i Prijs voor parkeervergunning stijgt, ook bezoekers betalen straks vaak meer Perikelen Arduin Constance houdt vinger aan de pols Doodziek werden ze afgelopen maanden bij opvangcentrum A Seal in Stellendam binnengebracht: de zeehonden Fronty, Joanne, Tappie en Bende. Zaterdagmiddag was daar niets meer van te merken. Met dik A 1000 toeschouwers langs de kant glibberde het viertal vanaf het strand bij beachclub 't Gorsje aan de Brouwersdam het koude zeewater in. De dieren zijn een trekker van jewelste. Hun vrijlating leidde tot lange rijen auto's in de berm en een strand dat, ondanks het grijze weer, even zwart zag van de mensen. De prijzen voor bewonersvergun- ningen lopen zeer uiteen. Wie in het Middelburgse centrum woont, betaalt volgend jaar 87,60 euro om nabij de eigen woning te kunnen parkeren. Voor een tweede auto schiet het tarief omhoog naar 288 euro. In Vlissingen stijgt de prijs naar 52,80 euro per vergunning. Dat is vergelijkbaar met Goes, waar het ta rief gelijk blijft op 52,50 euro. Het verschil met Vlissingen is wel dat een tweede auto het dubbele kost. Bewoners van andere gemeenten zijn goedkoper uit. In Sluis kost een vergunning 50 euro per jaar, in Hulst 40 euro, in Terneuzen gaat de prijs omhoog naar 30,80 euro en op Schouwen-Duiveland naar 28,80 euro. Schouwen-Duiveland rekent wel een extra hoog bedrag voor een tweede vergunning: 100,80 euro. Veere is de grote uitzondering. Daar kostte een vergunning dit jaar 40 euro, maar die wordt volgend jaar gratis voor bewoners. Voor een tweede auto moet nog wel 40 euro per jaar worden afgerekend. In vergelijking met de rest van het land vallen de Zeeuwse tarie ven mee. Uit een steekproef van Vereniging Eigen Huis onder 53 ge meenten kwam onlangs Utrecht als duurste uit de bus. Daar betaalt een bewoner in 2019 342,80 euro voor een vergunning. In Rotterdam is dat 273 euro en in Emmen 248,40 euro. Amsterdam zat niet in het on derzoek. Daar kost een vergunning 535 euro per jaar. Bezoekers Het parkeren voor bezoekers wordt na 1 januari duurder in het centrum van Hulst (van 1,30 naar 1,40 per uur) en langs het Veerse Meer op Noord-Beveland (van 1,10 naar 1,20 per uur). Ook Veere doet 10 cent bo venop de tarieven. Die lopen in 2019 uiteen van 1,20 euro langs de kust tot 2,30 euro in Domburg en Veere. Elders blijven de prijzen voor bezoekers na 1 januari gelijk. In In Veere wordt een parkeervergunning gratis Middelburg variëren de tarieven op straat van 2 tot 2,30 euro per uur. In Vlissingen is dat in de zomermaan den 2 euro per uur en in de winter periode 1,50 euro per uur. Goes kent een basistariefvan 1,90 per uur, maar in het Koepoortge- bied en op de Dam en het Dam plein moeten bezoekers 2,20 euro per uur betalen. Terneuzen houdt 1,60 uur per uur aan. Parkeren in de garages in Goes (1,90 euro per uur), Middelburg (2 euro), Terneuzen (1,40) en Vlissingen (1,80 in de zo mer, 1,50 in de winter) is vaak net wat goedkoper dan op straat. De duurste Zeeuwse plekken om te parkeren zijn volgend jaar het deel van de Middelburgse binnen stad tussen Hof van Tange en de Dam en het centrum van zowel Domburg als Veere: 2,30 euro per uur. Het parkeren levert de Zeeuwse gemeenten volgend jaar ruim 20 miljoen euro op. Middel burg verwacht het meest te incas seren (5,3 miljoen), gevolgd door Goes (3,8 miljoen), Vlissingen (2,9 miljoen) en Veere (2,7 miljoen). e? maandag 31 december 2018 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl »P22 Zwemmen maar! ww toe V.t FOTO DIRK-JAN GJE^JEMA Parkeren voor de deur duurder Middelburg blijft de duurste Zeeuwse gemeente om te par keren. Zowel bezoekers als be woners betalen er het meest. In 2019 gaan vooral de prijzen voor parkeervergunningen omhoog. Hulst, Noord-Beveland en Veere laten ook de tarieven voor be zoekers stijgen. Rolf Bosboom Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 71