'Liverpool heeft nu het Michael van Gerwen rekent op nog wel meer Stompé mikt op comeback 20 ZEELAND Londen, Vlijmen, een korte Duitse verplichting en dan heeft hij vakantie. Michael van Gerwen (29) voelt zich helemaal senang sinds het veroveren van zijn derde WK-titel. De wereld volgens 'MVG' klopt sinds dinsdagavond weer. Kort Murray uitgeschakeld Andy Murray is er al in de tweede ronde van het tennistoernooi van Brisbane uitgevlo gen. De Schot (31) moest zijn meerdere er kennen in de Rus Daniil Medvedev: 7-5, 6-2. Murray hoopt dit jaar, na een slepende heupblessure, weer aansluiting te vinden bij de top van de wereld. Hij is afgezakt naar de 240ste plaats op de wereldranking. Schoofs verslagen Bibiane Schoofs is in de tweede ronde van het tennistoernooi in Auckland uitgescha keld. Ze moest zich tegen de Canadese Eu genie Bouchard na drie sets gewonnen ge ven: 6-7 (5), 6-4, 6-4. Schoofs, nummer 174 van de wereldranglijst, overleefde drie kwa lificatieduels voor het toernooi in Nieuw- Zeeland. In de eerste ronde zag ze haar Bel gische opponente Alison Van Uytvanck na zeven games opgeven. Magallan naar Ajax Ajax heeft overeenstemming bereikt met Lisandro MagallSn (25) en Boca Juniors over de overgang van de Argentijn naar Amster dam. De rechtsbenige verdediger tekende een contract tot medio 2023. MagallSn werd geboren in La Plata, Argentinië, maar heeft ook een Italiaans paspoort. Hij sluit tijdens het trainingskamp in Florida aan. Raonic naar Rotterdam Milos Raonic en Jo-Wilfried Tsonga doen volgende maand ook mee aan het ABN AMRO World Tennis Tournament. Ze zijn gisteren aan het veld toegevoegd. Negen spelers uit de huidige top twintig van de wereld - onder wie Alexander Zverev (vierde), Marin Cilic (zevende) en Kei Nis- hikori (negende) - zijn van 9-17 februari in Rotterdam van de partij. De sterkte van het deelnemersveld heeft als gevolg dat Robin Haase, de nummer 50 van de wereld, een wildcard nodig heeft om mee te doen. WK Chelsea Dammen NA BIJNA VIER JAAR Hij heeft amper geslapen, maar met de wereldtitel weer op zak straalt Michael van Gerwen een dag na de gewonnen finale rust en bravoure uit. In de lobby van het luxueuze Pullman Hotel, zijn verblijfplaats tij dens het WK aan de rand van het centrum van Londen, staat Mighty Mike relaxed nog maar eens een keer de pers te woord. Dat er met het heroveren van de wereldtitel een last van zijn schouders is geval len, gaf hij direct na de eindstrijd al toe. Want Michael van Gerwen zonder WK-titel, dat voelt raar voor de beste darter op aarde. De wereld volgens Michael van Gerwen klopt sinds dinsdagavond weer. Dit jaar gaat hij het record van de inmiddels gestopte Phil Taylor ver beteren. The Power voerde van me dio 2008 tot begin 2014 de wereld ranglijst aan, vijfenhalf jaar. Over zeven maanden staat Van Gerwen langer op nummer 1. Normaal ge sproken zal hij vanwege zijn presta ties van de afgelopen jaren zelfs tot minstens begin 2021 bovenaan staan op die Order of Merit. Moeilijker Toch zegt hij al zeker te weten dat hij het recordaantal van zestien we reldtitels van Taylor niet zal evena ren. „Allereerst omdat het nu moei lijker is om wereldkampioen te worden dan in zijn tijd. De concur rentie is veel beter en breder gewor den. En ik ben niet van plan om zo lang door te gaan als hij.'' Op hoe veel WK-titels hij denkt uit te ko men? ,,Zeven of acht moet lukken met mijn kwaliteiten.'' Dat zou betekenen dat MVG, als hij vasthoudt aan zijn doelstelling van minstens één wereldtitel per twee jaar, nog zo'n vijftien jaar blijft darten. Rond zijn 44ste kan hij dan - mits dit rekensommetje klopt - gaan rentenieren. Nu al heeft hij acht miljoen euro aan prijzengeld bij elkaar gegooid, en daar komen de inkomsten van sponsors en de monstraties nog bij. Zaterdag speel ik met Rafael van der Vaart, dat is wel lachen Over demonstraties gesproken, Van Gerwen moest er onlangs heel snel eentje afzeggen. ,,Die van 17 ja nuari. Ik had er even niet aan ge dacht dat Daphne dan jarig is. Foutje.En dat terwijl zijn vrouw toch al behoorlijk wat met hem te stellen had het afgelopen jaar. ,,Ik won minder toernooien dan de jaren daarvoor. En als ik ergens niet tegen kan, dan is het tegen verliezen. Dat reageerde ik dan weleens op haar af. Kwam ik weer chagrijnig thuis van een toernooi. Gelukkig kent Daphne mij door en door en heeft ze veel ge duld. Maar op haar verjaardag een demo gaan gooien, dat zou ze me denk ik niet vergeven, haha.'' Met een zege op Liverpool verklei nen The Citizens het gat met de kop loper tot vier punten. Een neder laag betekent volgens Guardiola 'einde verhaal' voor zijn ploeg in de Premier League. „Liverpool is op dit moment misschien wel het beste elftal ter wereld'', aldus Guardiola. ,,En ze zijn ook nog eens in top vorm.'' Liverpool won de laatste ne gen wedstrijden in de competitie en veegde zaterdag nog even Arse nal met 5-1 van het veld. Manches ter City verloor onlangs van Chel sea, Crystal Palace en Leicester City. Guardiola is opvallend eerlijk over de voorhoede van de concur rent: ,,Hun aanvallers maken me bang, ze zijn gevaarlijk.'' Die angst voor Liverpool is volledig gegrond. In april kieperde de ploeg van Jürgen Klopp City uit de Champi ons League. En dit seizoen lijkt de machtsgreep in eigen land dus al bijna geslaagd. Het is zoals Robin van Persie zei: ,,Manchester City is echt heel erg goed. IJzersterk zelfs. Maar als ze tegen Liverpool spelen, hebben ze een serieus probleem.'' Dat probleem wordt vooral ver oorzaakt door het trio Roberto Fir- mino, Sadio Mané en Mohamed Sa- lah. Met de weer fitte Daniel Stur- ridge is daar voor Klopp een extra aanvalswapen bijgekomen. Liver pool repareerde de ploeg sinds be gin 2018 beetje bij beetje, vooral in defensief opzicht. Virgil van Dijk, voor een recordbedrag weggehaald bij Southampton, werd de leider van de defensie. De Braziliaanse keeper Alisson Becker maakte een einde aan het gepruts onder de lat van zijn voorganger Loris Karius. En met Naby Keïta, Fabinho en Xherdan Shaqiri kreeg Klopp veel Quote van de dag 'Het is een klein probleem dat groter kan worden' donderdag 3 januari 2019 TENNIS TENNIS VOETBAL TENNIS GO De FIFA bekijkt of al bij het komende WK in Qatar (2022) niet 32 maar 48 landen mee kunnen doen. Het onderzoek moet in maart, voor de loting van de kwalifi catie, klaar zijn. FIFA-voorzitter Infantino is voorstander van het plan. Chelsea legt maar liefst 64 miljoen euro neer voor de twintigjarige Amerikaanse middenvelder Christian Puli- sic. Komend half jaar speelt Pulisic nog voor Borussia Dortmund. H Ook de derde partij om de werelddamtitel, een wedstrijd tussen wereld kampioen Alexander Schwarzman en uitdager Roel Boomstra, werd remise. Het staat 3-3. 'MVG' heeft de Max van der Put Londen AMSTERDAM Voor malig darter Co Stompé (56) gaat proberen terug te keren in het profcir cuit. De Amsterdam mer doet de ko mende dagen mee aan de zogeheten Q-School in het Duitse Hildesheim, waar Tourkaarten te verdienen zijn voor een aantal PDC- toernooien in 2019 en deelname aan de kwalificatie voor de grote Majors. Alleen de eerste 64 spelers op de Order of Merit (de wereldranglijst van de PDC) zijn ver zekerd van zo'n Tourkaart. Anderen kunnen die alleen bemachtigen via de Q-School in Enge land (voor Britten en Ieren) of Duitsland (rest van de wereld). Ook de zoon van Stompé, Co junior, gaat dat in Hildes- heim proberen. Stompé begon in 1994 met darten bij amateurbond BDO, stapte in 2008 over naar profbond PDC en keerde in 2014 terug bij de BDO. In mei 2015 gooide hij zijn laatste toernooi, de Münsterland Classic. Hij verloor de finale en ver diende daarmee 400 euro. Co Stompé stopte in 2015. foto anp -Michael van Gerwen De sterkste competitie op aarde kan vanavond al virtueel beslist zijn. Vorig jaar was er de supre matie van Manchester City, dit seizoen regeert Liverpool. Tenzij coach Pep Guardiola voor van avond (21.00u) een list verzint. Mikos Gouka Rotterdam Rafael Nadal heeft zich met een heupblessure afgemeld voor het toernooi in Brisbane.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20