Zes doden bij treinongeluk op brug in Denemarken Scholen lopen op hun tenen met zorgleerlingen te €449 €549 €499 »,€599 (f 10 NIEUWS #CREATINGM EMORIES \'S) Selections ns Selections Sunweb.nl Zorgleerlingen die niet te hand haven zijn in het regulier onder wijs, moeten soms meerdere keren van school wisselen. Ze gaan eerst naar het speciaal basis onderwijs (sbo). Als ze daar ook niet meer te hanteren zijn, krijgen ze pas een plek op het duurdere speciaal onderwijs, dat bedoeld is voor kinderen met een zwaardere problematiek. Vooral de scholen die door be zuinigingen geld moeten inleve ren, hebben het zwaar. Ter illu stratie: om met de huidige finan ciën uit te komen, streven samen werkingsverbanden ernaar om het aantal leerlingen dat naar een speciale basisschool gaat onder de 2 procent te houden. Het landelijk gemiddelde zit daar echter boven. In de regio Tilburg moeten 1 op de 3 zorgleerlingen naar goedkopere reguliere scholen, omdat er 34 procent minder geld binnenkomt. ,,Het is dweilen met de kraan open", concludeert Dave Ensberg- Kleijkers, bestuurder van Biezon- derwijs. Volgens hem vragen scholen te veel van leerkrachten in de regu liere klassen. ,,Ze moeten de ruimte en tijd krijgen om zich te bekwamen in extra zorg voor leer lingen. Alleen dan kan passend onderwijs slagen. Nu zijn we daar nog ver van verwijderd." Extra handen Het Landelijk Expertise Centrum Speciaal Onderwijs (Lecso) vindt dat politiek Den Haag de bezuini ging in diverse regio's van tafel moet vegen. Voorzitter Wim Lu- deke: ,,Ik ken samenwerkingsver banden die tegen een miljoenen tekort aanlopen. Dat geld moet uiteindelijk bij de reguliere scho len vandaan komen. Het is de vraag of we nog langer rare fratsen ten koste van kinderen moeten uithalen of dat we moeten vech ten om hier een einde aan te ma ken." Het ongeval gebeurde gisteren rond 07.30 uur op de Grote Beltbrug, die de eilanden Funen en Seeland ver bindt. Sommige wagons zijn volle dig verwoest. De passagierstrein was moeilijk te bereiken omdat hij midden op de brug stil was komen te staan. Het gebied rondom de brug werd afgesloten voor overig verkeer om hulpdiensten de ruimte te geven. Over de oorzaak van het ongeluk is nog veel onduidelijk. De twee treinen zouden elkaar tegemoet zijn gereden (ieder op een eigen spoor) toen er vlak voor of tijdens het passeren verschillende onder delen van de goederentrein op de passagierstrein zijn gevallen. Hard remmen ,,De trein werd geraakt door delen van het dak van vracht wagentrailers die op de goederen trein stonden'', vertelde een oogge tuige aan het Deense TV 2. ,,Dit ge- beurde toen de trein op de lage brug over de Grote Belt reed. De machi nist van de passagierstrein moest toen heel hard remmen, waardoor de voorste coupés in elkaar werden gedrukt." In de treinen zaten 131 mensen, onder wie drie werkne mers. De goederentrein was op weg naar Funen. Voorste coupés in elkaar gedrukt toen de machinst hard moest remmen De Grote Beltbrug bestaat uit twee delen van 6,6 en 6,8 kilometer lang, die beide op het eilandje Sprog0 uitkomen. Het ene deel van de brug ligt een stukje lager dan het andere deel. De totale lengte van de ver binding is 18 kilometer. Het trein vervoer maakt sinds 1997 gebruik van de brug. Het gaat volgens persbureau Rit- zau om het ernstigste spoorongeval in Denemarken sinds 1988. Zware spoorongevallen zijn een zeld zaamheid in het land. Dagelijks rei zen ongeveer 21.000 passagiers met de trein over de Grote Beltbrug. Hotel Three Corners Rihana Resort Rihana Inn Hotel Three Corners Fayrouz Plaza Beach Resort Hotel Pickalbatros Aqua Park Resort Hotel Pickalbatros Jungle Aqua Park donderdag 3 januari 2019 Scholen en leraren doen hun best om leerlingen met extra zorg bij hen in de klas te hou den, maar het lukt vaak ge woon niet. Het leidt ook tot financiële problemen. Ellen van Gaalen Utrecht Bij een treinongeval in Denemar ken zijn zeker zes doden geval len. Zestien mensen raakten ge wond. Een deel van de lading van een goederentrein is op een passagierstrein gevallen, waar schijnlijk door sterke wind. Bonne Kerstens Rotterdam/Kopenhagen Sunweb «.ui-uuum-iii. ALL INCLUSIVE Egypte - Rode Zee - El Gouna Aan de lagune Populair bij Nederlanders In het gezellige centrum van El Gouna per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen ALL INCLUSIVE Egypte - Marsa Alam Fantastisch snorkelen voor het hotel Belgisch management Loopafstand van Turtle Beach v.a. per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen ALL INCLUSIVE Egypte - Rode Zee - Hurghada Spectaculair aqua park 4 restaurants om te dineren Gratis naar de folklore show Fantasia per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen ALL INCLUSIVE Egypte - Rode Zee - Hurghada 35 glijbanen en 32 zwembaden Overnachten in Afrikaanse bungalows Kiezen uit 9 restaurants Meivakantie 20 April H AA* 27 April per persoon v.a. €599* "o.b.v. 2 volwassenen en 1 KIND Sunweb is aangesloten bij: ANVR 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. SGR thuiswinkel waarborg Reddingswerkers bij de beschadigde trein. foto epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10