O O) CD O 10 ZEELAND Eloy Raas verdedigt zijn Zeeuwse titel Dag in teken van Owen Schalkwijk Arendskerke strikt Kees Westerweele Belgische opvolger van Dennis de nooijer leidde gisteravond zijn eerste training bij derdedivisionist Hoek. HOEK NIEUWE TRAINER In het Racketcentrum van Kapelle is van avond de tweede editie van het Zeeuws watt kampioenschap. Op spinningfietsen strijden wielrenners om truien en bekers. Het wattkampioenschap is uitgebreid ten op zichte van een jaar geleden. Op 30 december 2017 streden alle renners tegen elkaar. Eloy Raas won toen. Nu zijn er verschillende cate gorieën: jeugd onder 16 jaar, mannen onder 40 jaar, mannen 40+ en vrouwen. De mannen onder 40 jaar zitten 20 minuten op de fiets, de anderen hebben een korter 'protocol'. De jeugd onder 16 jaar begint om 18.30 uur. De mannen onder 40 jaar sluiten de titelstrijd om 20.30 uur af. Zaalvoetbalclub Groene Ster Vlissingen brengt vandaag een eerbetoon aan de overle den Owen Schalkwijk. De club heeft een Owen Schalkwijk Memorial in het leven ge roepen. De naar Owen Schalkwijk vernoemde zaal voetbaldag begint om 12.00 uur in sporthal Baskensburg en is gratis toegankelijk voor jong en oud. Er zijn twee sporthallen beschik baar. In de ene vinden clinics plaats voor G- teams, in de andere kan vrij gezaalvoetbald worden. Owen Schalkwijk, het jongere broer tje van Goes-aanvaller Steve Schalkwijk, over leed in maart van het vorige jaar. Zaterdag-derdeklasser Arendskerke heeft een nieuwe trainer gevonden voor komend sei zoen. De club maakte gisteren bekend dat het Kees Westerweele heeft vastgelegd als opvol ger van Adriaan Nieuwenhuijse, die in de zo mer na vier seizoenen vertrekt naar zaterdag eersteklasser De Meeuwen. Westerweele is momenteel nog assistent-trai ner van RCS, dat net als Arendskerke uitkomt in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. De Oost-Souburgers moeten naast een nieuwe assistent ook een nieuwe trainer zoe ken. De huidige trainer John Bentschap Knook heeft laten weten te vertrekken. Primeur Soccer Hoek Met een paar harde knallen, verge zeld door fakkels, werden Hugo Vandenheede en David Destorme gisteravond welkom geheten door een groepje supporters van Hoek. De trainers hadden kort daarvoor op het veld de zestien aanwezige spelers de hand geschud en werk ten vervolgens de eerste training bij hun nieuwe club af. ,,Ik moet het hier allemaal nog een beetje ontdekken'', zei Vandenheede na de eerste oefensessie. ,,Maar de eerste indruk is goed.'' De 55-jarige Belg en zijn assis tent staan voor een pittige klus, want na de qua resultaten succes volle eerste seizoenshelft in de derde divisie barstte de bom in Hoek. Het bestuur besloot Dennis de Nooijer op 22 december te ont- Misschien sluit mijn visie wel beter aan bij het Nederlandse dan het Belgische voetbal slaan, vanwege 'het ontbreken van wederzijds vertrouwen onder meer doordat gemaakte afspraken niet werden nagekomen'. De Nooijers assistent Giovanni Siere- veld verklaarde zich solidair en stopte. Van een rustige winter- pauze was daardoor geen sprake. De spelers van Hoek zagen el kaar gisteravond weer voor het eerst, tweeënhalve week nadat ze in Harderwijk de eerste competi tiehelft met een zege op VVOG (0-1) hadden afgesloten. Van voor- zitter Art van der Staal kregen ze voor de training een korte uitleg over wat er de afgelopen weken al lemaal was gebeurd. Zaterdag sprak Van der Staal al met een de legatie van de selectie over de gang van zaken en de zoektocht naar twee nieuwe trainers. Dat werden Vandenheede en Destorme, die nu slechts ander halve week hebben om hun nieuwe ploeg klaar te stomen voor de eerste competitiewedstrijd van 2019, thuis tegen Harkemase Boys. Komend weekend reizen de trai ners mee naar het reeds geplande teambuildingsweekend in Dublin. Daar zal niet worden getraind, maar vinden wel de nodige ge sprekken plaats. ,,Ik had dit week end graag getraind of een oefen wedstrijd gespeeld'', bekende Van- denheede. ,,Ik vind het nu een beetje te lang om niets te doen. Maar in Dublin gaan we onze tijd goed gebruiken om spelers te leren kennen en zaken te bespreken.'' Over zijn nieuwe club won hij ook informatie in bij voormalig Hoek-trainer Jannes Tant en spe lers als Alexander Embrechts en Nathan Lagrou. ,,De mensen die ik heb gesproken, waren heel posi tief. In België heeft Hoek een goede naam. Voor mij is het ook een keer iets totaal anders. Ik kom nu in een andere cultuur terecht. Ik ben een trainer die graag aan vallend speelt. Misschien sluit mijn visie daarom wel beter aan bij het Nederlandse dan het Belgi sche voetbal.'' donderdag 3 januari 2019 WIELRENNEN ZAALVOETBAL Owen Schalkwijk (r). foto paul ten hacken VOETBAL Kees Westerweele is de nieuwe trainer van Arendskerke. foto ruben oreel De achttienja rige voetballer Levi Bouwense (foto) beleeft deze week een primeur. De verdediger uit Goes is voor het eerst met de hoofdmacht van zijn club Sparta Rotter dam mee op trainingskamp. De club uit de Keuken Kampi oen Divisie ver blijft tot en met zondag in het Overijsselse Delden. 4 In Terneuzen kwamen giste ren de ploegen uit kwalificatie- groep twee van het Indoor Soc- cer-toernooi in actie. Een ver slag van die speeldag is te vinden op pzc.nl/sport. Vanavond komen er nog vier ploegen in actie: groeps- hoofden Ter- neuzen, Ter- neuzense Boys, HVV'24 en RCS. Barry van der Hooft - Hugo Vandenheede David Destorme, de nieuwe assistent-trainer van Hoek. a Hugo Vandenheede tijdens zijn eerste trainng bij Hoek. fotos camile schelstraete Vandenheede op ontdekkingsreis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38