II baldBrman.nl Vlieg-busreizen met vertrekgaranties! G G bolderman. Felle kritiek verstomt nu VS de tijd neemt voor terugtrekking EUWS 11 Het vertrek van Amerikaanse troepen uit Syrië was omstreden, maar door er geen haast mee te maken, stelt president Trump zijn critici gerust. 499,-1 Goed jaar voor zonnepanelen Meer doden in flat Rusland afgelopen vijftien jaar, het is dat de VS geen van de landen in het Mid den-Oosten kan controleren en niet veel bloed of middelen moet spenderen om te proberen het onmogelijke te doen'. Russische invloed Syrië stond altijd al onder Russi sche invloed, terreur wordt uitein delijk niet voorkomen met een Amerikaanse troepenmacht, maar met effectieve lokale overheden en instituties, in zijn ogen. ,,Dit her innert ons eraan hoe stom het was van de VS om Irak binnen te vallen in 2003." Zonder die invasie was IS niet opgekomen, stelt Walt. Toch 'zijn er heel veel onverbeterlijke neoconservatieven die nog steeds geloven dat de oplossing voor de meeste wereldproblematiek met kracht uitgeoefende Amerikaanse macht is." Een voormalig analist van het ministerie van defensie, Thomas Juneau, wijst erop dat de Amerika nen helemaal niet vertrekken uit de regio. De VS had volgens de laatste bekende cijfers, uit septem ber 2017, ruim 54.000 militairen in het Midden-Oosten - daarvan gaan er zo'n tweeduizend naar huis. Onder Trump groeide de Amerikaanse inzet in het gebied juist flink. Een paar maanden eer der, in juni 2017, waren nog slechts 40.500 Amerikanen actief. Trump vindt dat hij te weinig krediet krijgt voor zijn besluit die betrokkenheid terug te schroeven. ,,Als iemand anders dan Donald Trump had gedaan wat ik deed in Syrië, wat een van IS vergeven puinhoop was toen ik president werd, was diegene een nationale held", schreef hij op Twitter, overi gens zonder te erkennen dat het huidige beleid gestart werd door voorganger Obama. Zelfs senator Lindsey Graham heeft nu een 'veel beter' gevoel over de plannen van Trump, zei hij na een lunchgesprek met de president. Trump beloofde een 'pauze' in het terugtrekken van ongeveer tweeduizend Ameri kaanse troepen uit Syrië. Het leger krijgt zo'n vier maanden om orde lijk te vertrekken, waar de presi dent aanvankelijk nog van dertig dagen sprak. Bij een kerstbezoek aan troepen in Bagdad verzekerde Trump ook al dat de strijd tegen de gedecimeerde terreurgroep IS doorgaat vanaf Amerikaanse bases in buurland Irak. Daarmee verstomt de felle kri tiek op Trumps besluit enigszins. Graham, Trump-vriend en Repu blikeinse havik, sprak eerder nog van een 'enorme Obama-achtige fout' die zowel IS, Assad, Iran als Rusland in de kaart zou spelen. Het was zo'n slecht idee, vond minister van Defensie Jim Mattis, dat hij opstapte. In een voorheen oorlogsmoe Amerika klonk plots volop steun voor de bijdrage aan een uitzichtloze oorlog in het Midden-Oosten. Er was slechts een klein clubje dwarsliggers dat de VS ervan pro beerde te overtuigen dat Trump wél een goede keus maakt. Het kostte hem moeite die zin te typen, schreef bijvoorbeeld Stephen Walt in Foreign Policy, maar de president op wie hij als hoogleraar internationale betrek kingen aan Harvard vaak afgeeft, deed 'het juiste'. Het ging op de slechtst moge lijke manier, zonder waarschu wing, voorbereiding of diploma tieke strategie voor de regio. Maar uiteindelijk geldt voor Walt dat 'als we iets geleerd hebben van de De VS moet niet veel bloed of middelen spenderen om het onmogelijke te doen 8 dagen vlieg-bus Rondreis Roemenië Werelderfgoed Adriatische kust Montenegro, Albanië en Dubrovnik 8 dagen vlieg-bus Rondreis De verborgen schatten van Sicilië 11 dagen vlieg-bus Rondreis De Highlights van Ierland 15 dagen vlieg-bus Rondreis Portugal compleet strand PTtTnp Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! donderdag 3 januari 2019 Oï .-"ff UTRECHT De opbrengst van zonnepanelen was in 2018 ruim 10 tot 25 pro cent hoger dan het langja rig gemiddelde, laten bere keningen van de Universi teit Utrecht zien. De onder zoekers noemen het opval lend dat eigenaren in het oosten van Nederland het meest profiteerden. Met gemiddeld over het land 2090 zonuren (tegen 1639 normaal) was 2018 goed voor een tweede plaats van de zonnigste jaren sinds het begin van de me tingen, meldde Weeronline eerder. Alleen in 2003 was de zon nog vaker te zien. MOSKOU Het dodental door de flatramp in de Rus sische stad Magnitogorsk is verder opgelopen. Red dingswerkers hebben een 21ste lichaam uit het puin gehaald, meldden Russi sche media. Het gebouw van tien ver diepingen stortte maandag gedeeltelijk in na een explosie, die vermoedelijk is veroorzaakt door een gaslek. Reddingswerkers zoeken sindsdien in het puin naar slachtoffers. Zij troffen ruim een dag na de ontploffing nog een le vende baby aan. Hij is begeleid door medisch specialisten naar hoofd stad Moskou gevlogen voor verdere behandeling. Karlijn van Houwelingen Noord-Syrië, eind vorig jaar. foto afp Vertrek uit Syrië: toch niet zo'n gek idee van Trump Washington Amerikaanse legervoertuigen in -hoogleraar Stephen Walt 8 dagen vlieg-bus excursiereis 8 dagen vlieg-bus excursiereis m - H 3- T W 'jM. HMUM* vKaw transavia v.a. slechts m transavia jggi transavia Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. SGR f Brochure en (0318) 58 09 58 7 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11