u SIlïl Scheveningen overleeft vonkenstorm; meer incidenten in Zeeland JOL Oudste vrouw ter wereld blijkt een oplichtster Wie is die Nancy Pelosi? Walcheren Democraat op weg naar voorzitterschap in Huis van Afgevaardigden Verenigde Staten Politie, ambulancemedewerkers en brandweer hadden het druk, hun hulp werd veel vaker ingeroepen dan vorig jaar. Voor de brandweer was er sprake van een trendbreuk: na jaren met een dalende lijn nam het aantal meldingen met 21 pro cent toe tot 4222. De stijging is moeilijk te verklaren, zegt een woordvoerder: tussen de regio's waren grote verschillen. Op één plek had de brandweer het bijzonder druk. Op Schevenin- gen liep het traditionele vreugde vuur op het strand totaal uit de hand, waarna vuurtornado's ont- Het aantal geweldsincidenten tegen agenten steeg van 27 naar 59 stonden en een regen van vonken neerdaalde op nabijgelegen bebou wing. De brandweer hield gebou wen nat om te voorkomen dat ze vlam zouden vatten. Er wordt een onderzoek ingesteld dat moet uit wijzen hoe het zo ver kon komen. Duidelijk is wel dat brandhout veel hoger is opgestapeld dan de vol gens de vergunning toegestane 35 meter. De politie kwam deze oud en nieuw vaker onder vuur te liggen. Het aantal geweldsincidenten te gen agenten steeg van 27 naar 59. Volgens korpschef Erik Akerboom is het beeld 'zorgwekkender' dan vorig jaar en is het tijd voor herbe zinning. Op twee plekken in het land leidde vuurwerk tot doden. In het Friese Morra, vlakbij Dokkum, kwam een vader van twee kinde ren om het leven. Daar werden alle feestelijkheden geschrapt. In En- schede werd een aanhanger opge blazen, ook daar kwam een man om het leven. Omstanders zagen de dodelijke ongevallen gebeuren. De hulpdiensten in Zeeland kwamen tijdens oud en nieuw 280 keer in actie In Breda raakten twee kinderen ge wond, nadat vuurwerk het raam van een woonhuis versplinterde. In het Rotterdamse Oogzieken huis maakte oogarts Tjeerd de Fa- ber teleurgesteld de balans op: het ging dit jaar vaker mis. ,,Vorig jaar waren er acht slachtoffers met tien beschadigde ogen. Dit jaar elf slachtoffers met vijftien bescha digde ogen.'' Eén oog kon niet wor den gered en moet worden vervan gen door een kunstoog. ,,Het is zo tragisch en zo voorspelbaar.'' Zeeland In Zeeland kwamen de hulpdien sten tijdens de jaarwisseling 280 keer in actie. Ze hadden het druk ker dan vorig jaar, want toen waren er 205 incidenten. De brandweer rukte voornamelijk uit voor buiten- branden en branden in prullenbak ken en containers. De politie werd voornamelijk opgeroepen vanwege vuurwerkoverlast. Vier mensen werden aangehouden. woensdag 2 januari 2019 7°C Nieuwsmedia 5 5 5 530" III tl IOUIICUC UI llfJIWI IC CCII aanhanger waarin vermoe delijk vuurwerk zat. Dat s kostte een man het leven. Het weer in de nieuwjaarsnacht zat mee, waardoor het vuurwerk de nacht soms bijna tot dag maakte, zoals hier in Goes. foto johan van der heijden Bespaar geld met een tweedehandsje, maar waar moet je op lettten? Jaarwisseling was heftig Met twee vuurwerkdoden, veel meer uitrukken van de brand weer en meer geweld tegen de politie was oud en nieuw lang niet overal een feest. Op het strand van Scheveningen liep een vreugdevuur totaal uit de hand. Carla van der Wal Scheveningen »P3 en 5 en ZEELAND 2 en 7 Barometer geeft hoge waarde aan pzc.nl Ook voor het laatste JA regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1