Publiek werd stil van finale' beste elftal ter wereld' ZEELAND 21 wereldtitels: 'Zeven of acht moet lukken met mijn kwaliteiten' donderdag 3 januari 2019 ENGELSE KRANTEN Van Gerwen holds ij erve to earn third world title The Times, normaal gesproken terughoudend met dartsverslag- geving, heeft een dag na de fi nale een meerkolommer inge ruimd voor de ontmoeting tus sen Van Gerwen en Michael Smith. 'Van Gerwen liet niet alles zien waartoe hij in staat is, maar hij bleef koel toen het moest', is de conclusie. Daphne en dochter Zoë vergezel den hem overigens niet in Londen. „Vorig jaar wel en toen zagen we dat dat niet zoveel zin heeft. Voor de kleine is het niet leuk en Daphne is beperkt in wat ze kan doen doordat Zoë erbij is. Boven dien ben ik er dan mee bezig of al- les wel goed met ze gaat, terwijl ik me op het WK wil en moet focus sen." Twee keer naar huis Dat pakte nu prima uit. Goede vriend Harold Wieleman, die Van Gerwen al jaren begeleidt op toer- nooien, vertelt dat hij had geadvi seerd om het zo te doen. ,,We heb ben het besproken met zijn Engelse management en we waren het er allemaal over eens dat het zo het beste was.'' Van Gerwen voegt toe: ,,Het scheelde ook dat ik nu tussen door twee keer naar huis kon om- dat er veel dagen tussen de partijen zaten.'' Gisteravond kwam hij voor de derde keer in korte tijd thuis, nu met de wereldbeker in zijn bagage. Vanavond wacht Van Gerwen een huldiging in zijn woonplaats Vlij men. ,,Leuk. En dan heb ik zaterdag nog een dingetje in Duitsland. Tv- zender ProSieben organiseert een koppeltoernooi. Dan speel ik met Rafael van der Vaart, dat is wel la chen.'' En daarna: vakantie. Met Daphne en Zoë. Naar Hongkong en de Filipijnen. ,,Dat heb ik wel ver diend, volgens mij.'' meer opties op het middenveld. In die linie ligt juist te vaak het pro bleem bij Manchester City. Fernan- dinho is de belangrijkste schakel in de opbouw, maar de Braziliaan Zuid-Amerikaan is 33 en het WK in Rusland heeft hem er bepaald niet frisser op gemaakt. Eerder dit seizoen, toen de rivalen op Anfield Road op 0-0 bleven ste ken, liet Guardiola zijn ploeg vrij wel geen druk zetten ver op de helft van de tegenstander. Omdat het elf tal van Guardiola veel minder risico nam, kon de opponent opvallend weinig uitrichten. Het lijkt tevens het recept voor vanavond, al heeft de thuisploeg eigenlijk wel een zege nodig. The Reds willen eindelijk die ne gentiende landstitel binnenhalen. Het laatste kampioenschap werd in 1990 gevierd. Het is een obsessie ge worden. De ploeg verstijfde in het verleden vaak als het erom ging. Ook onder de Duitser Klopp, die met Liverpool finales van de Europa League (tegen Sevilla) en de Cham pions League (tegen Real Madrid) verloor. En het seizoen 2013/2014 was misschien wel het dieptepunt. Chelsea won op Anfield Road met 0-2. Een week later gaf Liverpool in de laatste tien minuten een 0-3 voorsprong weg op bezoek bij Crystal Palace, waarna Manchester City toch nog kampioen werd. Stel dat Liverpool dit seizoen einde lijk weer landskampioen wordt. Dat biedt hoop aan spelers die eer der in hun loopbaan degradeerden. De club contracteerde namelijk An drew Robertson nadat hij was ge degradeerd met Hull City, Georgi- nio Wijnaldum nadat hij was gede gradeerd met Newcastle United en Shaqiri nadat hij was afgedaald met Stoke City. Nu lonkt voor dat trio de landstitel. En dat al in januari. FOTO PDC orde weer hersteld ^Michael van Gerwen met de Sid Waddell Trophy, na winst in de finale. WC POC WORLD DARTS HHI LONDEN Met vette koppen als Van GerWINen BULLIED pakten de Engelse kranten gisteren uit met de derde wereldtitel van Michael van Gerwen. Volgens de Daily Star was de finale enigszins teleurstellend, omdat spanning ontbrak. 'Het publiek in Alexandra Palace werd er stil van.' The Sun merkt op dat het bij dit toernooi paste dat twee spelers van onder de dertig in de finale stonden. 'Want er zijn diverse jonge spelers opgestaan op dit WK.' Daarmee wordt ge doeld op onder anderen Nathan Aspinall en Luke Humphries, die onverwacht ver kwamen. De Daily Mail herinnerde nog aan de bierdouche die Van Gerwen vlak voor zijn eer- f ste partij kreeg. 'Maar het was Mighty Mike die als laatste lachte', merkt de krant op. Ook in The Guardian wordt op gemerkt dat deze finale niet de boeken in zal gaan als een klas sieker. 'Maar dat zal Van Gerwen een zorg zijn natuurlijk.' Smith zou na afloop zo hard tegen een muur hebben geslagen dat hij vreesde dat zijn hand was ge broken, valt te lezen. Wat kan Manchester City doen tegen wervelwind Liverpool? Kan Liverpool goed met de druk omgaan? Verder nog iets opvallends? Georginio Wijnaldum is het middelpunt van de vreugde. Er viel voor Liverpool dit seizoen al veel te juichen. foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21