BES1 [E PZC-I -EZ E R, ER ZIT VEEL ME El EE :EI El EE ;ei E E EEE EEEEE EEEI EEEI EEE ■E EEI EE ■El EE E EE EE El El RIN UW ABONNEMENT DOWNLOAD TOPICS VANDAAG NOG 5 Q TOPICS met de toenmalige voorzitter van de PvdA, Hans Spekman." ,,Het gesprek ging op een manier waar ik niet van gediend was. Toen was het klaar." ,,Het was natuurlijk leuk: een al lochtoon die afstand neemt van al lochtonen. Ik was ineens populair bij partijen waar ik me absoluut niet bij thuisvoel. Maar ik heb let terlijk en figuurlijk een brede rug. Het is afgegleden." ,,Laten we zeggen dat er niet heel veel kleur in zit." ,,Niet voor mezelf, maar het is wel belangrijk voor de buitenwereld dat de politie er net zo uitziet als zijzelf. Het moet alleen geen trucje zijn. Zo van: we zetten een kroes kop neer en dan zijn we er. We moeten bij de politie allemaal le ren inclusief te denken, dat is be langrijker dan het uiterlijk. Maar ik heb een voorbeeldfunctie, ja. Als burgemeester al." ,,Daar lopen mensen tegenaan. Dat zou niet moeten." ,,Ik herken het in elk geval, want ik maak het net zo goed mee. Ik heb op straat ook mijn legitimatie moeten laten zien, zonder dat daar een reden voor was. En als ik dan zei dat ze daar geen grond voor hadden, kreeg ik van zo'n agent te horen: 'Oh, nog een slimme ook'." ,,Als burgemeester ging ik op be zoek bij een 100-jarige. Keurig in mantelpak, met die grote burge meestersketting. Een vrouw deed open: 'Bent u van de thuiszorg?' Daar kun je boos om worden, maar waarom zou ik? Je moet niet je kleur gebruiken om te zeggen dat je nergens komt. Ik was pas op een school in Zuidoost, voor een groep met meisjes. Dan zeg ik: als ik het kan, kunnen jullie het ook." „Fantastisch." ,,Het was een gewone buurt, maar ik ben opgegroeid op een klein flatje, dat klopt. Ik ben nooit verge ten waar ik vandaan kom. Ik heb me er nooit voor geschaamd. Mijn moeder had een uitkering. Ik heb vanaf mijn vijftiende gewerkt. Het maakte niet uit: van toiletten schu ren tot werk in de zilveruien, mos selen en kokkels. Ik was altijd heel blij dat ik daarna weer naar school kon, maar het heeft er wel voor ge zorgd dat ik met iedereen om weet te gaan. Ik voel me niet meer of minder dan wie dan ook." ,,Die was al weg voor mijn ge boorte." ,,Nee, nooit. Nog steeds niet. Ik weet hoe hij heet en mijn moeder heeft nooit lelijk over hem gedaan, maar voor mij is een vader iemand die voor je zorgt, die je een kus op je knie geeft als je bent gevallen. Dat hoeft helemaal niet je verwek ker te zijn. En in mijn geval zorgde mijn moeder voor mij. Dat was ge noeg." ,,Ik kan zelf geen kinderen krijgen. Ik ben op mijn 32ste zo ziek ge weest dat ik bijna het hoekje om ben gegaan, maar voor mij voelt hij niet anders dan dat hij uit mijn ei gen buik was gekomen. Hij is van mij, hij is van ons, vanaf het moment dat we voor het eerst zijn foto zagen. Maar als hij zijn biolo gische ouders wil vinden, zal ik hem helpen." ,,Mijn Afrikaanse naam! Nee hoor. Het is met een harde g en een heel lange a. Het is de naam van mijn man en die komt uit Groningen." ,,Ik ben er nog nooit geweest. Ik ben trots op mijn afkomst, daar gaat het niet om. Je mag me wak ker maken voor een goede bara, maar Suriname staat ergens onder aan mijn lijstje. Ik word blij als ik over de Zeelandbrug rijd." PASPOORT ,,Het is zoeken naar evenwicht." ,,Ik weet hoe de hazen lopen." ,,Hahaha. Ik ben burgemeester ge weest." Ze komt uit een rood nest. Sociaal democratisch tot op het bot: de Va- ragids, Het Vrije Volk, de PvdA, het hele pakket. Maar in 2013 leverde Oudshoorn haar partijkaart in, na dat het onmogelijk was gebleken om binnen de PvdA te praten over de manier waarop Turkse politici in de wijk Feijenoord dachten hun achterban te moeten bedienen. ,,Het ging rotten," zegt ze. ,,Men sloot de ogen voor nepotisme, ter wijl ik vind dat je daarvoor nooit mag buigen. Het was pittig. Toen ik niet wilde meewerken aan de vriendjespolitiek ,gingen bij mij thuis de ruiten in. Ik had er een niet zo heel erg fijn gesprek over Gratis voor PZC-abonnees: Topics, de beste artikelen uit twaalf andere kwaliteitskranten. woensdag 2 januari 2019 Die vond dat u uw mond moest houden? Was u persoonlijk gekwetst? U bent de eerste commissaris van Surinaamse komaf in de Am sterdamse korpsleiding. Vindt u het belangrijk? Veel allochtone agenten zijn snel weer vertrokken door de sfeer in het korps, de flauwe grappen en de schampere opmerkingen. Kunt u in het voorkomen daarvan een rol spelen? Hoe was het om op te groeien in Goes? De buurt waar u woonde is niet dat je zegt Uw vader is uit beeld. Nooit... U heeft uw zoontje geadopteerd uit Portugal. Uw tweede achternaam is Tinga. Komt u weleens in Suriname? Dagmar Oudshoorn-Tinga 31 oktober 1972, Breda Studies Gymnasium B aan het Goese Lyceum, Orthopedagogiek aan de Katholieke Universiteit Nijmegen 1997-1998 Sociotherapeutisch medewerker, de Hunnerberg, Nijmegen 1998-1999 Raadsonderzoeker bij de Raad voor de Kinderbe scherming, Rotterdam 2000-2004 Selectiefunctio naris jeugd bij de Dienst Justi tiële Inrichtingen 2002-2006 Bestuurder deel gemeente Feijenoord, Rotter dam 2006-2010 Voorzitter deelge meente Feijenoord, Rotter dam 2010-2018 Burgemeester van Uithoorn 2018-heden Hoofd operatiën bij de politie-eenheid Amster dam Oudshoorn is getrouwd en heeft een zoon van vier. Ze wonen in Uithoorn. Haag, bij de Nationale Politie. Misschien hebben ze u daarom wel gehaald? Geeft u altijd van die duidelijke antwoorden? fl Available on the App Store Google play

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37