Crowdfundactie voor opgeblazen auto van Naomi Lewedorp bestaat 90 jaar en dat moet gevierd worden Trompettist Hans de Munnik houdt wel van een avontuur Muziekpodium Zeeland en Zeeuwse Concertzaal werken nauw samen Jaap Raats, Melvin Raas en Ad Lijmbach zijn er klaar voor Zonnemairs talent in muzikale voorstelling De Sprookjeskoningin Voorzitter Jikkie van der Giessen van de Zeeuwse Concertzaal wil dat uiterlijk 1 juli duidelijk is of de fusie doorgaat. ,,Wij willen die fu sie. Wij geloven erin. Als we maar één directeur nodig hebben en we zitten op één locatie, dan bezuini gen we op de overheadkosten. Dat geld komt ten goede aan de pro grammering. Het is een fusie of niks. En geen fusie is de slechtst mogelijke optie voor Zeeland." MPZ-voorzitter Peter van Breda klinkt iets genuanceerder. ,,Wij gaan de komende maanden heel goed samenwerken en we sluiten een fusie niet uit. Zes maanden moet voldoende zijn om concrete plannen op te stellen." Het bedrijf Zeeland Theaters (de combinatie van het Scheldetheater in Terneuzen, de Schouwburg Mid delburg en Theater de Mythe in Goes) wordt in de samenwerking betrokken. Die organisatie werkt nu al op veel onderdelen samen met de Zeeuwse Concertzaal. Buurman Leo Hannewijk en Maurits Portier, de interimdirecteuren van de Con certzaal en MPZ, gaan hun pro grammering onderling afstemmen én met Frans en Valerie Lievens van Zeeland Theaters. ,,Daar heeft het de afgelopen jaren een beetje aan geschort", verklaart Van Breda. ,,We hadden allemaal onze eigen pro grammering, zonder te letten op wat de buurman deed." Zeeland Het is een fusie of niks. En geen fusie is de slechtst mogelijke optie voor Zeeland Theaters is overigens geen fusie partner. Muziekliefhebbers zullen op zijn vroegst na de zomer iets merken van de samenwerking. Voor het eerste half jaar van 2019 heeft de Concertzaal al 25 concerten op het programma staan en MPZ tien. Vol gens Van Breda ligt het voor de hand dat de medewerkers van MPZ bij de Concertzaal intrekken. Het is niet zo dat alle concerten daar voortaan plaatsvinden. Van Breda: ,,De Concertzaal is een gemeente lijke organisatie, wij hebben een Zeelandbrede opdracht." Gehalveerd Middelburg steunt de Concertzaal jaarlijks met 2 ton, maar daarvan vloeit 100.000 euro terug als huur. Voor concerten blijft 100.000 euro over, plus wat er bij fondsen kan worden losgepeuterd. De provinci ale subsidie van MPZ is de afgelo pen twee jaar bijna gehalveerd, van 3,5 ton naar 195.000 euro. De provincie dringt al jaren aan op nauwere samenwerking tussen de organisaties voor klassieke con certen. Nadat eerdere pogingen strandden, besloot gedeputeerde Ben de Reu (PvdA, cultuur) de pro vinciale subsidie van de Concert zaal (10.000 euro) te schrappen en die van MPZ af te bouwen naar nul. Dat laatste is nu van de baan. Het blijft bij iets meer dan de helft van de oorspronkelijke subsidie. De Reu is 'zeer tevreden' over de voor genomen fusie. ,,Het is niet vanzelf gegaan. Het is mede ingegeven door ons subsidiebeleid. Nu doen ze ein delijk wat jaren geleden al nadruk kelijk van ze werd verlangd." De bezuinigingen hebben wel geleid tot het vertrek, per 1 januari, van Willem Kniknie als directeur van MPZ. Hij wil daar geen verdere toelichting op geven. It I donderdag 3 januari 2019 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND5 ZEELAND 8 ZEELAND4 'Gayparade op de Westerschelde' TERNEUZEN Humor kun je scheepsliefhebbers niet ontzeggen. Het eerste roze geschilderde container schip van de Japanse rederij ONE, de One Columba, is gistermiddag Terneuzen nog niet gepasseerd, of de eerste grap ging al rond. ,,Zo, dat was de gayparade, zonder Gordon, zo te zien." Scheepsliefhebbers had den geluk. De One Columba zou in de nacht van dins dag op woensdag passeren naar Antwerpen, maar kwam gisteren overdag pas. Scheepsfotograaf Peter Faas uit Terneuzen was dik tevreden. ,,Die heb ik ook weer, bijzonder groot is het schip niet, maar die kleur maakt het wel apart." Fusie 'klassiek' dichterbij De Zeeuwse Concertzaal in Mid delburg en Muziekpodium Zee land (MPZ) gaan nauw samen werken. Het liefst willen ze fuse ren. Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Jikkie van der Giessen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29