4 De uit Goes afkomstige Dagmar Oudshoorn (46) is oud-burgemeester van Uithoorn en werd dit jaar benoemd tot hoofd operatiën van de Amsterdamse politie. 'Ik heb op straat ook mijn legitimatie moeten laten zien, zonder dat daar een reden voor was.' DAGMAR OUDSHOORN POLITIECHEF Het is weer begonnen, Heel Holland bakt. „Na tuurlijk kijk ik," zegt Dagmar Oudshoorn, het nieuwe hoofd ope ratiën van de Amsterdamse politie, met Rotterdamse tongval. Gezellig op de bank. Oud-deelnemer per slot van rekening, in seizoen 2016/2017. Zit ze te appen met haar medekandidaten van toen: wie gaat het dit jaar worden? Ze was destijds burgemeester van Uithoorn. Na één aflevering was het afgelopen, toen ze de bak vorm omdraaide en de sticky tof feecake er bijkans vloeibaar uit kwam. Het flatsmoment. Wat denk je dan? Oudshoorn: ,,Niet vloeken, niet vloeken, ik ben bur gemeester en op tv." Tegenwoordig leert ze schieten. Het is afgelopen jaar nogal een omschakeling geweest. Van het openbaar bestuur naar de politie, waar ze vooral zal opereren op het snijvlak van zorg en veiligheid: personen met verward gedrag, huiselijk geweld, de gemeentelijke treiteraanpak of vroegtijdig ingrij pen bij jongeren met gedragspro blemen. Maar ook is ze verant woordelijk voor de wijkteams en de samenwerking met handha ving. ,,Dat recht moet ik nog verdienen. Ik word op het moment blauw ge verfd. Nou ja: lichtblauw, zeggen ze dan op het bureau. Maar ik doe de opleiding: de greep en de klem, het dienstwapen, de handboeien, de wapenstok en de pepperspray. En een opleiding voor buitenge woon opsporingsambtenaar." ,,Nou, ik ben meer van de inhoud dan van de barricaden. Als het no dig is, zal ik straks echt wel ter plekke zijn als er iets gebeurt, maar er zit hier een heel goed apparaat dat precies weet wat het moet doen. Ik ga mensen hun werk niet overdoen. Dat is mijn grondhou ding altijd geweest." ,,Ik ben een stiekeme wereldverbe teraar. Ik zet me graag in voor de maatschappij. Dat kan bij de poli tie. Waakzaamheid en dienstbaar heid, dat staat ergens voor. Je bent neutraal en zorgt voor de kwetsba ren. Ik ben ooit begonnen in een rijksinrichting voor criminele en gedragsgestoorde jongeren. Ik heb gewerkt voor de Raad voor de Kinderbescherming en bij de Dienst Justitiële Inrichtingen. Dus zonder ervaring ben ik niet." ,,Ze waren op zoek naar iemand met een andere blik en een ander netwerk. Dat is voor elke organisa tie goed om af en toe te doen." ,,Niet lullen, maar poetsen. Dat is hier anders, de Republiek Amster dam bestaat echt. Dat is voor mij Ik ben nooit vergeten waar ik vandaan kom. Ik heb me er nooit voor geschaamd wennen. Er heerst onder de Am sterdamse politie een gezonde ei genwijsheid, maar uiteindelijk moet je toch samenwerken." The Bach Choir Orchestra of the Netherlands Bestel nu tickets voor €45,- i.p.v. €75,- met cadeaucode ADR89* Ga naar pzc.nl/mozart 1 woensdag 2 januari 2019 PC 'Ik ben een stiekeme wereldverbeteraar' Marcel Wiegman Amsterdam Heeft u al een zwaailicht achterin de auto liggen? Klaar voor de straat. Wat vindt u zo leuk aan de politie? Het gebeurt niet vaak dat een po litiecommissaris van buitenaf komt. U was eerder bestuurder in de Rotterdamse deelgemeente Feij- enoord. -Dagmar Oudshoorn U bedoelt: de keuzes worden te genwoordig gemaakt in Den Het Requiem van Mozart is misschien wel het meest indrukwekkende werk van deze jong gestorven componist. De feestelijke Krönungsmesse laat een heel andere Mozart horen. De uitvoering opent in a-capella met het indrukwekkende Miserere Mei van Allegri. o.l.v. dirigent Pieter Jan Leusink geniet u van een uitvoering die intens, ontroerend en meeslepend zal zijn. Concertdata do 7 februari Den Bosch Jh. Bosch Artcenter 19.30 vr 25 januari Leiden Marekerk 19.30 vr 8 februari Eindhoven Catharinakerk 19.30 za 26 januari Amsterdam Concertgebouw** 20.15 za 9 februari Rotterdam Laurenskerk 19.30 zo 27 januari Den Haag Grote Kerk 15.00 zo 10 februari Amsterdam Concertgebouw** 14.15 do 31 januari Zwolle Dominicanenkerk 19.30 do 14 februari Alkmaar Grote Kerk 19.30 vr 1 februari Arnhem Eusebiuskerk 19.30 vr 15 februari Groningen Martinikerk 19.30 za 2 februari Utrecht Janskerk 15.00 za 16 februari Utrecht Janskerk 19.30 zo 3 februari Amsterdam Concertgebouw** 14.15 zo 17 februari Nijmegen Stevenskerk 15.00 .9? G)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36