Spurs II Gary Hekman en Simon Schouten zetten de 22 Opgeven Op het NK marathonschaatsen ging het vooral over weer een opstootje tussen rivaliserende ploegen in het doorgaans gemoedelijke peloton. De hoofdrolspelers aan het woord. Twee bekende kampioenen Federer verslaat Serena Roger Federer (37, foto) heeft het duel der tenniskampioenen met Serena Williams (37) in zijn voordeel beslist. De Zwitser won het beslissende gemengd dubbelspel in de Hopman Cup met zijn partner Belinda Ben- cic (21) met 4-2, 4-3 (3) van het Amerikaanse duo Williams en Frances Tiafoe (20). Fede- rer en Williams hadden eerder beide hun enkelpartijen gewonnen, al had Williams daarvoor een lange driesetter nodig (4-6, 6-4, 6-3). De dubbelpartij waar de twee ten- nisgrootheden voor het eerst in hun carrière tegenover elkaar stonden, moest de beslis sing brengen. Zwitserland, dat de titel ver dedigt, was in de dubbel net iets sterker. Quote van de dag Overstap Vertrek Door een 1-3 nederlaag in eigen huis tegen Wolverhampton Wan derers moest Tottenham Hotspur na de laatste wedstrijd van 2018 een gat van negen punten laten tot kop loper Liverpool. Dat gat is in elk ge val tot morgen teruggebracht tot zes punten. De eerste wedstrijd van 2019 werd met grote eenvoud gewonnen Val deert Van der Poel niet Ondanks een vroege val heeft Mathieu van der Poel de eerste zege van 2019 op zak. De Nederlander (23, foto) won de Grote Prijs Sven Nys in Baal en nam en passant de lei ding in het klassement om de DVV-Trofee over van Toon Aerts. De Belg finishte als tweede. Van der Poel sloot de eerste helft van het seizoen zondag af met zijn twintig ste zege in de Superprestige-cross in Die- gem. In de eerste ronde in Baal leek het mis te gaan voor de alleskunner op de fiets. Hij gleed onderuit, moest zijn zadel en stuur rechtzetten en aan het einde van de ronde van fiets wisselen. In een mum van tijd had Van der Poel de achterstand goedgemaakt en in de derde van zeven ronden ging hij er vandoor. Een lekke band in de slotfase kostte hem nog wat van zijn voorsprong. Flitsen We hoeven geen vrienden te worden, maar om elkaar nou het licht uit de ogen te rijden... Het gebeurde vorige winter op de Weissensee en het gebeurde afgelo pen zondag in Heerenveen op het NK massastart: de groene brigade van AB Vakwerk in de clinch met de lichtblauwe formatie van Royal A-ware. Oftewel: Gary Hekman versus Simon Schouten. Op het Oostenrijkse natuurijs kwam het tot een handgemeen tussen de twee kemphanen, op het Friese kunstijs had het duo opnieuw mot. Even leek het er zondag op dat het zou uitlopen op een bokspartij, maar beide mannen wisten zich - ondanks de adrenaline in het lijf— toch te beheersen. De aanleiding was een incident in de laatste bocht van de massastart, waarbij Hekman en Schouten ten val kwamen. Die clash zorgde voor flink wat commo tie en zette gisteren de eerste titel strijd van 2019 direct onder hoog spanning. Gary Hekman (30) is al vroeg be gonnen aan zijn voorbereiding op het NK. Terwijl de vrouwen net ge start zijn voor hun race, staat de rappe man uit Kampen te rekken en te strekken. Hij is, zegt hij, wel klaar met de massastart. ,,Ik heb er de lol in verloren en het plezier is toch mijn grootste motivatie.'' Volgens Hekman was zijn valpar tij een bewuste opzet van Schou ten, die daarmee een belangrijke concurrent elimineerde. ,,Je kunt het er lang en kort over hebben, maar zijn arm gaat naar mijn bo venbeen, waardoor ik onderuitga." De val was bijna een kopie van het Open NK op de Weissensee. ,,Op de laatste twee NK's is mij de NR. 4 EN NR. 7 titel ontnome", zegt Hekman. ,,We hoeven echt geen vrienden te wor den'', gaat hij verder. ,,Maar om el kaar nou het licht uit de ogen te rij den... Roy (zijn trainer Boeve, red.) sprak van een aanslag, dat was mis schien een beetje hoog ingezet. Aan de andere kant knal je wel met een snelheid van 60 kilometer per uur in de kussens. Ik heb geen zin om mijn carrière af te moeten sluiten vanwege een blessure. Ik ben met samen met Christijn Groeneveld gevallen tijdens een training in In- zell, de beste man kan nog steeds niet lopen.'' Simon Schouten haalt iets ver derop in het Groningse sportcom plex Kardinge zijn schouders op. De 'hele heisa' wordt volgens hem gro ter gemaakt dan die is. ,,Net als in het wielrennen gaan we schouder Ik geniet zoveel mogelijk, want ik weet niet hoe lang dit duurt woensdag 2 januari 2019 TENNIS Tennisters Kiki Bertens en Demi Schuurs zijn gestrand in de eerste ronde van het dub- beltoernooi in Brisbane. De Franse Kristina Mladenovic en Galina Voskoboeva uit Ka- zachstan waren met 6-3 en 7-5 te sterk. Tennisser Robin Haase heeft met partner Matwé Middelkoop de kwartfinales bereikt van het dubbelspel in het ATP-toernooi van Doha. Het Nederlandse koppel won in de eerste ronde van het Brits/Kroatische duo Dominic Inglot/Franko Skugor: 3-6, 6-3, 10-7. Khalid Karami (29) verruilt Vi tesse, waar voor hij alleen een bekerduel speelde, voor NAC. De verde diger wordt in Breda herenigd met trainer Mit chell van der Gaag, met wie hij ook bij Ex celsior Rotter dam samen werkte. 2 Tennisster Bi- biane Schoofs heeft bij het WTA-toernooi van Auckland de tweede ronde bereikt. Opponente Ali son Van Uyt- vanck gaf na een val bij 4-3 in de eerste set op. Na drie eredivi sieduels ver trekt Dimitris Kolovos bij Wil lem II. De Griek maakt het sei zoen af op Cy prus bij AC Omonia. Kolo- vos was gehu- uurd van KV Mechelen. Kemphanen op Harry Kane van Tottenham Hotspur viert zijn doelpunt tegen Car diff City. FOTO GETTY IMAGES ROTTERDAM Tottenham Hots pur-coach Mauricio Pochettino zit overmorgen met een drie punter op zak voor de buis voor het duel tussen Liverpool en Manchester City. Spurs, de num mer twee van de Premier League, won eenvoudig met 0-3 van Cardiff City. VELDRIJDEN Weer valt Gary Hekman in de laatste bocht. Simon Schouten (midden) heeft er nu niets mee te maken. foto anp -Gary Hekman (30) Ralph Blijlevens Groningen GRONINGEN Het waren be kende gezichten op de hoog ste tree van het podium van het NK marathon. Voor Irene Schouten (26) was het haar vierde kampioenschap op rij in deze discipline. Zondag won ze in Heerenveen ook de titel op de massastart, een minimarathon. Bij de mannen greep Arjan Stroetinga (37) zelfs al voor de zevende keer goud op het NK marathon op kunstijs. —Andy Murray heeft zijn rentree gemaakt na drie maanden afwezigheid. Hij tobt al 18 maanden met een heupblessure

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22