Enquête Ouddorp: niet méér recreatie 6 Actiegroep en wethouder tegenover elkaar Terneuzen wil aantal laadpalen uitbreiden IN DE REGIO Nieuwjaar in Het Akkoord Wijkagent in koffiehuis Frans leren MIJN DORP, MIJN STAD Hoewel een eerste informatiebijeenkomst nog moet plaatsvinden, lijkt het al niet meer te vermijden dat de rechter zich op termijn over de toekomst van het Nollebos en aangrenzende Westduinpark in Vlissingen moet uitspreken. De actiegroep Red Nollebos-West- duinpark en wethouder Rens Reij- nierse blijven van mening verschil len over interpretaties en gevolgen van te doorlopen procedures. Leden van de actiegroep hebben de indruk dat Reijnierse hen alleen heeft be naderd om later te kunnen zeggen dat ze hebben meegewerkt aan plannen voor bebouwing van het Nollebos. Woordvoerders Koosje en Joost Naudts snappen niet waarom B en W weigeren om projectontwikke laar Ecoparks expliciet te laten we ten dat de gemeente geen enkele aansprakelijkheid aanvaardt en TERNEUZEN Terneuzen loopt achter met openbare oplaadpun- ten voor elektrische auto's. Met name het aantal openbare op- laadpalen is beperkt: slechts vijf, waarvan één in Axel, één in Sas van Gent en drie in de stad zelf. CDA-raadsleden Guido De Moor en Jos Van Ginneken sig naleerden eerder in schrifte lijke vragen dat Terneuzen 'een gigantische achterstand' heeft. Gemeenten Middelburg en Goes hebben er respectieve lijk al 41 en 51. Het Terneuzense college van B en W erkent dat het er weinig zijn, zeker gezien het feit dat de rijksoverheid het elektrisch rij den fors wil stimuleren: in 2025 zou de helft van de nieuw ver kochte auto's elektrisch moe ten zijn. Met leverancier Allego wil Ter- neuzen het aantal openbare laadpalen 'flink uitbouwen'. Ook wil het college de moge lijkheden onderzoeken meer openbaar toegankelijke laadpa- len op bedrijventerreinen aan te leggen. geen schadevergoeding zal betalen. Door de schadeclaim niet af te wij zen, laten B en W zien al akkoord te gaan met verkoop van bouwgrond in het park en mee te werken aan plannen. Met de aanwijzing van een zoekgebied waarbinnen 'ont wikkelingen plaats kunnen vin den', geeft het Vlissingse gemeen tebestuur ook aan dat ze vakantie huisjes wil toestaan. Reijnierse vindt het 'onzin' om bijna twee jaar na dato nog eens for meel te laten weten dat de ge meente elke claim afwijst, terwijl dat al bekend is. Hij kan zich voor stellen dat de actiegroep niet blij is met (de omvang van) het zoekge- bied. ,,Maar het zoekgebied is door de raad vastgesteld en dus een ge- Marcel Modde Ouddorp Het onderzoek is uitgezet door de Groen Raad Goeree-Overflakkee, een samenwerkingsverband van Natuurmonumenten en Stichting Duinbehoud met drie verwante or ganisaties. Zo'n 274 Ouddorpers vulden de vragenlijst in. Het leven in het dorp tijdens de vakantieperi- geven. Er is echter nog niets beslist over de vragen of er ontwikkelin gen plaatsvinden in dat gebied en welke dat dan zullen zijn." Koosje en Joost Naudts bena drukken nog eens dat ze niet tegen alle bouwactiviteiten zijn. Dat de bestaande ondernemers nieuwe initiatieven nemen om hun bedrij ven te laten draaien, vinden ze prima. Maar ze vinden ook dat het ruimtebeslag dat die nieuwe ont wikkelingen vergt binnen de oude bedrijfscontouren moet blijven. Ook is de actiegroep bang dat pro jectontwikkelaars veel grootschali ger willen uitpakken en niet door de gemeente worden beteugeld. Posters Het wantrouwen van het echtpaar Naudts over de bedoelingen van het college steeg door wij ziging van locatie en datum van de informatie bijeenkomst over de toekomst van het Nollebos. De actiegroep had al posters gedrukt voor een bijeen komst in het stadhuis op 14 januari toen bleek dat werd gekozen voor een vergadering in de 'verder weg liggende en moeilijk bereikbare' Lasloods op 23 januari. Reijnierse, die aangeeft dat een grote zaal in CineCity niet lang ge noeg beschikbaar was, betoogt juist dat de Lasloods een onafhankelijke locatie is. ,,Het is een kilometertje verder en er zijn parkeerplaatsen genoeg. Ideaal dus." oden krijgt van de helft van de in vullers een onvoldoende. Buiten het seizoen waarderen de meeste Ouddorpers de situatie gemiddeld met een 7. Door het effect op het dagelijkse leven staan veel inwoners negatief tegenover seizoensverlenging, al dus het onderzoek. Aantasting van natuur en landschap worden ge noemd als grootste nadeel van re creatie. Ook de slechtere bereik baarheid van het dorp en het gebrek aan voldoende parkeerplaatsen hoort in dat rijtje thuis. En veel opmerkingen gaan over het verlies van het plekje bij De Punt, waar inmiddels een vakantie park is gebouwd. St. Jacobskerk Vlissingen KAARTJES: zeeuuisorkest.nl I 0118-628201 donderdag 3 januari 2019 Nollebos blijft een splijtzwam WA VEERE Muziekvereniging Veere's Genoegen verzorgt zaterdag avond een Nieuw jaarsconcert in clubgebouw 'Het Akkoord' in Veere. Tijdens dit nieuw jaarsconcert zal het fanfareorkest van Veere's Genoegen onder leiding van dirigent Thomas Bruijns een gevari eerd programma ten gehore bren gen. Na afloop is er gelegenheid om el kaar nieuwjaar te wensen onder het genot van een drankje. Het con- cert begint om 20.00 uur. De toe gang is gratis. MIDDELBURG De wijkagent be zoekt morgen Kof fiehuis De Ontmoe ting in Middelburg. Het thema van zijn presentatie is: 'de babbeltruc'. Daar naast kunnen er al lerlei vragen ge steld worden over bijvoorbeeld ver keer, veiligheid en de buurt. De toe gang is gratis. Van 10.00 tot 11.00 uur duurt het pro gramma. Koffie en thee staat klaar vanaf 09.30 uur. MIDDELBURG Vanaf 8 januari 2019 gaan er weer nieuwe modules Conversatie Frans van start bij de Alli ance Frangaise in Middelburg. Voor deelname is al een zeker kennis van de Franse taal vereist. De lessen worden op dinsdagavond (Nehalennia Breeweg) en don derdagmiddag (bij docente in Middel burg) gegeven. Meer informatie op de website: afpb.nl/walcheren. GAME-TOERNOOI „■V V.'™*. HEINKENSZAND Bijna veertig deelnemers deden gister middag een gooi naar de titel E-sporter van voetbalvereni ging Luctor. Achter vier reusachtige game-consoles werd vol bezieling FIFA19 gespeeld. ,,Het is een initiatief van Luctor en de jongerenraad Borsele", vertelt Martin Blankenburgh namens de voetbalvereniging. ,,Het wordt nu voor het eerst ondersteund door de KNVB." De wedstrijd maakt deel uit van de landelijke E-Talents Cup. De KNVB heeft voor de spul len gezorgd. Vier game-consoles, maar ook materiaal om op het veld de voetbalkwaliteiten van de deelnemers te testen. Want buiten mogen de deelnemers laten zien wat ze met de bal kunnen. foto johan van der heijden René Hoonhorst Vlissingen *OUEBi Koosje en Joost Naudts met de actieposter met intussen achterhaalde informatie. Inwoners van Ouddorp vinden dat de recreatie in en rond de Goereese badplaats z'n grens heeft bereikt, aldus een enquête onder dorpelingen. De balans zal verstoord raken bij uitbreiding van de toeristensector. BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur: Inloop ochtend met koffie of thee en mogelijkheid boeken te lenen; DOMBURG Schuttershof, 09.30-11.45 uur: Vakantie bij belclub voor alle kinderen uit Domburg; MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 19.30 uur: Nieuwjaarsbij eenkomst Dorpsraad met mi- niconcert leerlingen Bo- azschool en miniquiz 'Wie kent Meliskerke 't best?'; MIDDELBURG Markt, 09.00 22.00 uur: Openstelling schaatsbaan; Marktplein, 09.00-16.30 uur: Weekmarkt; 't Zwin 1, 10.00-12.30 uur: Gratis inloopspreekuur Budgetcoach Zeeland; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Rita Krokodil 3' en 'Cold War'; Kruitmolen, 14.00-16.00 uur: Bowlen voor senioren 50+; OOSTKAPELLE Dorpsstraat 25, 10.30-12.00 uur: Bijbelclub voor alle kinderen vanaf 4 jaar; Duinvlietweg 6, 13.30-15.30 uur: Terra Maris organiseert activiteiten 'Braakballen plui zen' en 'Van Muis tot Mam moet'; Kantine Voetbalvereniging, Magnolialaan 33, 13.30 uur: AV.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 km; SEROOSKERKE Het oude Brandspuithuis, 13.00-17.00 uur Brandweerspel voor de jeugd en expositie 'de Pioniers van Se- rooskerke'; VEERE Kerkstraat 6, 10.00 12.00 uur: Wekelijks evene ment 'Koffie Korenmaat', om buurtbewoners bij elkaar te brengen; VLISSINGEN Mercuriusweg 19, 10.00-12.00 uur: Spreekuur Sociale cliëntenraad; Wijkcentrum De Burgerij, 11.00-12.00 uur: Sport- en spelactiviteit voor 50+; Gym zaal De Houttuijn, Slangen burg 1, 16.00 uur: Kleutergym. HET ZEEUWS ORKEST,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34