Vlissingen pakt woonwagentekort aan BIJLEVELD Cultuurhuis kan tot mei open blijven 6 Cultuurhuis Kuiperspoort in Middelburg gaat opgelucht en vol goede moed het nieuwe jaar in. De dreigende sluiting op 1 januari is voorkomen en de lessen gaan door tot in mei. „Kunsteducatie Walcheren is in middels gestopt als verhuurder van het gebouw en wij regelen het ge bruik ervan nu rechtstreeks met de gemeente. De gebruikerscontrac ten zijn in de maak", zegt Sylvia Ra dius namens het kunstenaarscol lectief. Omdat Kunsteducatie Walche ren de huur van het gebouw aan de Kuiperspoort per 1 januari heeft be ëindigd, dreigden ook de kunste naars te moeten vertrekken. Dank zij een stevige lobby van hen en leerlingen en met hulp van de ge meente is de sluiting van het Cul tuurhuis voorkomen. Maar een de finitieve oplossing is er nog niet. Daarom hebben PvdA, GroenLinks, SP en D66 nog eens aan de bel ge trokken bij het college van burge meester en wethouders. Zij willen voor 9 januari, als de commissie maatschappelijke zaken vergadert, helderheid krijgen over de verdere toekomst van Cultuurhuis Kui perspoort. Docenten en kunstenaars zijn be zig hun krachten te bundelen, zegt Radius. Ze proberen een oplossing te vinden voor de tijd na mei. ,,We willen een stichting oprichten die namens ons allemaal naar buiten toe het gezicht van het cultuuraan bod wordt. In die stichting gaan we niet zelf zitten, maar die moet wel ons uithangbord worden. Een por taal voor kunsteducatie, lezingen, workshops en exposities. Gericht op Middelburg en Walcheren, maar eigenlijk wel op heel Zeeland. We hebben namelijk ook veel cursisten van verder weg." Hoewel ze hopen nog veel langer in de Kuiperspoort te kunnen blij ven, is het de bedoeling de discipli nes los te koppelen van deze locatie, stelt Radius. ,,We kunnen sommige activiteiten ook op andere plekken aanbieden. Dan kunnen we ook een groter gebied bedienen." Bereidwillig Radius probeert mensen te vinden die in het bestuur van de stichting willen plaatsnemen en die de 'seri euze gesprekspartner' van de ge meente moeten worden, namens de kunstenaars en docenten van het Cultuurhuis. ,,Wethouder Lodder toont zich tot nu toe wel heel be reidwillig om mee te denken en is heel ontvankelijk voor onze wen sen", constateert zij tevreden. De stichting moet eind mei opge richt zijn. Dan eindigt - zoals het er nu naar uitziet - immers formeel het gebruik van het gebouw in de Kuiperspoort. Hoe de stichting gaat heten en wie in het bestuur komen, is nog niet bekend. Het monumen tale pand in de Kuiperspoort is ei gendom van de gemeente. Die heeft eerder al laten weten dat het gebouw verkocht kan worden. VLISSINGEN Er moet iets gebeu ren aan het nijpende tekort aan standplaatsen voor woonwagens in Vlissingen. De gemeente wil nieuw beleid maken voor woon wagens. Of dat leidt tot uitbreiding van de woonwagenparken, moet dit voorjaar duidelijk worden. Dat schrijft het college van bur gemeester en wethouders aan de gemeenteraad. Vlissingen heeft sinds jaren drie woonwagenparken met elk tien standplaatsen aan de Nieuwe Zuidbeekseweg, Tuin straat en Zaaihoekweg. Maar de vraag naar vrije standplaatsen is groter dan er plaats is. Minister Kajsa Ollongren schreef afgelopen zomer dat gemeenten oog moeten hebben voor de behoeften van woonwagenbewoners. En het Col lege van de Rechten van de Mens stelde dat de gemeente het niet mag negeren als er vraag is naar standplaatsen. Sinds het intrekken van de Woonwagenwet in 1999 moeten- standplaatsen in het gemeentelijke huisvestingsbeleid worden meege nomen. In de Vlissingse Woonvi- sie uit 2013 ontbreken woonwa gens. Het is tijd dat Vlissingen een visie maakt, schrijft het college. Die wordt opgenomen in de nieuwe Woonvisie die later moet verschijnen. De gemeente onderzoekt hoe veel nieuwe standplaatsen de Vlis- singse woonwagenbewoners no dig hebben. Er is gekeken hoeveel belangstellenden er zouden zijn voor een plaats. De woonwagenbe woners vragen al langer aandacht voor het feit dat hun kinderen die zelfstandig willen wonen geen vrije plaats kunnen vinden. Initia tieven zijn nodig om tot oplossin gen te komen, schrijft het college. KORTING OP GEHELE COLLECTIE IN DE REGIO Wandelen met 400schapen Concert Urker Mans Formatie Rumours in De Piek MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 2 januari 2019 WA Kunstenaars gaan krachten bundelen Maurits Sep Middelburg (UITGEZONDERD STANDAARD EN NIEUWE COLLECTIE) MIDDELBURG Kaljouwland- schapsbeheer houdt vandaag een Nieuwjaarswande ling met 400 scha pen. Om 9.30 uur begint de wandeling bij de Kapel van Hoogelande (op de kruising van de Ho- gelandseweg en de Zwagermanweg) met twee kuddes van in totaal 240 schapen. Op de kruising met de Ro- rikshilweg komt er derde kudde bij van 160 schapen. Ver volgens wordt de wandeling voortge zet richting de stal op de hoek van het Laurens Stomme- spad en de Cleene Hogeweg. Aanmel den is niet nodig en deelname is gratis. MIDDELBURG De Urker Mans For matie geeft zater dag een nieuw jaarsconcert in de Nieuwe Kerk. Het repertoire be staat uit liederen rond het thema 'op reis'. Aan het orgel en de vleugel zit Mark Brandwijk, die naast de begelei ding een improvisa tie verzorgt. Aan vang 19.30 uur. Kaarten kosten 16 euro en zijn te be stellen via martinmans.nl. VLISSINGEN Podium De Piek be gint het jaar zater dag met een optre den van de Belgi sche band Ru mours. Met het eer ste album Megamix scoorde dit Gentse viertal hoog in de jaarlijsten van de elektronische en al ternatieve popmu ziek. De band is de hoofdact tijdens de tweede aflevering van Ondergronds. Aanvang 20.30 uur. DOMBURG Schuttershof, 09.30-11.45 uur: akantie bijbelclub voor alle kin deren uit Domburg; GOES Markt, 09.00-22.00 uur: Openstelling schaatsbaan; Historisch Museum de Beve- landen, 11.00-17.00 uur: Expo sitie 'Daad en Kracht'; Am bachtscentrum, 13.00-16.30 uur: Kinder-Doe-Dag; Gast huis, 14.30-16.00 uur: Bingo; Sint Maarten in de Groe, 14.45-16.00 uur: Creamiddag voor senioren; Molenplein, 16.00 uur: Kerstshow Familie circus Barani; GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmer- dor, 10.00-11.00 uur: Koffieoch tend voor senioren; MIDDELBURG Markt, 09.00-22.00 uur: Openstelling schaatsbaan; Kruitmolenlaan 125, 09.45 12.00 uur: Koffie-inloop voor bewoners van Wijk Dauwen- daele; Cinema Middelburg, vanaf 14.00 uur: Vertoning 'Buurman&Buurman' en 'Be coming Astrid'; Schouwburg Middelburg, 15.00 uur: Jeugd- musical 'Toms Magische Speelgoedwinkel'; OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 12.00-16.00 uur: Terra Maris organiseert Kinderkunstatelier onder de titel 'winter in de Manteling'; TERNEUZEN Markt, 8.00-16.00 uur: Weekmarkt; 13.00-19.00 uur: Winterfever met rolschaatsbaan en winterbar; VEERE Het Akkoord, Oudestraat 9, 13.30-16.30 uur: Ouderen- soos. CARBIDSCHIETEN SEROOSKERKE ,,We mogen maar tot vier uur, hé?" Op schieten is het motto, maandagmiddag bij molen De Jonge Johannes in Serooskerke. De tien carbidtonnen worden doorlopend geladen: papier, carbid, scheutje water, deksel erop en vuur achter de ton. De gehoorbeschermers zijn geen luxe. Een club van vijftig mensen, in wisselende samenstel ling, verzamelt zich al zeker 25 jaar op oudjaarsdag om op de akker langs de N57 de carbidbussen te laten knallen. Overgenomen van vrienden uit het noorden en oosten van het land, vertelt schutter Leon Boeije. ,,Veel leuker dan rotjes knallen in het dorp. Hier heeft niemand er last van. De toeris ten staan te kijken langs de weg. Da's toch een mooie tradi tie." FOTO DIRK JAN GJELTEMA Nieuwe Burg 12, Middelburg 0118 - 61 34 81 www.bijleveld-mannenmode.nl O /bijleveldmannenmode

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38