENEN OM UIT TE GAAN Hl Theater Koor donderdag 3 januari 2019 GO De Kleine net even Hans Puik Esther van Santen, Fien «r ft -■ Even bijkomen van de hectiek van de feestdagen? Ga achter over zitten en geniet van een klassiek concert, een ingetogen bluesperformance of gezangen over de mens en zijn strijd met het water. Of van een komische musical over wat mensen alle maal doen voor een miljoen. En een eiland. Drie compleet verschillende gezinnen geven zich in de mu sical Expeditie Eiland op voor het gelijknamige programma en leggen hun lot in handen van presentator Ruud Salomons voor de grote hoofdprijs: het ei land én 1 miljoen euro. Het volkse gezin Ten Kate, het wat omhoog gevallen gezin Van Sti- rum-Vinkesteijn en het wat in gedutte gezin Kuipers zouden elkaar thuis waarschijnlijk nooit een blik waardig keuren. In deze spannende en schurende komische musical zijn ze ech ter tot elkaar veroordeeld. Presentator Ruud heeft nogal wat bizarre opdrachten en be proevingen in petto voor de kandidaten. Hoever zullen ze gaan? Het verhaal verwijst met een vette knipoog naar realitypro- gramma's als Expeditie Robin son, Temptation Island en Hele maal het einde. De cast bestaat onder meer uit: Jelka van Houten, John Buijsman, Ferry Doedens en Lone van Roosendaal. Onder regie van Martin Michel en Joep Onderdelinden. m Zaterdag 5 januari, 20.00 uur en zondag 6 januari, 14.00 uur, Scheldetheater, Terneuzen Het Zuidwester Mannenkoor uit Sommelsdijk houdt zaterdag 12 ja nuari zijn debuut in Yerseke. Het koor staat onder leiding van vader Martin en zoon Jos Mans (foto), die beiden dirigeren en voor begelei ding op orgel en piano zorgen. Cen traal in het repertoire staat de wor steling met het water. Aan het pro ject nemen ook zangers uit Zeeland deel. Zaterdag 12 januari, Nieuwe Hervormde Kerk Yerseke, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48