II 8 ZEELAND HANS DE MUNNIK TROMPETTIST IN DE SPROOKJESKONINGIN Trompetteren doet Hans de Munnik uit Zonnemaire al zijn leven lang. Toch gaat er, nu hij op het podium staat met Duda Paiva, een wereld voor hem open. De kop is er af. De eer ste vier voorstellin gen van De Sprookjes koningin van Duda Paiva Company met het jong Nederlands Blazers En semble (jongNBE) zitten erop. Ge weldig, is de ervaring van trom pettist Hans de Munnik (22) uit Zonnemaire. De conservatorium- en wiskundestudent zet met deze voorstelling stappen op onbekend terrein. ,,Ik hou ervan om nieuwe dingen te ontdekken. Ik hou wel van wat avontuur." Op zijn derde had De Munnik voor het eerst een trompet in han den, op zijn zesde was hij al bij de plaatselijke harmonievereniging Nut Uitspanning actief. De Munnik is gewend van zich te la ten horen, op het podium maar ook daarbuiten. De deels in Zon- nemaire en deels in Delft wo nende student is actief bij muzi kale activiteiten, geeft wiskunde- bijles en is ook al jaren actief als leider bij de waterscouts van de Grevelingengroep. Het kost hem geen enkele moeite om met wie dan ook te communiceren. ,,Maar dit is zó anders." Want op de bühne bij De Sprook jeskoningin maakt hij niet alleen muziek of houdt hij niet zomaar een praatje. Bij deze voorstelling vervult De Munnik ook 'een rolle tje met tekst'. ,,Je zit bij zo'n voor stelling totaal in die belevingswe reld. Je zit er middenin. Bent één met de muzikanten, de spelers en het publiek. Er wordt heel erg ge probeerd het publiek erin te be trekken. Ik vind het heerlijk. Elke voorstelling is anders. Het gaat er steeds losser aan toe." De Sprookjeskoningin is de ge zinsversie voor de kleine zaal van de succesvolle voorstelling The Als zo'n pop de slappe lach krijgt, denk ik oprecht dat het écht de pop is die de slappe lach heeft Fairy Queen, die Duda Paiva Com pany vorig jaar met het Neder lands Blazers Ensemble maakte. Gebaseerd op het sprookje van Ti- tania en Oberon uit Shakespeare's Midzomernachtsdroom. Met muziek van barokcomponist Henry Pur- cell. De wereld die Duda Paiva met zijn dansers en poppen neerzet, is indrukwekkend. ,,Echt bizar. Ik ben geen kind meer en zit op drie meter afstand. Maar als zo'n pop de slappe lach krijgt, denk ik op recht dat het écht de pop is die de slappe lach heeft", verbaast De Munnik zich keer op keer. Talentenkweekvijver Hij doet mee omdat hij deel uit maakt van jongNBE, een talenten kweekvijver van het Nederlands Blazers Ensemble. ,,Dat ensemble is echt de top van de top. Wij wor den ook gecoacht door musici met zó veel ervaring. Ze leren bijvoor beeld hoe je die barokmuziek in de stijl van toen kunt spelen. We krij gen heel veel tips en tricks." De Munnik is derdejaars aan het conservatorium en hoopt volgend jaar ook zijn studie wiskunde af te ronden. Door ziekte heeft die stu die vertraging opgelopen. ,,En het is ook gewoon een moeilijke stu die. Maar ik hoop er nu weer voor te kunnen gaan." De voorstelling De Sprookjesko ningin wordt niet in Zeeland opge voerd. De dichtstbijzijnde voor stelling is in Theater Rotterdam te zien op 1 maart. Wel is er een glimp van op te vangen op televi sie. Duda Paiva Company en jongNBE voeren een fragment op uit De Sprookjeskoningin op zondag 6 januari bij Podium Witteman op NPO2, van 18.05 tot 19.05 uur. donderdag 3 januari 2019 GO Hans de Munnik: ,,Ik hou wel van wat avontuur." foto ernesta verburg Op het podium met Duda Paiva Esme Soesman Zonnemaire Hans de Munnik (midden, met trompet) bij de voorstelling De Sprookjeskoningin. foto wim lanser - Hans de Munnik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36