UIT THUIS 3 Strauss mag niet ontbreken Oscar Wilde Imagine Dragons 47 Comedians Compassie Dvd Lp Serie Boek gunt] es. een hele stap om zelf eens naar Amsterdam te komen, waar ik net een nieuwe woning heb. Terwijl dat met de auto toch ook maar een uur en drie kwar tier is. Niet echt kort, maar toch ook geen wereld reis." Yentl moet wel va ker ervaren dat voor veel mensen Zeeland soms heel ver weg lijkt te lig gen. „Na een voorstelling vragen mensen soms waar ik vandaan kom. 'Rotterdam of zo?' Dan kunnen ze het accent niet goed plaatsen. Maar als je uit Zeeland komt, brengt je dat in Amsterdam bijvoorbeeld wel sa men met andere Zeeuwen in dit vak. Je zoekt elkaar een beetje op." Naast dit mini-toertje met Het Zeeuws Orkest treden Yentl en De Boer dit seizoen nog veelvuldig op met hun show Magie. Daarmee staan ze op 5 april ook nog in het Schelde- theater in Terneuzen. „Dit uitstapje naar Zeeland was goed in te passen, omdat we onszelf eigenlijk net een korte periode vrij hadden gegund. Het gaat dus gewoon van onze eigen vrije tijd af, maar dat doen we graag." Yentl benadrukt dat het wel een bewuste keus is dit seizoen maxi maal drie optredens per week te doen in plaats van vijf, zoals voorheen. ,,Dan heb je daarnaast eigenlijk geen leven, zie je je vrienden nauwelijks meer en dan kun je nooit eens iets anders doen, of een leuke schnabbel. Dat is echt niet in de passen." PROGRAMMA dansen van Dvo rak. Naast het optreden van het duo Yentl en De Boer ont haalt het orkest ook jong talent uit de provincie voor het Nieuwjaars concert. Dat is dit te staan, of om je te verwonderen en jezelf tijd te gunnen bewust even ge lukkig te zijn. Hoe zit dat bij Yentl zelf? „Nou dat gelukkig voelen, kan bij mij in heel kleine dingen zitten. Ik heb dat bijvoorbeeld als ik aan het fietsen ben door Amsterdam en de zon ineens schijnt. Dan denk ik: 'Ah, wat heerlijk'. Dat soort kleine mo Maar het gebeurt ook bij ge- Ik ben bijvoorbeeld naar Lapland geweest en heb daar het Noorderlicht gezien. Dat is ongeloof lijk magisch. Je kunt er dusbewust naar op zoek gaan, maar soms over komen die geluksmomenten je gewoon." Yentl en De Boer worden vaak als één persoon ge noemd. Als duo vor men ze immers een twee-eenheid. In hun lied Morph verwijzen ze daar ook naar, met een vette j knipoog.Inde praktijk zijn ze wel degelijk twee verschillende, talent volle individuen, die ook wel eens los van elkaar op treden in films of tv-series. Maar feit blijft dat bundeling van hun krachten steeds weer verrassingen oplevert. donderdag 3 januari 2019 GO Het verhaal van de Britse schrijver en dichter Oscar Wilde en zijn dramatische laatste jaren zijn verfilmd in The Happy Prince. Na succesvolle jaren en grote bekendheid, belandde Wilde in balling schap na hij 'grove onzedelijke handelin gen' had begaan met jonge mannen. De film trekt de kijker zo terug naar het eind van de 19de eeuw. De titel verwijst naar een sprookje dat Wilde schreef. Verschijnt woensdag bij Sony Pictures. Liefhebbers van vinyl én indierockband Ima gine Dragons moesten geduld hebben. In no vember kwam album Origins uit op cd, eind december verschenen de nieuwe songs pas op twee lp's. De po pulaire band brak in 2012 door en is vooral bekend van de hits Radioactive en On Top Of The World. De band trad in 2018 twee keer op in Nederland. Verschenen bij KIDinaKORNER. Het nieuwe jaar wordt afgetrapt met een fijne verrassing voor wie van stand-upcomedy houdt. Sinds nieuwjaarsdag is op Netflix de serie Co medians of the World te zien met optredens van 47 komieken uit alle hoeken van de wereld. Nederland is vertegenwoordigd met Soundos El Ah- madi, Martijn Koning en Rayen Panday. Ze maakten een optreden van een halfuur. Nu te zien op Netflix. Houden van dingen die niet perfect zijn gaat over liefde, compassie en vergeving. De Koreaanse boeddhistische monnik Haemin Sunim bena drukt dat niemand perfect is en je juist daarom lief moet zijn voor jezelf en anderen. In het boek, de opvolger van zijn bestseller Dingen die je alleen ziet als je er de tijd voor neemt, komen belangrijke onderwerpen als liefde, vriendschap, werk en levensdoelen voorbij. Verschijnt dinsdag bij Boekerij. keer de Middel burgse Anna May van der Feen. Zij studeert conserva torium fluit en tij dens het concert treedt zij op in het concertino voor fluit en orkest van Cécile Chaminade Het Zeeuws Orkest. foto hans colijn Het cabaretduo Yentl (links) en De Boer treedt op tijdens het Nieuwjaarscon cert van Het Zeeuws Orkest. FOTO IVO VAN DER BELT De rode draad in Magie is specifiek het gehaaste alledaagse leven, waarin soms nauwelijks meer tijd blijkt te zijn om af en toe ergens langer bij stil Weense walsen van Johann Strauss horen nu eenmaal bij nieuw jaar. Dirigent Ivan Mey- lemans van Het Zeeuws Orkest wil daar niet aan tor nen en heeft dit keer de Ouverture van Der Zigeuner baron, An die schö- nen blauen Donau en Auf der Jagd op het programma staan. Verder biedt het Nieuwjaars concert van HZO diverse Slavische Nieuwjaarsconcert Het Zeeuws Orkest met Yentl en De Boer, don derdag 10 januari Scheldetheater Terneuzen, 20.00 uur; vrijdag 11 ja nuari St.Jacobskerk Vlissingen, 20.15 uur; zaterdag 12 januari, De Mythe Goes, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47