Ouwe lu T Kreek vol munitie uitgebaggerd Onderzoek dodelijk ongeval duurt weken Terneuzenaar (41) komt om in brand Axel 2 WILLEM VAN DAM Column DE STELLING Vandaag: Ik merk niets van de hogere btw Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters FEEST ÖE FEEST0A6EM ZIJU VOORBIJ 1 Man aangehouden na wurgpoging Scooterrijdster ernstig gewond VLISSINGEN Vorig jaar 52 bedrijven failliet De kreek, ten westen van het dorp, is 'munitieverdacht'. Dat bleek al uit voorafgaand bureau-onderzoek laat Janneke la Gasse, woordvoerder bij het waterschap, weten. Bij nader onderzoek door gespecialiseerde duikers kwamen er 148 verdachte objecten zoals granaathulzen, mu- nitiekisten en containers boven water. ,,Dat onderzoek is gedaan door twee duikers die alle objecten benaderden en van geval tot geval beoordeelden of ze het zelf konden opruimen of het in een beveiligde container moesten doen", vertelt La Gasse. Detecteren Hoewel de kreek nauwgezet met detectieapparatuur is doorzocht, laat het waterschap het uitbaggeren van 13.000 kubieke meter voor de zekerheid beveiligd uitvoeren. Houten mijnen, kunststof granaten en klein kaliber patronen laten zich niet detecteren. De totale kosten van het project bedragen 610.000 euro. Aannemer Kurstjens uit He- del voert de werkzaamheden uit. De baggerwerkzaamheden tus sen Tragel West en de Lange He renstraat worden vanaf een ponton uitgevoerd. Via een transportlei dingenstelsel wordt de baggerspe cie naar laaggelegen landbouwper- celen vervoerd. Voordat de natte grond als ophoging en ter verbete ring van de drooglegging wordt Onderzoek is gedaan door twee duikers die alle objecten benaderden verspreid, scheidt een zeefinstalla- tie eventuele munitie van de bag gerspecie. Het baggeren wordt vol gens planning half maart afgerond. Door gebruik te maken van een transportleiding in plaats van vrachtwagens, verwacht het water schap dat er nauwelijks geluids overlast zal zijn. maakt", zegt Mireille Aalders. De politie bekijkt onder meer camera beelden uit de omgeving. De fietser werd dinsdagochtend rond half vier door een auto aange reden op de Koudekerkseweg. Ter wijl de man zwaargewond op straat lag, reed de automobilist door. De politie vond even later een voertuig zwaar vernield aan in de bossen achter de rotonde tussen de Van Woelderenlaan en de Bachlaan. De bestuurder was uit de auto geslin gerd en werd zwaargewond afge voerd. Onderzoek van het Neder lands Forensisch Instituut (NFI) moet uitwijzen of de man onder in vloed was. Het onderzoek naar het ongeluk waarbij op nieuwjaarsdag in Vlis- singen een 24-jarige fietser om het leven kwam, gaat zeker weken du ren. De automobilist die vermoede lijk betrokken was bij het ongeval, en later zelf crashte, is een 36-jarige Vlissinger. Beide ongelukken worden afzon derlijk onderzocht. De verkeers- groep van de politie en leden van de Forensische Opsporing bekijken vandaag of de fiets en auto aan el kaar gelinkt kunnen worden. ,,Als dat zo, is wordt er één zaak van ge- Een 41-jarige Terneuzenaar is om gekomen bij de brand dinsdagmid dag laat in een woning aan het be gin van de Singelweg in Axel. De man woonde nog maar sinds kort, naar verluidt sinds afgelopen weekend, als medebewoner in het huis. Hij stond er (nog) niet inge schreven. Vandaar dat de politie dinsdag in eerste instantie in het duister tastte over de identiteit van het slachtoffer. Over de omstandigheden waar onder de Terneuzenaar om het le ven is gekomen, deed de politie gis- teren nog geen mededelingen. Het onderzoek moet eerst worden afge rond. In de woning zouden meer dere brandhaarden zijn geweest, wat wijst op brandstichting. De hoofdbewoner van het huis aan de Singelweg, een Axelaar van in de dertig jaar, is door de politie gehoord. De man, een bekende in het Axelse en Terneuzense drugs circuit, is vaker met de politie in aanraking geweest, onder meer vanwege de vondst van hennep kwekerijen in de woning. Een politiewagen en een contai ner van de brandweer stonden gis terochtend nog voor de getroffen woning in verband met onderzoek. De dag na de nacht ervoor. Ik sta voor het raam, staar de polder in en denk: wat is mijn goede voornemen voor dit jaar? Ik krab mijn kruin, ik zie in de verte een haas huppelen die aan de kerstjager is ontkomen. jaren niet meer. Stoppen met drinken? Kom, kom, we moeten niet overdrijven. Afvallen? Mwah, misschien. Ik kan wel een paar kilootjes missen. door de stapel kranten die tijdens de feestdagen ongelezen zijn ge bleven. Mijn blik blijft haken bij een lijstje dat muziekrecensenten samenstelden met de beste mu- ziekalbums van 2018. Ik lees de na men van Rosalia, Kacey Musgra- ves, Low en Mudhoney. Wie? Ro salia? Kasey Musgraves? Low? Mudhoney? Nooit van gehoord, heb ik onder een steen geleefd? Kennelijk. Net als The Beatles, The Kinks, The Who, The Pretty Things, Da vid Bowie. En vooruit, REM, U2 en Bruce Springsteen wil ik ook nog wel eens draaien. Maar die zijn in vrijwel geen enkel lijstje terug te vinden. Ja, in de Top-2000, maar dat is een lijst voor ouwe lullen, zeggen ze. Ik blader verder en kom nog véél meer lijstjes tegen: de mooiste bioscoopfilms, de meest verkochte boeken, de leukste kookprogram- ma's, de populairste tv-series, de bekendste BN'ers - noem het op en er is een lijstje van. Veel van die titels en namen zeggen me weinig of helemaal niets. zet de tv aan en val halverwege (hé, da's leuk!) in Ben Hur, een oude spektakelfilm met Charlton Heston in de hoofdrol. Welke film? Met wie? De kinderen en klein kinderen kijken me aan met een blik alsof ik de Tachtigjarige Oor log nog heb meegemaakt. Ik pak de afstandsbediening, zap Ben Hur weg en weet het zeker. Mijn voornemen voor dit jaar is dat ik me met mijn lot ga verzoe nen: Ik ben echt een ouwe lul! Heb ik in 2018 onder een steen geleefd? Kennelijk donderdag 3 januari 2019 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik vind het jammer dat de feestdagen voorbij zijn 814 reacties VLISSINGEN Een 27-jarige man is in de nacht van maandag op dinsdag aangehouden, omdat hij een 20-jarige inwoner van Vlissingen te lijf was gegaan. De twee mannen hadden ruzie, mogelijk vanwege ge luidsoverlast. De aanvaller probeerde de ander te wurgen. Het voorval gebeurde in een kamerwoning aan de Adriaen Coortelaan in Vlissingen. Toen het slachtoffer neerviel, vluchtte de 27-jarige man aanvankelijk door een achterraam. Later werd de man alsnog aange houden door de politie. Hij zit nog vast. YERSEKE Bij een ongeluk in Yer- seke is gisteravond een scooterrijdster gewond geraakt. Het slachtoffer is per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Het ongeval gebeurde kort na 19.00 uur, toen een personenauto op de Dam in Yerseke, bij de Burenpolderweg, in bot sing kwam met de scoo terrijdster. Na het onge luk werden twee ambu lances en een traumahe likopter opgeroepen. De politie deed onderzoek naar het ongeval, maar omdat het een duidelijke voorrangskwestie betrof, kon de auto snel worden weggesleept. Zeeland is opnieuw de provincie waar naar ver houding de minste be drijven failliet zijn gaan. Dat concludeert be- drijfsinformatiespecia- list Graydon op basis van cijfers over het af gelopen jaar. In 2018 gingen 52 bedrijven op de fles, dat zijn er vier minder dan in 2017. Ook wat absolute aantallen betreft staat Zeeland daarmee onder aan de lijst met het aantal fail lissementen per provin cie. Voor het eerst sinds 2010 is het aantal faillis sementen afgelopen jaar ruim onder de 4000 uitgekomen: 3775. Waterschap Scheldestromen laat de Molenkreek bij Schoon- dijke beveiligd uitbaggeren. Bij vooronderzoek in het gebied werden 148 verdachte objecten gevonden. Guido van der Heijden Schoondijke - Janneke la Gasse, waterschap Eldridge Pentury Vlissingen Harmen van der Werf Axel Stoppen met roken? Ik rook al Ik zak in mijn stoel en blader The Rolling Stones, die ken ik. Zuchtend leg ik de kranten opzij,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2