i jjj^H Willeboordse heeft eindelijk zijn overwinning binnen O) CD O 10 ZEELAND Van Anrooij vierde en op drempel top 100 Kerkhove verliest in supertiebreak Pleijte voor Agaba bij Sylvestercross Ben Sellam langer bij Zeelandia M'burg Met Hugo Vandenheede heeft Hoek een opvolger voor de weggestuurde Dennis de Nooijer. DERDE DIVISIE NIEUWE TRAINER Veldrijdster Shirin van Anrooij viel op nieuwjaarsdag net buiten het podium bij een UCI 1.2-wedstrijd in het Luxemburgse Pé- tange. Tijdens de cross met veel hoogtever schillen deed de zestienjarige renster uit Ka- pelle lang mee met de voorsten. Uiteindelijk moest ze genoegen nemen met de vierde plaats. Van Anrooij heeft in de maanden voor de jaarwisseling veel indruk gemaakt. Ze reed goede uitslagen en pakte veel punten voor de wereldranglijst. Begin oktober stond ze rond de 500ste plek, nu is ze terug te vinden op de 110de plaats. Mogelijk komt ze volgende week dinsdag - mede door het resultaat in Luxem burg - al de top 100 binnen. Dat is heel bij zonder: op dit moment staat er niemand van slechts zestien jaar bij de beste 100. Tijdens het WTA- toernooi van Auck land strandde Lesley Kerkhove gisteren meteen in het dub belspel. De Zierik- zeese tennisster ging samen met de Ameri kaanse Sabrina Santa- maria onderuit tegen de Canadese Eugenie Bouchard en de Ame rikaanse Sofia Kenin. Kerkhove en haar ge legenheidspartner wonnen nog wel de eerste set met 6-3, maar de tweede ging verloren met 6-2. De supertiebreak ging vervolgens met 10 6 naar de tegenstandsters. Eerder verloor de 27-jarige Zeeuwse in het en kelspel al in de eerste ronde van de kwalifica ties. ATLETIEK Tim Pleijte is maandagmiddag zeventiende geworden tijdens de Sylvestercross in Soest. Deze wedstrijd op oudjaarsdag is altijd zeer sterk bezet. De Vlissingse atleet finishte na 10.400 meter in 36.56 minuten. Hij zat daarmee dik twee minuten achter de Zweedse winnaar. Aggrey Agaba, de Oegandees die voor Loopgroep Zee land actief is, werd 27ste in 38.22. Op de korte cross van 3200 meter finishte Yu- nis Stitan uit Zierikzee als dertiende. Zijn eindtijd was 11.06 minuten. Salim Ben Sellam (30, foto) is ook volgend seizoen hoofdtrainer bij Zeelandia Middel burg. Hij staat sinds afgelopen zomer voor de groep bij de zon dag-tweedeklasser. ,,Vanuit Zeelandia Middelburg was het geen optie uit te zien naar een nieuwe trainer", liet voorzitter Wal ter Blondeel weten. ,,Salim is een jonge trai ner met een visie die aansluit bij de visie van Zeelandia Middelburg. Daarbij ligt Salim erg goed bij de spelers. We hebben een paar keer gesproken met hem en de spelersraad en alle maal staan we achter deze keuze." Zeelandia Middelburg staat in de winterstop vijfde met achttien punten uit twaalf wed strijden. H> A Zesdaagse Van Dijke Op oudjaarsdag kregen de spelers van Hoek 's middags om 15.19 uur via een whatsapp-bericht het nieuws door dat hun club een nieuw trainersduo had aangesteld. Hugo Vandenheede (55) is de op volger van de ontslagen Dennis de Nooijer. Voormalig Hoek-speler en oud-prof David Destorme (39) wordt zijn assistent. Beide trainers tekenen een overeenkomst voor an derhalfjaar bij de nummer vier van de derde divisie. Hoek gaat daarmee dus weer op de Belgische toer. Voor een aantal spelers zal het wennen worden. De afgelopen drie seizoenen stond Jan nes Tant aan het roer bij Hoek, vanaf de zomer was De Nooijer de eindverantwoordelijke. Een ander type dan Tant. De Nooijer, die veel Zeeuwse spelers naar de club haalde, sneuvelde anderhalve week geleden, na een sterke eerste sei zoenshelft, omdat hij 'gemaakte af spraken niet was nagekomen'. Een aantal spelers dat niet veel speelde, wreef zich tevreden in de handen, andere jongens maakten zich zor gen over de koers die de club nu zou gaan varen. Sociale man ,,De reacties op de nieuwe trainers waren wisselend'', zei Reguillo Vandepitte gisteren. ,,Dat komt denk ik ook doordat veel mensen de nieuwe trainer niet kennen.'' De aanvoerder had contact met Alexander Embrechts, oud-ploeg genoot bij Hoek. De verdediger speelde de afgelopen anderhalf jaar onder Vandenheede bij KVK West hoek. Bij die club werd de trainer op 18 december ontslagen, na de zesde nederlaag op rij. „Alexander ver telde me dat het een goede trainer Klokslag 12.00 uur vertrokken er 150 hardlopers bij de tank van Westka- pelle voor de laatste wedstrijd van 2018. Floris Willeboordse koos snel het hazenpad en liet de Duitser Magnus Goediker, Adriaan Wal- hoet, Michel en Dave Schrier en Ralph Wiessener achter zich. Terug in Westkapelle noteerde Wille- boordse een tijd van 1.09.13 uur. Goediker kwam na het keerpunt bij Dishoek alleen te lopen op plek twee en finishte in 1.13.20. Wiessner werd derde. Bij de vrouwen stond er geen maat op Sanderse. Met een tijd van 1.17.36 uur bleef ze Ada Geuze bijna tien minuten voor. Triatlete Nel- leke Baldé uit Grijpskerke pakte de derde plaats in 1.31.32. Voor de wedstrijden over 5 en 10 kilometer was er ook veel belang stelling. Job de Feijter uit Sint Jan steen viel op met zijn ruime zege op de 10 kilometer. ,,Ik moest zondag in België uitstappen met maagpro blemen", vertelde hij. ,,Maar ik wilde het jaar toch goed afsluiten." De oud-crosskampioen van Zee- land won in 34.43 minuten en zat ver voor Crum van der Linde, Peter Meeuwsen en Joram de Boks. Marianne de Kok was net als in Aagtekerke de snelste vrouw in 39.31 minuten. De atlete uit Lewe- dorp werd op korte afstand gevolgd door Carolien van de Kreeke. Cadzand Benny Fischer uit Oostende is maandag winnaar geworden van de slotloop van atletiekvereniging De Wielingen. In het Bos van Erasmus bij Cadzand schreef de Belgische atleet de Sylvestercross op zijn naam. Hij liep de 10.000 meter in 32.36 minuten. Sander Post uit Terneuzen eindigde op de derde plaats met 33.19. Bij de vrouwen ging de overwinning naar Sofie van Biervliet uit Knokke. Zij klokte woensdag 2 januari 2019 VELDRIJDEN TENNIS VOETBAL T u-u De Zesdaagse van Rotterdam begint morgen. In Ahoy zullen dertien top- duo's tot en met 8 januari strijden om de eindzege. Op de tweede dag van het wielerevene- ment, 4 januari, wordt het com plete team van Roompot-Char- les officieel ge presenteerd. Middelburger Nick van der Lijke maakt deel uit van deze nieuwe fusieploeg. 21 Veldrijder Tim van Dijke uit Colijnsplaat is gisteren tijdens de GP Sven Nys in het Bel gische Baal 21ste gewor den bij de be loften. Anne Terpstra, die afkomstig is uit Zierikzee, kwam bij de elite-vrouwen als twintigste over de meet. Beiden zijn be kender van het mountainbiken, maar houden zich in de win ter scherp met veldrijden. Hoek gaat weer op Barry van der Hooft Hoek Hugo Vandenheede treedt vandaag aan bij Hoek. Inzet: David Destorme is de nieuwe as sistent bij de derdedivisionist. FOTO'S BART VANDENBROUCKE EN CAMILE SCHELSTRAETE Drie keer is scheepsrecht. Na een tweede plaats in de Kerst loop van Dishoek en een derde plaats in Middelharnis won Flo- ris Willeboordse maandagmid dag de Tankloop. Na 20 kilome ter finishte de Middelburger ruim vier minuten voor de Duit ser Magnus Goediker. De Vlis- singse Monica Sanderse eiste een week na haar overwinning in de Aagtekerkerun ook de eerste plaats op in Westkapelle. Sjaak Sinke Westkapelle 40.58. o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42