België heeft vier tarieven ZEELAND 3 Anti-slipcursus bij Autotron Rosmalen Bekijk alle uitjes op pzc.nl/winteruitjes prijskaartjes bij de alle producten in de schappen. Dat hoeft gelukkig voor hem niet allemaal in één keer te gebeuren. ,,Maar toch, het is werk waar je eigenlijk niet op zit te wach ten." Verbeek is aangesloten bij Spar en die geeft de nieuwe prijzen automatisch aan hem door. De prijsverhogingen worden geleide lijk toegepast. „Alleen voor de lo kale producten moet ik zelf de nieuwe prijs berekenen." Ook voor de Middelburgse bar bier Djivi Jakhari was de btw-ver- hoging de aanzet om alle kosten eens op een rijtje te zetten. Jakhari heeft voor het eerst in tijden zijn prijs verhoogd: van 25 naar 30 euro. ,,Mijn huur en energiekosten zijn de laatste jaren omhoog gegaan. Daar is de btw bijgekomen. Je hebt er geen macht over en mijn klanten weten dat." Voor een knipbeurt bij Haarver- zorging De Jonge in Middelburg moet vanaf nieuwjaar 75 cent meer betaald worden: 20,50 in plaats van 19,75 euro. Jolanda de Jonge: ,,We hebben er zelf niks aan. We moeten die btw afdragen aan de overheid. We gaan echt niet elk jaar omhoog met de prijs, maar nu kan het niet anders. We zijn niet de enigen. Ie dereen die met zijn handen werkt, moet meer btw rekenen." 3 uur durende training met VI P-arrangement Van 139^VOOr 59 donderdag 3 januari 2019 brood? Bel Rutte maar' Supermarkteigenaar Tom Verbeek heeft veel werk aan het aan passen van alle prijskaartjes. foto johan van der heijden Barbier Djivi Jakhari: ,,Je hebt er geen macht over en mijn klanten weten dat." foto ruben oreel Voor met name Zeeuws-Vlaamse ondernemers kunnen lagere btw- tarieven in België van invloed zijn op hun concurrentiepositie. Onze zuiderburen kennen vier ta rieven: 6 procent vooral voor ba sisproducten en geleverde dien sten met een sociaal karakter (bij voorbeeld: levensnoodzakelijke producten, personenvervoer, land- bouwdiensten); 12 procent voor bepaalde goederen en geleverde diensten die vanuit economisch of sociaal oogpunt belangrijk zijn (bij voorbeeld: kolen, abonnement voor betaaltelevisie en margarine); 21 procent voor alle andere diensten en goederen, waaronder elektrici teit dat kennelijk niet als een le vensnoodzakelijk product wordt gezien. Voor dag- en weekbladen die minimaal 48 keer per jaar op papier verschijnen geldt het vierde tarief: 0 procent. Dat geldt dus niet voor abonnementen op nieuws via het internet zoals e-papers. De EU laat de hoogte van de btw over aan de nationale regeringen. Het normale tarief moet minimaal 15 procent zijn. Verder mogen voor een beperkt aantal producten een verlaagd tarief van minimaal 5 pro cent worden geheven. Daarop zijn uitzonderingen mogelijk tot 0 pro cent. In Nederland hoeven bijvoor beeld vissers geen btw te betalen voor de vis die ze op de veiling aanvoeren. Binnen Europa zit Nederland in de middenmoot. Hongarije en de Scandinavische landen hebben de hoogste tarieven, Malta en Luxem burg de laagste. Jolanda Schot (r) krijgt weinig commentaar van klanten op de be scheiden prijsverhoging. foto camile schelstraete Leer veilig uitwijkmanoeuvres uitvoeren tijdens een noodstopsituatie, doe ervaring op met onderstuur (voorwielslip) en overstuur (achterwielslip), onder begeleiding van de beste instructeurs van Nederland. Het VIP-arrangement bevat 2 kopjes koffie en/of thee, twee maal frisdank naar keuze, een broodje Unox of een warme panini en een candybar naar keuze. Je rijdt in een Mercedes-Benz A- of C-klasse. TSafetvlExoerience Center Ga naar pzc.nl/rosmalen Tickets zijn geldig t/m 28 november 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31